Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город

.

Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 1
Передмова

Для тих, хто любить малину і хоче у всі сезони насолоджуватися неймовірно смачним і ароматним варенням і компотами, ми порадимо заздалегідь подбати про своє малиннику ще з осені. Як підготувати малину до зими і який догляд забезпечити – читаємо статтю і дивимося відео.

Зміст

 • Укриття улюбленої малини на зиму – рятуємо кущі від холодів
 • Мульчування, підв’язка і догляд – як готувати улюблену малину до холодної зими
 • Огорожа кущів від вітру – підготовка малини до зими
 • 1 Укриття улюбленої малини на зиму – рятуємо кущі від холодів

  Якщо у вашому регіоні морози в зимовий час досягають мінус 30, то вам точно потрібно подбати про те, щоб укрити малину на зиму. Зберегти малинник при таких холодів допоможе тільки систематичний догляд.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 2

  Для початку ще з літа потрібно потурбуватися про подкармливании коренів. Краще всього для кущів малини підібрати калійні, а також фосфорні добрива, які прямим чином впливають на здатність кореневої системи витримувати мінусові температури. Підживлення грунту і коріння ви повинні проводити кілька разів, починаючи з літа і до перших чисел жовтня. Якщо заморозки наступають в листопаді або грудні, то тоді можна завершити догляд наприкінці жовтня.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 3

  Не зайвим буде подбати в цей час і про обрізанні малинових кущів. Старий чагарник слід видалити, як і слабкі, а також тонкі пагони. Хороший урожай буде тільки на самих потужних і молодих – їх ми і залишаємо. Як проводиться догляд за гілками і правильна підготовка малини до холодної зими – дивимося на відео.

  2 Мульчування, підв’язка і догляд – як готувати улюблену малину до холодної зими

  Для захисту кореневої системи малиннику обов’язково повинно бути проведено мульчування грунту. Тим самим ми зберігаємо потрібну вологість грунту, а також шар мульчі дещо підвищує температуру грунту. Краще всього для цих цілей підійде торф, рідше використовують перепревшую солому, опале листя.

  Важливо, щоб мульча не послужила переносником грибкових захворювань, і до весни перегнила, утворюючи корисний для рослин компост.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 4

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 5

  Мульчувати грунт навколо кущів потрібно ще до початку снігопадів і сильного зниження температури. Але починаючи усі заходи по мульчування, майте на увазі, що малина не сприймає ні лужною, ні кислотний грунт. Так що слід виключити варіант хвойних тирси, які збільшують кислотність. Шар мульчі повинен бути близько 7-8 сантиметрів. Перевищувати ці цифри не варто – занадто товстий шар може привести до загнивання коренів.

  Не забудьте, що кущі малини восени дуже потребують поливу. Коріння цієї рослини знаходяться неглибоко, а взимку волога з ґрунту випаровується не менше, ніж влітку. Без вологи корені можуть пересихати, і в підсумку ваш малинник може просто не пережити зиму – ніякої догляд не допоможе. Так що постарайтеся до морозів гарненько полити кущі.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 6

  Для того щоб зберегти малинник від перемерзання, рекомендується пригнути батоги куща до землі (дивимося відео). Можна в якості підручного матеріалу використовувати вбиті стовпчики, а також прути, між якими натягнута мотузка, а краще дріт. Якщо у ваших краях взимку досить снігу, замети укриють рослини і захистять їх від холодів. Якщо ж безсніжні зими, укрийте пагони листами старого картону або агроволокном.

  3 Огорожу кущів від вітру – підготовка малини до зими

  Для захисту від вітру найкраще створити загороджувальні споруди. Для цього підійде фанера, полікарбонат або листи шиферу, які потрібно встановити поблизу гілок з підвітряного боку. Якщо ви просто залишите гілки як є, то навіть сніг не врятує їх від сильного вітру – вони стануть крихкими і поламаються. Гілки повинні бути пригнуты до землі, але робити це треба ще до заморозків.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 7

  Те ж саме стосується і укривного матеріалу – не чекайте заморозків, дійте заздалегідь. Всі виконані заходи мають одну негативну сторону – навесні вони можуть послужити причиною випрівання цілих насаджень. Треба ретельно стежити за температурою ґрунту та прогнозами погоди. Як тільки пройдуть ризики заморозків, відкривайте кущі для сонячного світла. Або ж відкривайте малинник для сонячних променів вдень, а на ніч знову прикриваючи його від морозу.

  Як підготувати малину до зими – підготовка малини до сильних морозів + Відео | Сад і город 8

  Що стосується ремонтантної малини, то її також треба вкривати на зиму, діючи за тією ж схемою, що описана вище. Провівши підгодівлю, обрізку, полив ґрунту, теплоізоляцію коренів і укриття гілок, ми маємо всі шанси не тільки зберегти кущі, але і отримати на наступний рік дуже непоганий урожай. Подивіться відео, якщо якісь моменти вам були не зрозумілі – краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.