Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город

.

Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 1
Передмова

Деколи яблуні на дачі дають такий багатий урожай, що господарям ніяк не встигнути з переробкою цього добра в сік, повидло і компоти. Частина врожаю обов’язково подпортится, частина опаде на землю. Не турбуйтеся – яблука як добриво теж принесуть користь.

Зміст

 • Опалі яблука як добриво – пускаємо в хід падалицю
 • Добрива з яєчної шкаралупи – відходи у справу
 • Застосовуємо банани в якості добрива
 • 1 Опалі яблука як добриво – пускаємо в хід падалицю

  На багатьох дачних ділянках можна зустріти ростуть яблуні, а іноді і цілий яблуневий сад. Всі садівники стикаються з падалицею (опалим, схильними до гниття яблуками) і поняття не мають, що з нею робити. Більшість просто викидають переспілі і побиті фрукти, а даремно! Гнилі яблука як добриво нітрохи не гірше магазинних підживлень.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 2

  Якщо застосовувати впали на землю яблука в якості органічного добрива, то можна значно підвищити врожайність інших культур і поліпшити стан грунту в короткі терміни. Для цього необхідно всі лежать на землі плоди зібрати в одну купку осторонь від дерева. Потім потрібно навколо рослин, які ви збираєтеся удобрювати, викопати неглибокі канавки. Яблука слід порубати (використовуйте лопату або топірець) і засипати у підготовлені ямки.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 3

  Порубану падалицю необхідно перемішати з грунтом. Зверху засипати перепрілим гноєм і листям. Завершуємо процедуру, покриваючи добрива шаром землі. Через 14 днів внесені добрива перегниют і наситять грунт корисними компонентами.

  2 Добрива з яєчної шкаралупи – відходи у справу

  Яблука – яскравий приклад того, як можна використовувати те, що збиралися викинути в сміття. Якщо ж розібратися, добра половина відра могла б піти на добрива. Зокрема, ніколи не викидайте яєчну шкаралупу. Вона – найкращий джерело кальцію і магнію, яких так потребує будь-яка рослина. Так як же правильно застосувати? Все досить просто.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 4

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 5

  Шкаралупу слід збирати в поліетиленовий пакет і зберігати на веранді або балконі. Якщо залишити її в теплому будинку, то з часом може з’явитися не дуже приємний запах. Протягом всього року збираємо шкаралупу, а навесні приступаємо до приготування підкормки. Для приготування добрива з яєчної шкаралупи нам знадобиться трилітрова банка. 2/3 скляної тари потрібно заповнити шкаралупою, після чого залити її водою, відстояною протягом декількох днів.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 6

  Наполягаємо підгодівлю 3-4 дня в приміщенні при кімнатній температурі. Після цього необхідно злити рідину з банки і знову наповнити її чистою водою. Повторювати процедуру слід приблизно 4 рази. Потім дістаємо шкаралупу і перемелюємо її (можна використовувати кавомолку). Отриманий порошок зі шкаралупи змішуємо з грунтом (приблизно 3 столові ложки на 1 кілограм землі).

  3 Застосовуємо банани в якості добрива

  Банани, а точніше їх шкурки, можна використовувати, як підживлення для рослин. Особливо корисно це добриво для розсади. В шкірках банана міститься досить багато калію і азоту – незамінних мікроелементів для здорового росту рослин.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 7

  Отже, бананами ми ласуємо самі, а от шкурки складаємо в пакетики з паперу. Але перед тим, як туди помістити, необхідно ці шкурки висушити. Для цього можна розкласти їх на батареї і там трохи потримати. Навесні, коли прийшов час сіяти розсаду, дістаємо свої запаси висушених бананових шкурок. Подрібнюємо їх, використовуючи все ту ж кавомолку. Засипаємо отриману підгодівлю в нижні шари ґрунту, так як у верхніх вона може запліснявіти.

  Чудові підживлення для рослин можна робити з усіляких відходів: помиїв, шкірки різних овочів, картоплі, кавовій гущі, паперу, соломи, тирси і так далі. Відходи слід укласти в заздалегідь підготовлені штабеля і витримати там протягом сезону, періодично помішуючи.

  Яблука як добриво – використовуємо гнилі плоди для справи + Відео | Сад і город 8

  До речі, скляні банки, бляшанки, всілякі лампочки і гвоздики, які ви зібралися викинути в сміття, також можна використовувати в якості дренажу при посадці дерев.

  Напевно, ви кожний рік висаджуєте якесь деревце на ділянці. Викопайте за кілька місяців до посадки в запланованому місці лунку трохи більше, ніж слід було б під посадку. До моменту придбання саджанця ви можете викидати в цю яму всі вищезазначені відходи. А навесні або восени спокійно висаджуйте в лунку посадковий матеріал. Посадили, і знову можете викопати лунку в іншому місці. Хочете зробити світ чистіше – починайте з себе.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.