Як підключити люстру з трьома проводами? | Ремонт

.

Зміст:

 • Інструменти для підключення люстри трипровідною
 • Функції проводів в люстрі
 • Як підключити до електромережі двоконтурну люстру?
 • Підключення люстри з системою заземлення
 • Дотримання техніки безпеки

 

Самостійне підключення електричних приладів (у тому числі люстр) багатьом людям здається нескладним завданням. Разом з тим до такої роботи варто підходити з максимальною ретельністю і відповідальністю, оскільки неправильне з’єднання дротів може спровокувати замикання. Початківцям майстрам особливо складно буває зрозуміти техніку підключення люстри з трьома дротиками, що виходять зі стелі. Про те, як правильно виконати підключення люстри з трьома проводками, читайте в нашій статті.

Інструменти для підключення люстри трипровідною

мультиметр для підключення люстри трипровідною

В першу чергу хотілося б приділити увагу тим інструментам, які обов’язково стануть в нагоді вам при установці трипровідною люстри. У вас обов’язково має бути паспорт на прилад освітлення. Також підготуйте стійку драбину, яка дозволить вам без праці здійснити установку люстри на стелі. Під рукою повинен бути чистий листок паперу і маркер. Стане в нагоді в роботі і такий інструментарій:

 • Покажчик напруги або індикаторна викрутка.
 • Пасатижі.
 • Ізоляційна стрічка.
 • Ніж.
 • Мультиметр.
 • Клемна колодка, розрахована на три клеми.

до змісту ↑

Функції проводів в люстрі

призначення проводів в люстрі

Отже, інструменти підготовлені і тепер необхідно визначити призначення кожного з трьох дротів в люстрі. Простіше всього це зробити, вивчивши паспорт на освітлювальний прилад. Звичайно в даному документі позначається призначення кожного з проводів і принцип їх підключення до електромережі. Якщо розглядати призначення проводів люстри у відповідності з певними стандартами, то їх колірна маркування повинна відповідати наступним значенням:

 • Провід синього кольору відповідає нулю;
 • Провід коричневого (або білого кольору) відповідає фазі;
 • Провід з жовто-зеленим маркуванням виконує функції заземлюючого.

У тому випадку, якщо документації на люстру немає, а колір проводу не вказує однозначно на його призначення, то визначити функціональні можливості проводи можна тільки за допомогою мультиметра. робиться це наступним чином.

 • Мультиметр встановлюється в режим прощупки і на ньому на певний проміжок часу закорочуються щупи. Якщо після цих дій лунає короткий звуковий сигнал – це значить, що прилад працює справно, а межа вимірювань визначено вірно.
 • Лампочки з люстри викручуються. Після цього в патроні необхідно визначити розташування двох контактів 9фазного і нульового). Перший з них розташовується в центрі і злегка пружинить. Нульовий ж контакт у патроні збоку і стикається з цоколем лампочки при укрученні в патрон.
 • Після цього потрібно знайти нульовий провід. Для цього один з мультиметра потрібно встановити збоку на патрон, а другим по черзі доторкатися до оголених дротів, що виходять з люстри. Нульовим буде той провід, при зіткненні з яким мультиметр видасть короткий звуковий сигнал. Його бажано відразу позначити маркером.
 • Наступний етап роботи – визначення фазного проводу. Щуп мультиметра необхідно встановити на середній контакт будь-якого з наявних патронів. Другий щуп повинен стосуватися останніх двох дротів. Визначення фазного проводу здійснюється також, за звуковим сигналом. Після того, як даний провід знайдений, його слід позначити, або запам’ятати місце його розташування.
 • Далі визначають кількість контурів на люстрі. З цією метою один з мультиметра встановлюють на знайденому фазному проводі, а іншим щупом одночасно торкаються до середнім контактам патронів (по черзі). Якщо люстра оснащена одним контуром, то сигнал лунатиме при зіткненні щупа з будь-яким з патронів. Іноді буває так, що до контуру приєднані не всі патрони. У цьому випадку щупами торкаються даними патронів і третьому дроту, визначаючи таким способом наявність другого контура. Наявність сигналу підтвердить, що люстра має два контури, а другий замірювався проводок є фазним.
 • Третій провід в одноконтурних люстрах виконує функцію заземлення. Перевірити це нескладно. потрібно лише одним щупом мультиметра доторкнутися до металевої частини люстри, а другим – до третього дроту. Якщо провід – заземлюючий, пролунає характерний звуковий сигнал.
 • до змісту ↑

  Як підключити до електромережі двоконтурну люстру?

