Як і чим зміцнити стіни цегляного будинку: відео інструкція | Ремонт

.

Зміст:

 • 1 Ліквідація
 • 2 Ремонтні роботи
  • 2.1 Наші рекомендації:

Будівництво будинку з застосуванням цегли – один з найпоширеніших варіантів на сьогоднішній день.

цегляна стіна

Які б дорогі матеріали не були придбані для зведення споруди, через певний проміжок часу можуть з’явитися тріщини в стінах, що свідчить про наявність негативного процесу, що відбувається в фундаменті. Ремонтні роботи по усуненню дефекту важливо провести як можна швидше. В іншому випадку будинок може перекосити, внутрішні поверхні деформувати, а фундамент і зовсім рассыпится.

Якщо тріснула стіна цегляного будинку, то перш ніж приступати до ремонтних робіт слід розібратися в причинах появи такого дефекту. Фахівці виділяють наступні моменти, які призвели до руйнівних наслідків:

 • близьке розташування грунтових вод може призвести до підмиванню фундаменту, в результаті чого відбувається деформація підстави і просідання. Крім того, постійні перепади температурного режиму негативно впливають на єднальні, що входять до складу фундаменту;
 • усадка будинку – природний процес. В залежності від того, який склад грунту, що може проходити протягом декількох років зсув ґрунту;
 • при заливки фундаменту був порушений технологічний процес або застосований неякісний матеріал.

Ліквідація

процес зміцнення цегляної стіни

Насправді, усунення тріщин у цегляних стінах — процес досить трудомісткий і вимагає особливої уваги. У більшості випадків дефект з’являється з-за деформації підстави. Якщо очевидна тріщина у фундаменті цегляного будинку, то знадобиться виконати наступні заходи:

 • вздовж стіни, де є тріщина, порпається біля фундаменту траншея певних габаритних розмірів;
 • ділянка з тріщиною з граничною акуратністю та обережністю розшивається (отвір трохи розширюється);
 • щоб зрозуміти, як зміцнити фундамент цегляного будинку, потрібно на очищеній ділянці насвердлити отворів для прути арматури. При необхідності може бути використана зварювання. Таким чином, створюється своєрідна сполучна ланка;
 • далі встановлюється опалубка і заливається новий шар фундаменту. Траншею, заповнену розчином, залишити до повного висихання;
 • по закінченню як мінімум 28 днів на ділянці можна проводити трамбування і споруджувати вимощення.

Ремонтні роботи

зміцнення фундаменту цегляної стіни

Виконавши зміцнення фундаменту в майбутньому можна запобігти утворення нових тріщин, а також зупинити процес розширення наявних. Причому це стосується зростання дефекту та ф довжину, і в ширину. Якщо вже тріснула стіна цегляного будинку, то крім зміцнення фундаменту слід провести нескладну процедуру, за результатами якої стане очевидним, зупинився зростання розколу. Досить на тріщини в стінах цегляного будинку наклеїти своєрідні знаки, виготовлені з паперу. Якщо по закінченню певного проміжку часу наклейки залишаться цілими, то можна сміливо приступати до ремонтних робіт. Для цього необхідно виконати наступне:

 • незначні тріщини в цегляній кладці, причини яких були встановлені, а ширина не перевищує 5 мм, можна замазати звичайним розчином з цементу. Попередньо краю поглиблення потрібно акуратно оббити, будівельне сміття видалити, а поверхню змочити водою для більш якісного зчеплення з цементною сумішшю;
 • якщо ж ширина щілини досягає 10 мм, то її заробляють цементно-піщаним розчином, приготованим в пропорції 1:3.

спочатку необхідно розібрати пошкоджену ділянку стіни

Коли тріснув цегляний будинок, а ширина мети перевищує середні розмір, то слід більш ґрунтовно підійти до виконання даної задачі. Усунувши в першу чергу причини тріщин у цегляній кладці можна приймати екстрені заходи з ліквідації дефектів поверхні, відновлюючи її цілісність.

 • Перед тим, як виконувати зміцнення цегляних стін, необхідно пошкоджений фрагмент кладки розібрати. Процедура розбирання проводиться з верхнього ряду. Видаленню підлягають всі цеглини, які пошкоджені або недостатньо щільно тримаються.
 • Усунення тріщин у цегляній кладці відбувається за допомогою укладання нових цеглин на очищену частина стіни. Багато можуть задати питання, як зміцнити стіни цегляного будинку, щоб історія не повторилася. Достатньо в процесі виконання нової кладки включати арматуру, металеві куточки або смуги. Крім того, кладка повинна закінчитися замком.
 • Реставруючи вузли цегляного будинку, потрібно використовувати смуги сталі. Подібні накладки кріпляться болтами або іншими елементами для додання міцності і надійності конструкції.
 • Якщо цегляна стіна тріснула, а вибірку цегли здійснити неможливо, то пошкоджену ділянку потрібно заповнити сумішшю щебеню і цементного розчину. Відступивши від краю тріщини 20-30 см, виконується кріплення «Т»-подібного анкера, після чого щілину зв’язується смугою металу.
 • Як зміцнити стіну з цегли, якщо глибина щілини досить велика? Дуже просто. По всій довжині тріщини потрібно просвердлити отвори, крок між якими може варіювати в межах 20-25 див. отримані дірки вставляється труба, за допомогою якої отвір заповнюється розчином цементу. Насадки на трубу можна використовувати ті, які максимально підходять для заливки отворів різного діаметра.
 • Зміцнення тріщин у цегляній кладці також можна здійснити, застосовуючи монтажну піну. Після повного застигання піни, надлишки зрізаються, а поверхня обробляється цементним розчином.

вертикальні тріщини

І вертикальні та горизонтальні тріщини в цегляній кладці, які пройшли наскрізь, усуваються у разі проведення комплексу робіт по відновленню. Після того, як зміцнити цегляну стіну зовні вдалося, можна приступати і до ремонтних заходів усередині будови.

 • Ділянка стіни, де наявні щілини ретельно очищається від забруднень і штукатурки. Тріщина максимально зволожується всередині.
 • Перед тим, як зміцнити стару цегляну стіну всередині, слід наявні щілини заповнити розчином з дрібного щебеню і цементу.
 • Розріз вікна в цегляній стіні уважно оглядається на предмет виявлення пошкоджень. Можливо, знадобитися провести вилучення даного віконного отвору з подальшою установкою більш досконалого, наприклад, пластикового.
 • До того, як стягнути стіни цегляного будинку, потрібно уважно оглянути всю поверхню стіни і заповнити всі наявні щілини. Тільки потім монтуються накладки з кераміки, які фіксуються будь-яким кріпильним елементом (болти, анкери, дюбелі).
 • Стіна штукатуриться спеціальними засобами. Після повного висихання поверхні можна сміливо приступати до облицювальних робіт всередині приміщення. Докладніше про те, як обштукатурити цегляну стіну читайте за посиланням.

Проводити подібні роботи вкрай необхідно. Адже через тещині у фундаменті і стіни можуть проникати потоки холодного повітря всередину приміщення, що просто не допустимо. Після закладення щілин можна додатково розмістити шар теплоізоляційного матеріалу, щоб створити своєрідний бар’єр для холоду. Це в свою чергу значною мірою заощадить кошти на оплату за енергоносії, що в нинішній час дуже актуально. Варто також звернути увагу на варіант штукатурки цегляної стіни глиною.
Якщо у вас ще залишилися питання, рекомендуємо до перегляду відео:

Ще по темі:

 • Як зміцнити фундамент цегляного будинку своїми руками;

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.