Як кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната

.

 • Інструменти, матеріали
 • Підготовчі роботи
 • Спосіб укладання
 • Розрахунок кахлю
 • Кладемо плитку у ванній своїми руками
 • Як кладуть плитку у ванній фахівці? Які тут потрібні інструменти? І може за справу братися новачок? Давайте розбиратися!

  Як кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 1

  красиво облицьована ванна теж може бути твором мистецтва Інструменти, матеріали

  • Клей
  • Плитка
  • Грунтовка
  • Пластикові хрестики
  • Фуга
  • Дві тари: для фуги та клею
  • Рівень
  • Насадка – міксер
  • Кисть
  • Перфоратор або дриль
  • Шпатель зубчастий
  • Шпатель гумовий

  Підготовчі роботи

  Перш ніж дізнаватися, як укладати кахель у ванній, давайте уточнимо, як потрібно підготувати поверхню.

  Найважливіше правило будь-якої якісної обробки – це повне видалення старої.

  Тобто, демонтуємо панелі, старий кахель, шпалери – все те, що було «до» ремонту. Деякі майстри стверджують, що спокійно укладають кахель у ванній на старий кахельну підлогу. І такі дії мають місце бути, однак і тут доведеться трохи потрудитися, щоб Ваша плитка не «забухтела» приблизно через півроку.

  Взявши в руки перфоратор чи стамеска з молотком, пройдіться по глазурованій поверхні попереднього покриття, Ви повинні по максимуму її видалити. Дані дії допоможуть Вам збільшити адгезію між розчином клею і покриттям, і щодо якісна зчіпка буде гарантована.

  Знову ж таки: дані маніпуляції можливо проводити з підлогою, але от щодо стін, експерти залишаються неуклонны – старий кахель треба буде обов’язково демонтувати!

  До другого етапу підготовчих робіт відноситься перевірка на вертикальність стін, і на горизонтальність підлоги.

  Якщо при використанні рівня Ви зрозумієте, що перепади по підлозі у Вас перевищують 1.5 см, а по стінах – 1 см, то змушені Вас засмутити – такі поверхні потрібно додатково вирівнювати, тут великим накладанням розчину обійтися не вийде, так як плитка просто відвалиться.

  Отже, якщо все нормально, стіни, підлога – відносно рівні, тоді можна приступати до грунтовці.

  Дана операція не є обов’язковою, однак – що рекомендується, так як нанесення пензлем ґрунтовки збільшує зчеплення між розчином і поверхнею.

  Отже, поки Ви вичікуєте час, який необхідно для проникнення грунтовки, Ви можете зробити попередню розкладку плитки. Даний варіант дій часто ігнорується новачками, зате потім коли вони укладають кахель у ванній, буває багато невдоволення – поклали вже пів стіни, і тільки зараз зрозуміли, що малюнок не складається! Або ж обрізані частини плитки як раз потрапляють у поле зору кожного, хто входить в кімнату.

  Отже, кладемо плитку правильно, і саме тому, ще до початку безпосереднього укладання прикидаємо, куди підуть обрізані частини, куди — цілі.

  Маленька підказка від експертів: різану плитку краще укладати в кутах, найбільш віддалених від дверей, там, де вони не потраплять відразу на очі. А от щодо стін – цілі плитки краще викладати від стелі до підлоги, тобто, різана плитка виявиться у Вас знизу по периметру кімнати.

  Тепер, обміркувавши, як укладають кахель у ванній професіонали, починаємо готувати клейовий розчин.

  Висипаємо у відро суміш, додаємо води (використовуючи пропорцію, зазначену на упаковці) і перемішуємо за допомогою дриля з насадкою – міксером на середніх обертах.

  Як кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 2

  Спосіб укладання плитки у ванній

  Перш ніж приступати до самих робіт, радимо ретельно продумати той спосіб укладання, який ви будете використовувати, а для цього потрібно знати кілька основних дизайнерських хитрощів:

  • Пряма кладка. Стандартний, класичний тип обробки, його найбільше рекомендують до виконання новачками, проте будь-яких ефектів таким методом кладки ви навряд чи досягнете;
  • Діагональне укладання. Такий варіант рекомендується в основному для квадратних приміщень, а так само для тих кімнат, стіни яких не вдалося добре вирівняти;
  • Шахова кладка. Такий тип укладання (використовуються два контрастних кольори плитки) відведе увагу від нерівного статі;
  • Укладання зі зміщенням. Оригінальний спосіб оформлення, проте новачкам його категорично не рекомендується застосовувати. Однак, якщо ви все-таки зважилися, то вам потрібно підібрати добори не спеціальні, маленькі, а іншу плитку, ширина якої дорівнює половині основної, тоді процес для вас піде легше, однак у такому випадку буде не дуже, це ви повинні врахувати відразу. А от якщо ви профі — то можете навіть використовувати прямокутну плитку, однак майстри все ж радять, щоб співвідношення довжини до ширини було «золотим», а саме — 2 до 1;
  • Мозайка. Дуже гарний варіант, однак знову ж таки — не для новачків, так як саме з ним доведеться повозитися досить довгий час.

