Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення

.

Все частіше замість газової колонки в квартирі і приватному будинку встановлюють електричний водонагрівач. Він зручний в експлуатації, не вимагає спеціального дозволу, складання проекту та іншої тяганини, як з газовими аналогами. Навіть якщо в квартирі є підведення гарячої води, бойлер стане своєрідним резервом на випадок її відключення. Але такий, на перший погляд, простий електроприлад треба правильно підключити до домашнього водопроводу. Допущені помилки можуть привести до виходу з ладу, бойлера і навіть розриву бака від надлишкового тиску. Давайте зараз розглянемо, як підключити бойлер до водопроводу, і які бувають різновиди.

Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 1

Зміст

 • 1 Види електричних водонагрівачів
  • 1.1 Бойлери накопичувального типу
  • 1.2 Бойлери проточного типу
 • 2 Монтаж проточного агрегату
 • 3 Покрокова інструкція монтажу накопичувального бойлера
  • 3.1 Вибір місця під бак і його установка
  • 3.2 Підключення водопроводу
 • 4 Підключення бойлера до відкритої ємності

Види електричних водонагрівачів

Розглядаючи електричні бойлери, можна виділити два основних види: проточний і накопичувальний. Кожен з них має свої переваги і недоліки, але всі виконують одну функцію – забезпечують гарячою водою.

Бойлери накопичувального типу

Електричний водонагрівач з великим баком називається накопичувальний. Він зручний тим, що можна зробити невеликий запас води. Якщо правильно підключений трубопровід, тобто, передбачений зливний кран, цим запасом можна скористатися, коли в квартирі або будинку відсутній з яких-небудь причин подача води.

Складається накопичувальний бойлер з наступних деталей:

 • бак певної місткості для води, утеплений пінополіуретаном, поміщений в зовнішній корпус з нержавійки або емальованої сталі;
 • усередині бака встановлений нагрівальний елемент – ТЕН. Його потужність варіюється від 1,2 до 3 кВт. Бувають моделі бойлерів з «сухими» Тенами. У них нагрівальних елемент не стикається з водою, а відділений спеціальної колбою, заповненої маслом;
 • роботою Тена управляє термостат, а магнієвий анод захищає металеві поверхні від корозії.

Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 2

В робочому стані всередині бойлера постійно знаходиться під тиском гаряча вода, температуру якої задає сам користувач.

Електричний водонагрівач об’ємом до 150 л комплектується Теном потужністю не більше 2 кВт. Постійне підтримання в ньому гарячої води температурою 60–65о вважається економічно вигідним.

Серед достоїнств пристрою можна виділити такі:

 • потужність нагрівача не більш ніж у звичайної праски дозволяє підключати накопичувальний водонагрівач до звичайної розетки, але обов’язково при наявності заземлення;
 • просте підключення до водопроводу та електромережі можна виконати самостійно;
 • плавне регулювання температури і тривале збереження гарячої води підкреслює економічність і комфортність користування пристроєм;
 • від бойлера можна провести автономну систему гарячого водопостачання або підключити його в діючу мережу як резерв.

Якщо говорити про недоліки, то тут можна виділити великі габарити та вага, що ускладнює монтаж на стіну. При необхідності малої кількості гарячої води доведеться гріти вміст всього бака.

Бойлери проточного типу

Такі пристрої врізаються безпосередньо у водопровідну трубу і виробляють нагрівання води тільки при її витраті. Щоб ТЕН встигав нагрівати проточну воду, його потужність варіюється від 3 кВт і більше.

Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 3

Під такий нагрівач, можливо, буде потрібно прокласти окрему гілку електропроводки більшого перерізу. Але це не означає, що він буде витрачати більше електроенергії, ніж накопичувальний аналог. Проточний агрегат гріє тільки таку кількість води, яка потрібна для користування, а не весь бак. Наприклад, щоб нагріти до 60 восьмидесятилитровый бак води Теном 2 кВт, потрібно близько півгодини. За цей час витрачається 1 кВт електроенергії. Проточний агрегат з Теном 4 кВт протягом 15 хвилин буде відразу подавати гарячу воду в душ, витративши ті ж 1 кВт.

Основні переваги проточних моделей полягають в наступному:

 • витрата електроенергії йде тільки при користуванні водою, причому на виході вона подається гарячою відразу після включення;
 • невеликі габарити дозволяють змонтувати пристрій в будь-якому зручному місці.

На жаль, недоліків набагато більше:

 • потрібно монтаж посиленою електропроводки;
 • слабкий напір гарячої води на виході і неможливість її напрями в різні точки від одного агрегату;
 • ступенева регулювання температури не дуже комфортна для користування, наприклад, душем.

На сьогоднішній день ціна на проточні моделі знижується, тому є можливість встановлювати кілька штук на різні точки.

Монтаж проточного агрегату

Правильно підключити проточний нагрівач допоможе прикладена до виробу інструкція. Схема досить проста. Вона передбачає врізку в водопровід відводів для під’єднання агрегату і підведення до нього електропроводки відповідного перерізу.

