Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город

.

Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 1
Передмова

Якщо ви хочете отримати урожай прямо у себе вдома, то це цілком можливо, якщо справа стосується томатів. Вирощування помідорів у домашніх умовах вже освоїли багато – тепер ваша черга.

Зміст

 • Помідори на домашньому вікні – вирощування та догляд
 • Особливості посадки кімнатних помідорів
 • Домашні помідори – вирощування на балконі
 • 1 Помідори на домашньому вікні – вирощування та догляд

  Як показує практика, такий собі міні-город спокійно можна зробити і в домашніх умовах, на своєму підвіконні. Городники зі стажем примудряються виростити на звичайному закритому балконі не тільки смачні і ароматні помідорчики, але і різні трави, перець, салат, лимони, мандарини, ананаси і не тільки. Якщо ви хочете приєднатися до тих, хто з легкістю вирощує взимку різні овочі і фрукти, то уважно прочитайте всі зібрані для вас поради.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 2

  Квартирні підвіконня – досить гарне місце для вирощування томатів. Як показує практика, сорти з маленькими помідорами відмінно приживаються в звичайних квартирах, незалежно від висоти будинку та інших показників. Карликові сорти зарекомендували себе найкраще при подібному домашньому вирощуванні, так що саме їх і має сенс брати для таких цілей. У спеціалізованих магазинах продаються пакетики з насінням, на яких зазначено, що вони рекомендуються для “горшочного” вирощування – це і є помідори для підвіконь.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 3

  Ви можете вибрати помідори за смаковими якостями, за кольором (рожеві або яскраво-червоні), а також за формою – круглі, довгасті або зовсім дрібні. Деякі сорти (Черрі, Талісман) можна вирощувати в підвісних кашпо, в яких ростуть висять квіти. Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням помідорів взимку, то посіяти насіння для отримання якісної розсади вам потрібно буде вже в липні або серпні.

  2 Особливості посадки кімнатних помідорів

  Отже, влітку, вже починаючи з другого місяця, ви можете приступати до посівної. Грунт для вирощування розсади на балконі чи на підвіконні вам знадобиться легкий і бажано родючий – в спеціалізованих магазинах знайдеться все, що потрібно. Насіння помідорів потрібно лише прикрити землею, а зволожити грунт з пульверизатора. Постійно підтримуйте вологість і тримайте лотки з майбутньою розсадою в теплі – вже через тиждень-другий з’являться перші паростки.

  Їм потрібно багато світла, помірна кількість вологи і зовсім трохи азотних добрив для зростання.

  Наступний етап – пікіруємо вже підрослу розсаду. Підросли вважаються паростки з двома-трьома справжніми листочками. Для пікіровки потрібно підготувати окремі ємності, наприклад, квіткові горщики. В принципі, можна виростити кімнатні помідорчики і безрозсадним методом. Але вважається, що перший спосіб дає розсаду міцнішу з потужною кореневою системою. Враховуючи, що ця культура любить багато світла, то бажано підготувати для розсади люмінесцентну лампу, особливо, якщо ви висіяли насіння взимку. Адже навіть при наявності прямого зимового сонячного світла, для розсади на вікні його буде недостатньо.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 4

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 5

  Полив обов’язково потрібен регулярний. Як тільки ви бачите, що верхній шар грунту став підсихати, то тут же потрібно підливати трохи теплою відстояною води. Якщо ви вирішили виростити помідори в кашпо, то їх поливати потрібно ще частіше. При цьому культура не терпить надмірної вологості повітря, так що в сирому приміщенні залишати розсаду помідорів не бажано.

  Не забудьте і про підгодівлю – добрива необхідні для грунту і після пікірування. Оптимальний варіант відходу – підгодовувати томати кожні 14-15 днів. Для цього вам знадобляться комплексні мінеральні або органічні добрива.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 6

  Вирощування помідорів на квартирному підвіконні чи балконі будинку взимку має свої особливості – так, наприклад, у ампельних сортів, підвішених в кашпо, потрібно обов’язково видаляти пасинки. Ці маленькі відростки прибираються для того, щоб рослина краще плодоносило. Якщо мова йде про карликової розсаді, то в цьому випадку пасинки обрізати немає необхідності.

  3 Домашні помідори – вирощування на балконі

  Насіння великих сортів, які зазвичай висаджуються в парниках або на звичайних грядках, краще не намагатися виростити в квартирних умовах. Адже якщо вони будуть посіяні в горщиках, рослинам буде недостатньо місця для великої і потужної кореневої системи.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 7

  При достатньо великому обсязі грунту на балконі, деякі великі і високі сорти будинку висадити все ж можна. Той же томат Бичаче серце або сорту Карлсон, Білий налив. Але оптимальний варіант для вирощування помідорів на підвіконні або маленькому балконі, як ми вже зазначали сорти висотою до 25-35 сантиметрів.

  Вирощування помідорів у домашніх умовах – садимо на балконі + Відео | Сад і город 8

  Так що ми вам радимо взяти такі прекрасні і соковиті сорти як Японський кімнатний, Балконне диво, Дубок, а також Рубін. Всі вони можуть дати вам прекрасний урожай на балконі. Це довели своїми дослідами в домашніх умовах багато любителів-городників. Так що вирощування стиглих помідорів на підвіконні взимку – це реальність! Взимку смак свіжих домашніх помідорів вас порадує.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.