Висота установки ванни від статі і як підняти ванну від стандартного рівня | Ванна кімната

. Висота установки ванни від підлоги

 • Норми і правила установки ванни
 • Універсальні правила монтажу
 • Висота встановлюється ванни і можливі відхилення від стандартів
 • Як підняти ванну?
 • Монтаж ванни ― це досить відповідальна справа, що вимагає чіткого розуміння процесу установки і можливих нюансів. Висота установки ванни від статі визначається технічними шаблонами та вимогами. Справа не в якихось закостенілих і неактуальних стереотипах, а в реальному визначенні оптимальної висоти для комфортної експлуатації сантехнічного приладу.

  Головний критерій, на який варто звернути пильну увагу під час монтажу приладу будь-якого виду ― це стандартна висота установки ванни. Цей показник дуже важливий, адже він пов’язаний не тільки з функціональністю вироби, але і з вашою безпосередньою безпекою.

  Норми і правила установки ванни

  Основні нормативи для встановлення ванни

   

  Так на якій висоті встановлюється ванна?

  Довідка: Оптимальна стандартна висота від кромки сантехнічного вироби до статі становить суворо 0,6 м. В даному випадку розмір самого обладнання не грає ніякої ролі. Виходячи з ваших смакових уподобань і технічних особливостей приміщення, можна встановити як вітчизняні вироби, так і імпортні.

  Висота установки вашої ванни також не залежить від передбачуваного місця для монтажу обладнання. У типових квартирах, як правило, дуже маленькі габарити ванних кімнат. У деяких випадках санвузол може бути і суміщеним. Тоді варіантів установки залишається зовсім мало, техніку просто монтують до стіни, щоб вона не займала багато місця. Але у випадку великих по площі санвузлів, їх можна встановити в центрі приміщення. Однак для зручності пересування, мінімальна відстань від ванни до навколишнього простору має становити хоча б метр.

  Висота установки ванної над підлогою і місце її розташування ― не всі єдині показники, які слід враховувати під час монтажу.

  Універсальні правила монтажу

  Правила монтажу, підходять для будь-яких моделей

  Асортимент сантехнічних виробів, що випускаються різними виробниками, дуже різноманітний. Кожен може зробити вибір, виходячи тільки з естетичних уподобань, а також фінансових можливостей. Найчастіше зустрічається техніка, виготовлена з чавуну, сталі або акрилу.

  Кожен з них має свої індивідуальні особливості, це впливає на хід установки обладнання.

  • Емальовані сталеві вироби виглядають дуже естетично, однак через трохи ваги, їх слід встановлювати впритул до стін, причому бажано до трьох. Тільки в такому випадку експлуатація обладнання може бути безпечною.
  • Чавунна сантехніка стійка. Переважно її встановлюють на литі ніжки з-за дуже великої ваги.
  • Акрилові ванни ― витончений і практичний варіант. Встановлюються вони точно так само, як і металеві, тільки ніжки монтуються безпосередньо до днища.

  Але, незважаючи на відмінності у варіантах монтажу, висота установки ванни ― головний і визначальний фактор у безпеці використання.

  Висота встановлюється ванни і можливі відхилення від стандартів

  Схема ванної з оптимальними розмірами

  У будь-якому випадку стандарти не беззаперечні, тому можуть бути і якісь винятки. Наприклад, оптимальна висота ванни від підлоги в медичних закладах дорівнює 50 див.

  Так на якій висоті ставити ванну у себе вдома? В даному питанні найкраще керуватися почуттям комфорту, адже стандарт в 0,6 м ― просто показник, який визначили професіонали, як найбільш сприятливий. Справа в тому, що середньостатистичній людині легко піднімати ногу саме на таку висоту. Але адже вашої ванної будете користуватися саме ви, а не середньостатистична людина, на якій висоті встановлювати ванну, намагайтеся не виходити за межі 0,5-0,7 м.

  Враховуйте, що не тільки входження, але і вихід з ванни повинен бути комфортним. Щоб зрозуміти на яку висоту ставити ванну, просто її випробуйте, входячи і виходячи з неї кілька разів.

  Як підняти ванну?

  Підняття ванни методом висування ніжок

  Існують основні способи, які пояснюють, як підняти ванну вище:

 • Як збільшити висоту ванни, якщо вона менше 0,5 м? Якщо ви придбали акрилову або металеву сантехніку, виставити її висоту можна з допомогою спеціальних гвинтів на опорі. Їх довжина варіює у великому діапазоні, так що висота встановленої ванни без проблем відрегулює;
 • Як підняти ванну над підлогою, якщо вона чавунна? Цей варіант непростий, але вміє працювати з газозварюванням він може сподобатися. Чавун ― матеріал важкий. Тому вироби з нього встановлюють на литі нерегульовані опори, для виготовлення яких потрібно:
  • сталеві куточки;
  • болгарка з диском по металу;
  • газозварювальний апарат.
 • Фото металевих каркасів під ванни ви бачите нижче. Отримана конструкція обов’язково повинна бути міцною і стійкою. Перед початком роботи, визначте, на яку висоту ставиться ванна. І тільки потім починайте зварювати відрізані по потрібному розміру сталеві куточки.

 • Як зробити ванну вище, якщо вона має красиві дизайнерські ніжки? Красиву дизайнерську купіль ні в якому разі не можна ховати в цегельних кладках або металевих каркасах. Ідеальним рішенням проблеми стане конструювання постаменту. Воно також буде актуальним і в разі виникнення питання, що робити, якщо ванна висока. Монтаж купелі на подіум з невеликими ступенями внесе новизну та креатив в інтер’єр будь-якого приміщення.
 • Підняття ванної методом встановлення каркасу

  Для споруди каркасного постаменту потрібно:

  • електролобзик;
  • будівельна дриль;
  • молоток;
  • рівень (можна використовувати як лазерний, так і гідроуровень);
  • фанера;
  • саморізи;
  • кріпильні металеві куточки;
  • брус.

  Спочатку, щоб відповісти на головне питання як збільшити висоту ванною, скористайтеся рівнем для намітки верхнього краю подіуму. Після необхідно укласти фанеру на підлогу і надійно прикріпити її до підлоги за допомогою дюбелів з цвяхами.

  По кресленню слід підготувати бруси згідно необхідним розмірам. Після цього збирається дерев’яний каркас скріплений саморізами. Всі стики каркаса потрібно закріпити металевими куточками. Далі встановлювати опори для ніжок вироби. Для цього згодяться блоки з цементним розчином чи бруси з дерева.

  Конструкція обшивається фанерою або водостійким гіпсокартоном, яку також закріплюють саморізами. В закінчення поверхню подіуму потрібно задекорувати, відповідно до обраного раніше проектом.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.