Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город

.

Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 1
Передмова

Смородина, будучи морозостійкого культурою, досить спокійно переносить зимові холоди, але все ж для впевненості краще розібратися у всіх нюансах. Отже, підготовка смородини до зими – читаємо далі.

Зміст

 • Як підготувати смородину – а чи потрібно готуватися до зими?
 • Підготовка кущів смородини – готуємося до зими грунтовно
 • Що не можна робити – вчимося не робити помилок
 • 1 Як підготувати смородину – а чи потрібно готуватися до зими?

  Поспішаємо вас заспокоїти – кущі смородини можуть витримувати морози, що сягають -30 °С. Це означає, що вижити смородина зможе і при дуже холодної зими, але це не означає, що ви отримаєте хороший урожай. Для цього доведеться постаратися.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 2

  Для отримання повноцінного врожаю потрібно завчасно подумати про підживлення смородини і не тільки. Так, вже з настанням осіннього сезону необхідно обробити кущі, щоб не допустити грибкових захворювань і навали шкідників, а також підготувати грунт. Для цього потрібно під кущем перекопати землю і прибрати стару непотрібну траву, яка може стати основною для нових захворювань. Кущі смородини бажано посипати попелом і підгодувати суперфосфатом.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 3

  Не зайвим буде і підготувати кущ, прибравши всі непотрібні гілки. Обрізка смородини на майбутню зиму проводиться з урахуванням кількості пагонів. Кущ повинен мати після обрізки близько 13-15 пагонів. Всі гнилі і старі пагони потрібно прибрати і найкраще спалити. Обрізування кущів варто проводити саме восени, а не навесні, так як після зими ви можете зіткнутися з тим, що будуть пошкоджені десятки бруньок смородини.

  2 Підготовка кущів смородини – готуємося до зими грунтовно

  Якщо розписати докладно план того, як повинна здійснюватися підготовка смородини до зими, то спочатку вам потрібно буде згадати, що таке обрізання кущів, потім вже зайнятися розпушуванням грунту, обробкою гілок і підгодівлею самого куща. Для останнього чудово підійде сечовина, причому як для червоної, так і чорної смородини. Для цього слід взяти маленьку коробку з-під сірників з сухими гранулами і розвести в 10 літрах води.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 4

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 5

  Використовуючи обприскувач, дану суміш наносимо на гілки і листя смородини. Через 48 годин можна підсипати до основи куща і навколо нього комплексні фосфорно–калійні добрива. Якщо ви зайнялися розпушуванням грунту, то робити це слід дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему. За допомогою садової лопати або іншого інструменту ви повинні копати грунт, при цьому неглибоко. В якості мульчі на зиму для смородини можна використовувати шматки старих газет, заготовлене сіно, суху траву або тирсу. Це допоможе коріння куща смородини не перемерзати навіть у люті морози.

  Є ще один секрет догляду за кущем в зимові місяці – як тільки від морозу почне покриватися тонкою скоринкою земля, гілки стягуються мотузкою. Вони повинні бути складені таким чином, щоб кожен пагін був витягнутий вгору і йшов трохи по спіралі. Тільки сильно затягувати мотузкою не слід. Обв’язувати кущ потрібно з відстанню 15-20 сантиметрів по колу. Починати слід знизу, поступово стягуючи гілки до верху.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 6

  Найзручніше зав’язати мотузку у верхній точці на сайт або добре зафіксувати білизняною прищіпкою. Цей прийом дозволяє зберегти максимум плодових бруньок, так як таким чином пов’язані гілки просто не будуть заглиблюватися один про одного навіть при сильному вітрі. Не забудьте про корисність не тільки мульчі, але і снігу. Найкраще закрити основу куща вже з випаданням перших снігових опадів. Шар снігу не повинен складати близько 10-15 сантиметрів. Втім, не забороняється повністю закрити кущ заметом снігу, якщо опади відповідні.

  3 Що не можна робити – вчимося не робити помилок

  Не намагайтеся з приходом першого березневого або лютневого сонечка відразу ж прибирати сніг з куща і розв’язувати мотузки. Адже якщо холоду різко повернуться, то вашої смородині доведеться несолодко. Якщо ж ви поспішили і залишили цей багаторічний чагарник без зимового укриття, то повторно прикрийте рослина матеріалом, краще нетканим. Також знадобляться старі коробки, солома, рушники або старі пледи.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 7

  Обов’язково вкривайте саджанці на зиму, адже вони ще зовсім молоді і можуть загинути. Нагадаємо, що радувати вас смородиною кущі можуть близько двох десятків років. Тому не помиляйтеся, коли вирішите, що через 5 років ваша додатковий захист смородиновому кущу вже не потрібна. Крім того, не забувайте, що гілки потребують восени в обрізанні, а навесні кущ потребує регулярного поливу. Обрізка проводиться вже восени після листопаду. Саме в цей час найкраще позбутися від гнилих, пошкоджених і хворих, а також старих гілок. Так що обрізання – захід корисне.

  Як підготувати смородину до зими – морози дарма + Відео | Сад і город 8

  Підрізаючи гілки, не забудьте скоротити і верхівки нульових пагонів. Не давайте кущу бути сильно загущене – інакше при великій кількості гілок у вас буде зовсім небагато врожаю.

  І не користуйтеся тупими ножами – гірше нічого для такого процесу, як обрізання, ні! Можна все робити спеціальним ножем, але правильніше буде провести обрізку садовим секатором або спеціальними ножицями. Якщо ж у вашої смородини настільки товсті гілки, що і секатор не бере – тоді можна скористатися і ножівкою. Така обрізка дасть можливість кущу позбутися від важких старих гілок і порадувати гідним урожаєм. Так що беремо інструмент – і вперед, обрізка вас чекає! Не забуваємо також про роботу з грунтом – так ми збережемо вологу і дозволимо землі краще “дихати”.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.