Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення

.

Більшість власників типових квартир, особливо старого житлового фонду, змушені користуватися тим кількістю і розташуванням розеток, яке надав їм забудовник. Але стандартна розводка електропроводки рідко буває зручною. Тому затіваючи ремонт, мешканці часто намагаються зробити перепланування приміщень з перенесенням розеток.

З цієї статті ви дізнаєтеся про те, на яку оптимальну висоту підняти розетки на кухні, що потрібно для зручного підключення побутових приладів без використання подовжувачів або трійників. А також обговоримо попередні роботи по створенню своєї унікальної електромережі.

Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 1

Зміст

 • 1 Складаємо схему електропроводки
 • 2 Скільки відступати від підлоги
 • 3 Рекомендації по вибору розеток для кухні

Складаємо схему електропроводки

Вам набридло миритися з вічно висять проводами подовжувачів або незручністю підключення побутових приладів? Значить, пора планувати капітальний ремонт вашої кухні. А починати краще всього з складання плану-схеми, оскільки перенесення чи додавання нових кабельних каналів в бетонних стінах справа досить клопітка. Звичайно, можна все дроту встановити поверх стін, але навряд чи такі гірлянди прикрасять приміщення, до того ж це небезпечно.

Отже, що ж повинна містити ця схема:

 • Насамперед потрібно визначитися, які електроприлади будуть використовуватися. Стандартний набір практично будь-якої квартири: холодильник, плита, мікрохвильова піч, електрочайник, витяжка. Якщо дозволяє площа, то додаються ще: посудомийна або пральна машина, подрібнювач відходів, морозильна камера, телевізор, кулер. А крім цього може знадобитися підключити: міксер, блендер, мультиварку. Як бачите, список досить значний, тому без грамотного плану розміщення розеток важко обійтися.
 • Після цього на папері відобразіть розстановку меблів і побутових приладів на кухні. Враховуйте той факт, що розетки потрібні не тільки там, де розташований кухонний гарнітур, але також на протилежній стіні (для телевізора або переносного пристрою).
 • Тепер треба нанести на схему самі розетки. Але тут доведеться дотримуватися певні правила, тому що розміщення електроустановочних виробів в довільному порядку не допускається. І тут ми підходимо до головного питання – на якій висоті краще розташувати розетки?

Скільки відступати від підлоги

Для зручності читачів ми розглянемо місце розташування розеток для кожного споживача окремо:

 • Плита. Для суміщеної знадобиться одна розетка, для роздільної (варильна панель + духову шафу) дві. Головне правило – не допускається установка розеток навпроти задньої частини духовки і над конфорками. Оптимальний варіант – розмістити підключення в 15 см від підлоги зі зміщенням в бік, так щоб залишався доступ до вилки, але і не зовсім на увазі.
 • Холодильник. Тут рекомендації аналогічні попереднім, тобто 10-15 см від підлоги, трохи відступивши від змійовика приладу. До того ж довжина шнурів у деяких моделей і так невелика, тому далеко розташувати розетку не вийде.
 • Посудомийна і пральна машини. Оскільки подібні прилади мають на задній частині зливні/заливні шланги, то розетка не повинна перебувати в безпосередній близькості з ними. Відповідно підключення краще зробити в протилежній стороні від водяних шлангів на висоті 15-20 см.
 • Витяжка. Це невід’ємна частина приміщення, особливо якщо там часто готують їжу. Як правило, цей прилад монтується на пристойній висоті, тому логічніше встановити розетку для витяжки ближче до стелі, 2 м від підлоги. Там, де зазвичай закінчується верхня частина гарнітура.
 • На фартусі. Так називають простір між нижньою і верхньою частиною кухонних меблів або між стільницею і шафками. Зазвичай там розташовується робоча зона для готування, а відповідно може знадобитися підключення супутніх приладів (міксер, блендер, електром’ясорубка). Для зручного включення/вимкнення вилки розетку розміщують, відступивши від краю стільниці 10-15 см або 110-115 см від підлоги. Не варто також дуже високо задирати її, оскільки фартух – це досить помітне місце на кухні. А посередині стирчить електрофурнітура не додасть особливої краси інтер’єру.

Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 2

Це що стосується тієї частини кухні, де стоїть стіна. Тепер давайте звернемося до іншої частини кімнати – обідній зоні. Зазвичай там розташовується стіл, диван або стільці, а розетка може знадобитися для самих різних випадків: підключити пилосос, зарядний пристрій, ноутбук та інше. Тому на всяк випадок краще зробити 1-2 подвійних або потрійних розетки на висоті 20-30 см. Можна, звичайно, розташувати їх на звичних 90 см від підлоги, але тоді всі дроти будуть на виду.

Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 3

Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 4

Група розеток на протилежній стіні

Дуже часто читачі цікавляться тим, як встановити розетки за євростандартом. Насправді ніякого документально закріпленого європейського стандарту не буває. В епоху, коли повсюдно пішла мода на євроремонт приміщень, з’явився якийсь спосіб найбільш практичною установки вимикачів (90 см від підлоги) і розеток на висоті 30 см від підлоги. Тобто ви самі можете вибрати зручний відстань і встановити вимикачі та розетки на підходящої висоті.Рекомендації по вибору розеток для кухні

Завдяки своїй специфічності, кухня – це приміщення з підвищеною вологістю, а значить і розетки бажано встановлювати відповідні. Сьогодні магазини рясніють величезною кількістю різноманітних приладів для різних потреб:

 • Для стільниць випускають приховані розетки, силова частина яких монтується всередину її поверхні, а зверху залишається лише ледь помітна клавіша для відкриття. Вони бувають у вигляді вертикальної колони або горизонтальної панелі, адже стільниці найчастіше роблять з ДСП, в якому можна вирізати будь-який отвір. Приховані розетки дуже зручні тим, що заховані від потрапляння сміття або бризок.

  Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 5

  Простим натисканням розетка забирається в стільницю

 • Для посудомийних або пральних машин рекомендується використовувати вологозахищені розетки з індексом не нижче ір54. Корпус таких виробів має брызгонепроницаемую конструкцію, а при відсутності вилки закривається кришкою.Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 6
 • Для фартухів та інших місць можна використовувати розетки із захисними шторками. У них спеціальний механізм закриває гнізда при відсутності підключення електроприладу. Це дуже зручно, особливо коли в будинку проживають маленькі діти.Висота розеток на кухні: від підлоги і стільниці | Опалення 7
 • Для витяжки можна встановити розетку з захистом від проникнення дрібного сміття. Тим більше, якщо вона розташована зверху гарнітура, де завжди збирається багато пилу. У деяких кухнях для витяжки спочатку є дріт, що стирчить із стіни. І деякі горе-електрики обрізають вилку витяжки, роблячи скручування проводів. Звичайно, так робити не варто, для кожного приладу, в тому числі витяжки, повинна бути можливість включення/відключення.

І ще одна дуже важлива рекомендація. Якщо забажаєте влаштувати великий ремонт з розведенням розеток, то не забудьте про безпеку. Розділіть всі високопотужні прилади на групи. Для кожної з них проведіть окрему силову лінію в щиток, а там «повісьте» групи на окремі автомати і по можливості пристрою захисного відключення (УЗО).

Враховуючи всі ці поради і спираючись на власний досвід, ви без особливих зусиль зможете самостійно провести нескладні підготовчі роботи. А якщо ще є і спеціальний інструмент, то й зовсім обійдетеся без сторонньої допомоги.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.