  Важливо! Якщо стелі у ванній кімнаті низькі, то для стін сміливо вибирайте пряму кладку прямокутним кахлем, покладеним по довжині. Це візуально створить ефект високих стель.

  Розрахунок кахлю

  Так само, важливо правильно розрахувати необхідний вам матеріал. адже, якщо ви купите занадто багато — куди його потім дівати? Назад в магазин не повернеш, на балкон — не складеш. Нічим не краще і навіть гірше ситуація, коли не докупив — потім починає з’ясовуватися, що такого товару в магазині немає і не очікується, а вам треба було то фвсего парочку! Саме тому, до розрахунків підходите з усією серйозністю.

  Метром вимірюєте кожну стіну по довжині і висоті, перемножуєте — і отримуєте площа.

  Важливо! Для зручності всі вимірювання робите в метрах, щоб у підсумку отримати квадратний метр, адже плитка саме в розрахунку на квадратний метр і продається.

  Далі — складаєте всі отримані значення площ, і зверху накидываете ще відсотків десять — тоді тільки можна буде говорити про те, що ви придбали саме достатня кількість плитки.

  Все набагато складніше, якщо ви використовуєте фриз — тоді вам треба буде вирахувати площу, яку займає фриз, і відняти її з загальною. Та й щодо самого фриза — подивіться, як саме в краях буде встановлюватися малюнок, можливо, щоб не порушувати композицію, вам доведеться десь обрізати фриз, і компонувати їх декілька (у кутах, наприклад).

  Кладемо плитку у ванній своїми руками

  Отже, на стіни у ванній плитку кладуть від попередньо встановленого за рівнем бруса. Брус повинен бути встановлений на висоту обрізаної або ж цілої плитки з розрахунку від підлоги.

  Розчин клею краще нанести прямо на стіни, розрівнявши його зубчастим шпателем. Тепер бере в руки плитку і прикладаєте її до поверхні, трохи натискаючи.

  Тут же потрібно обов’язково перевірити, чи рівно Ви кладете – для цього використовуйте рівень. Якщо якась частина трохи випирає, пристукните її акуратно гумовим молотком, а от якщо навпаки, частина плитки «утоплена», то тоді треба її зняти зі стіни і наново перекласти.

  Таким чином, укладають кахель у ванній на стіні.

  Важливий момент – поклали два-три ряди, дайте час розчину схопитися (зазвичай зазначено на упаковці). Вище поки йти не має сенсу, адже якщо розчин не схопиться, вся кладка може під силою тяжіння просто обвалитися.

  Щодо статі таких обмежень, як Ви розумієте ні, тут кладемо плитку у ванній, поки не закінчимо.

  Важливо! Для регулювання розмірів швів використовуйте пластикові хрестики, тоді шви будуть акуратними, а головне – однаковими.

  І ще момент – після кожної покладеної плитки обов’язково перевіряйте рівнем, знаходяться плитки в одній площині, не потрібно трохи підрівняти.

  В будь-якій ванній кімнаті, напевно, є унітаз, розетка, та й сама ванна, щоб обробка була гармонійною, потрібно акуратно «обійти» перешкоди:

  • Розетка. Прикладіть плитку прям на розетку, і для себе, маркером, накидайте план — вірніше, відмітьте зайві місця. Саме їх, за допомогою плиткоріза, вам потрібно буде видалити. Потім плитка повторно прикладається до розетки, і тут ви вже перевіряєте, так або залишити доопрацювати;
  • Відводить труба від унітазу. Якщо на цю трубу «заходить» всього одна плитка, то це найпростіший варіант. Ви берете просто аркуш паперу, обрізаний за розмірами плитки, і прикладаєте на місце її майбутньої укладки. Місці, які потрібно видалити загибаете, потім — обрізаєте ножицями папір, а отриманий шаблон прикладаєте до плитки і по ньому обрізаєте. якщо в дане місце потрапляє декілька плиток, то вам з кожної доведеться провести подібні маніпуляції.

  До додаткових робіт по кладці плитки є супутня – різка кахлю, і бажана – затірка швів.

  З даних питань на нашому сайті так само є ряд цікавих матеріалів, від вибору затирання до нанесення фуги, а так само – різанні плитки плиткорізом, болгаркою і навіть склорізом, тому перед тим, як приступите до робіт, рекомендуємо ознайомитися з ними.

  Отже, як укладають кахель у ванній, Ви тепер знаєте, і саме тому не відкладайте справу в довгий ящик – приступайте! Все у Вас вийде!

  Як кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 3Як самостійно робити затірку швів плиткиЯк кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 4Розбираємося, як правильно класти кахельну плиткуЯк кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 5Розбираємося, можна плитку різати болгаркоюЯк кладуть плитку у ванній професіонали | Ванна кімната 6Чим і як відмити грунтовку з плитки

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.