Як облицювати ванну плиткою | Ванна кімната

.

 • Список матеріалів
 • Необхідні інструменти
 • Підготовка поверхні
 • Монтаж плитки у ванній
 • При ремонті приміщень особистої гігієни, часто виникає питання, а як облицювати ванну плиткою? Давайте розберемо все по порядку.

  Перевірка поверхні рівнем Список матеріалів

  • Плитка;
  • Суміш для затирання;
  • Брус для монтажу;
  • Клей;
  • Пластикові хрестики.

  Необхідні інструменти

  • Зубчастий шпатель;
  • Дриль;
  • Спеціальна насадка;
  • Гумовий шпатель;
  • Монтажний ніж;
  • Рівень;
  • Гумовий молоток;
  • Відро для клею;
  • Половинка дитячого гумового м’яча.

  Підготовка поверхні

  На початковому етапі, перш ніж дізнаватися, як облицювати ванну плиткою, потрібно грамотно підготувати підставу.

  Для цього зі стін у ванній кімнаті обов’язково знімають старий кахель.

  Багато господарі лякаються даних робіт, вважаючи, що кахельне покриття просто так не знімеш, проте найчастіше все виявляється простіше.

  Беріть в руки монтажний ніж і проходитесь їм по швах (в тому випадку, якщо шви зафугованы).

  Має бути кілька рухів зверху – вниз під кутом, які очистять шов. Часто, після того, як знімається затірка, деякі плитки самі відпадають, особливо ті, які вже «бухтели».

  З іншими доведеться складніше – потрібно буде використовувати або перфоратор, чи стамеска з молотком, щоб піддягати плитку і повністю її демонтувати зі стіни. Потім стіну очищають від залишків старого розчину, і, беручи в руки рівень або використовуючи вертикальний схил, перевіряють на вертикальність.

  Якщо стіна нерівна, змушені засмутити – для якісних робіт доведеться її вирівняти, або штукатуркою або гіпсокартоном, і робити це потрібно буде обов’язково!

  З підлогою чинимо так само, демонтуючи старе покриття.

  Деякі майстри вважають, що можна залишати старе покриття. Однак професіонали своєї справи категорично з цим не згодні!

  Наші експерти вважають, що якщо вже братися за роботу, то потрібно робити її якісно, нехай і трохи довше, ніж хотілося. Зате і результат тоді буде Вас радувати не півтора року, а років 10 як мінімум.

  Однак, якщо Ви все ж вважаєте, що можна облицювати у ванній підлогу плиткою на старий кахель, настоювати ми не маємо права. Уточнимо лише, що в такому випадку бажано збити верхнє глазуроване покриття плитки, щоб збільшити адгезію з цементним розчином.

  Далі – так само перевіряємо поверхню на горизонтальність. Якщо є перепади до 1.5 см – це вирішити, будемо коригувати за допомогою того ж клею, але якщо більше – доведеться так само виконати ряд робіт по вирівнюванню.

  Отже, поверхня очищена від сміття та старого покриття, тоді наступний крок – грунтовка.

  Грунтування поверхні перед облицюванням плиткою у ванній – ідеальний варіант поліпшити якість проведених робіт.

  Проте даний захід аж ніяк не обов’язкова, в принципі, багато пропускають цей крок, однак це небажано.

  Поки прогрунтовану поверхню висихає, у вас з’явився час ще раз прикинути, як і звідки Ви почнете кладку. Щодо стін є правило, яке використовують майстри – при викладенні від стелі вниз повинні йти цілі плитки, а обрізані як раз підуть по низу, по периметру кімнати.

  Для підлоги – обрізані шматки плитки, якої Ви збираєтеся облицювати ванну, повинні ховатися в далеких кутах, під підлоговими чашами.

  Проте це не ті правила, які Вам не можна порушувати: в кожному конкретному випадку багато залежить від того, чи є на кахлі малюнок, який обраний фриз, та й взагалі, що за плитка у Вас передбачена для облицювання ванної.

  Варіант облицювання ванної кахлем

  Отже, на тій позначці, на якій по стіні виявляється остання ціла плитка знизу, встановлюємо за рівнем брус. Облицьовувати будемо від нього, адже, погодьтеся, лінія підлоги може бути не зовсім рівною, тоді найнижчу плитку, яка буде укладена після того, як Ви демонтуєте брус, Ви зможете по ходу справи підрізати, і це не псує загального враження.

  Тепер залишилося тільки замісити у відрі клей дрилем з насадкою – міксером, і всі підготовчі роботи перед облицюванням ванни плиткою закінчені.

  Монтаж плитки у ванній

  Сам безпосередній процес облицювання ванної плитки не представляє труднощів, потрібно бути тільки терплячим і акуратним по можливості.

  Наносити на стіну клейову суміш і розподіляєте її зубчастим шпателем.

  Тепер акуратно приставляєте плитку, трохи притискаючи до стіни. Далі – перевіряєте рівнем:

  • Якщо є виступаючі кінці – акуратно пристукните гумовим молотком, тільки без фанатичних зусиль – інакше «втопіть» плитку нижче потрібного рівня;
  • Якщо плитка «утоплена», акуратно її демонтуєте, знову розрівнюєте суміш зубчастим шпателем і приставляєте плитку на місце.

  Увага! Плитка може бути «втоплена» з причини того, що на стіні є виїмка, тому тоді просто накладіть трохи більше суміші у відповідну частину і акуратно, за рівнем, закріпіть плитку.

  Так потрібно облицьовувати плиткою ванну, обережно рухаючись, викладаючи кахлі за кахлем.

  Важливо! Як тільки Ви укладете два – три ряди, зупиніться, дайте розчину схопитися, адже якщо Ви не зробите зупинку, можливо обвалення всієї облицювання стінки.

  З підлогою все простіше, укладання робиться за рівнем, який Ви використовуєте після укладання кожної плитки.

  У деяких випадках, як уже говорилося, потрібно буде робити різання плитки. В даному випадку рекомендуємо використовувати ручно плиткоріз, так само – склоріз, і для деяких умільців – болгарку.

  Фінальним варіантом облицювання ванної плиткою буде затирка швів.

  Витриманий інтер’єр приміщення

  Важливо вибрати фугу, не використовуючи поліуретанові матеріали, якщо Ви не фахівець.

  Отже, як облицьовувати ванну плиткою Ви дізналися, справа тільки за Вами!

  Вчимося, як фугувати плиткуЯк самому без особливих проблем наклеїти плитку на гіпсокартонЯк самостійно і акуратно різати плитку склорізомОсобливості чищення плитки у ванній кімнаті

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.