  принцип підключення двоконтурної люстри до електромережі

  Процедура підключення до мережі люстри з трьома проводами має свої особливості. В першу чергу при виконанні такої роботи варто оглянути проводки, що виходять із стелі і сам вимикач. Найпростіший варіант – це коли вимикач має дві клавіші, а від стелі відходять три проводка. Їх призначення можна визначити наступним чином.

 • Візьміть в руки індикаторну викрутку;
 • Встановіть режим включення обидві клавіші вимикача;
 • Послідовно торкайтеся оголених кінців проводів. На фазний провід буде вказувати загоревшаяся на індикаторі напруги лампочка;
 • Фазні проводи необхідно відзначити маркером;
 • Вимикач відключають, а потім знову перевіряють мультиметром всі три дроти. На цьому етапі лампочка індикатора не повинна загорятися;
 • Наступний етап роботи полягає в з’єднанні фазних проводів люстри з такими ж проводами електропроводки. Також виконується з’єднання нульових проводів. Для такого з’єднання зазвичай використовують клемну колодку або за допомогою скрутки, ізолюючи оголені дроти за допомогою ізоляційної стрічки або спеціальних ковпачків;

  призначення проводів в люстрі

 • Роботу люстри треба перевірити, по черзі включивши клавіші вимикача. Якщо люстра оснащена одноклавишным вимикачем, але дроти в ній все одно три, то першим ділом потрібно визначити призначення третього проводу. З цією метою потрібно включити вимикач люстри і перевірити наявність напруги на кожному з проводів. І якщо фаза присутній на двох з них, то потрібно замінити на вимикач двоклавішний, а саму люстру приєднати до трипровідною схемою. У тому випадку, якщо фаза розташовується тільки на одному з проводів, а ще один проводок має маркування жовто-зеленим кольором, підключення виконують за стандартною схемою (тобто, два фазних проводи люстри з’єднують з двома фазними проводами електропроводки, а заземлюючий проводок добре ізолюють і ховають).
 • до змісту ↑

  Підключення люстри з системою заземлення

  підключення люстри з системою заземлення

  Система заземлення повинна бути присутньою у всіх люстрах з металевим корпусом. Взагалі у всіх квартирах електромережі повинні обладнуватися заземлюючим захисним дротом. І якщо такий є, то все, що потрібно буде зробити при підключенні люстри – це з’єднати за допомогою клемних колодок між собою дроти з відповідними кольоровими маркуваннями.

  У тому випадку, якщо електромережі в багатоквартирному будинку – старі, а проводки мають однакову маркування, роботу по встановленню люстри необхідно виконувати в такій послідовності.

 • Визначити точну кількість проводів, що виходять з стелі. Якщо їх всього два, то для знаходження фази і нуля потрібно ввімкнути в мережу вимикач. Коли такі проводки знайдені, вимикач від’єднується, провід заземлення люстри ізолюють, а знайдені дроту фази і нуля з’єднують з такими ж проводами електропроводки;
 • За аналогічною схемою працюють і в тому випадку, якщо проводів три. Наприклад, якщо мережа оснащена двома незалежними контурами і двухклавишным вимикачем, то всі фазні проведення електропроводки об’єднують між собою і підключають до фазному дроті люстри. З’єднання потрібно і для нульових проводів люстри і електропроводки. Заземлюючий ж провід, як правило, ізолюють.
 • до змісту ↑

  Дотримання техніки безпеки

  підключення пятірожковой люстри до електромережі

  Пам’ятайте, що підключення будь-яких електричних приладів вимагає особливої обережності від майстра. В такій роботі дуже важливо дотримання техніки безпеки. Зокрема, всі з’єднання і підключення рекомендується виконувати тільки при вимкненій подачі електрики в мережу. Бажано перед початком такої роботи перевірити мультиметром відсутність напруги в проводах. Місця дротяних скруток рекомендується заізолювати ізолентою або спеціальними ковпачками.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.