Проточний водонагрівач може мати два види підключення:

Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 4

 • Мобільне підключення виконують через душовий шланг. Для цього врізають трійник в трубу водопроводу з холодною водою. На центральний вихід трійника ставлять кульовий кран і з допомогою фітинга приєднують шланг з нагрівачем.
 • Стаціонарне підключення має більше вузлів. Водопровідну трубу розрізають для установки двох трійників і крана між ними. На центральні виходи трійників теж ставляться кульові крани, а від них через відводи під’єднують водонагрівач. Схема роботи проста. Коли кран між трійниками закритий, вода проходить через нагрівач і подається в кран вже гарячою. Якщо бойлер треба відключити, два крана на центральних виходах трійників закривають, а той, що стоїть між ними відкривають. Холодна вода по трубопроводу йде повз водонагрівача.Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 5
 • Користуючись проточними нагрівачами треба стежити, щоб напруга не подавалося без наявності в трубах води. Інакше він може перегоріти.

  Покрокова інструкція монтажу накопичувального бойлера

  Схема установки накопичувального бойлера трохи складніше. Тут потрібно правильно зробити розгалуження трубопроводу, міцно закріпити бак, і зробити підключення електропроводки.

  Вибір місця під бак і його установка

  Накопичувальна ємність займає певне місце в приміщенні, тому її треба ефективно розмістити, щоб не займати зайве простір. Але в той же час бойлер повинен розташовуватися якомога ближче до водорозбірних точках. Віддалене розташування крана водорозбірного від нагрівача збільшує очікування надходження гарячої води.

  Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 6

  Зручне розміщення накопичувального бойлера при роздільному санвузлі

  Місце кріплення вибирають з планування приміщення:

  • планування в приватному будинку відрізняється від квартир. Тут ванна кімната, туалет і кухня можуть знаходитися далеко один від одного, а один бойлер повинен подати гарячу воду на всі кімнати. Тут треба визначити важливу кімнату, куди в першу чергу повинна подаватися підігріта вода і встановити ближче до неї водонагрівач;
  • традиційна планування квартири передбачає сукупність всіх цих кімнат, тому вибирати місця розташування бака тут буде простіше.

  Найчастіше бак встановлюють над унітазом. Він не займає корисний простір і знаходиться близько до каналізації, що дозволяє зручно стравлювати воду з запобіжного клапана. Агрегат кріплять до стіни анкерами. Бак з водою має велику вагу, тому якщо стіна нерівна під нього з профільної труби зварюють додаткову підтримку.

  Підключення водопроводу

  Оптимальним варіантом підключення бойлера вважається схема з можливістю зливу з ємності води.

  Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 7

  Покрокове виконання робіт виглядає так:

 • Будинок відключають від подачі холодної води, а в квартирі додатково перекривають стояк з гарячою водою. Збір всіх вузлів схеми починають від підвішеного на стіну водонагрівача. Для герметизації з’єднань на різьбу намотують льон або стрічку ФУМ.
 • Знизу бака знаходиться два патрубки з різьбою. Праворуч – це вхід холодної води, позначений синім кольором, а зліва – це вихід гарячої води, позначений червоним. Пакування починають з холодної води.
 • На вхідний патрубок накручують трійник латунний. Його треба провернути поперечним отвором в зручну сторону для зливу води. В цей же отвір через латунний перехідник накручують кульовий кран. До нього приєднують патрубок зі шлангом для зливу води. У йде вниз різьблення трійника теж накручують кульовий кран для відключення подачі холодної води всередину ємності.
 • Тепер черга за самим важливим запобіжним вузлом. Котел комплектується запобіжним клапаном, який монтують відразу за нижнім краном на трійнику. Щоб правильно його встановити, на корпусі є напрямна стрілка. Збоку клапана знаходиться штуцер для стравлювання води. На нього хомутом кріплять прозорий армований шланг і опускають його в каналізацію.
 • Рідні клапана не завжди надійні, тому часто купують окремо «групу безпеки». Вона складається із зворотного клапана, встановленого на кран, що виходить з нижньої різьблення трійника. Запобіжний клапан ставлять окремо на середній вихід трійника.
 • Далі залишилося підвести холодну воду. Це можна зробити будь-якими трубами, наприклад, металопласт або екопласт за бажанням. Щоб не розрізати трубу основного водопроводу, підключення можна зробити через трійник, встановивши його на різьбовому приєднанні бачка унітазу або крана водорозбірного умивальника.
 • Вузол гарячої води збирається аналогічно холодної тільки без клапана. У приватному будинку від виходу гарячої води з бойлера роблять розведення трубопроводу до водорозбірних точках. В квартирі вихід водонагрівача з’єднують з трубопроводом гарячого водопостачання. У цьому випадку при роботі котла закривають кран на стояку, подаючому централізовану гарячу воду.
 • На цьому водонагрівач до водопровідної системи підключено, залишилося підвести електропроводку і можна використовувати за призначенням.

  Підключення бойлера до відкритої ємності

  Іноді в приватному будинку можна зустріти замість водопроводу відкриту накопичувальну ємність для води, встановлений на горищі. До неї теж можна підключити бойлер аналогічним способом. Єдина умова, агрегат повинен знаходитися не ближче 2 м до ємності. А якщо створюється тиск більше 6 бар, то перед бойлером ставиться редуктор.

  Існує 2 схеми підключення до відкритої ємності:

  Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 8

  Як підключити бойлер до водопроводу в квартирі або будинку | Опалення 9

  Закінчивши всі підключення, систему відчувають на працездатність. Якщо все було зроблено правильно, приміщення буде забезпечено гарячою водою.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.