Як покрити дах ондулін: пристрій обрешітки, монтаж, фото, | Ремонт

.

Популярність ондуліна як хорошого покриття для даху пояснюється його міцністю, привабливим зовнішнім виглядом і, що найголовніше — економічністю.

Листи матеріалу, підготовлені для фарбування у бажаний колір, дають можливість вибрати відтінок майбутньої даху.
Як покрити дах ондулін: пристрій обрешітки, монтаж, фото, | Ремонт 1
Легкість монтажу ондуліна дозволяє впоратися з укладанням покриття самостійно, без застосування кваліфікованої робочої сили.

Основні переваги та недоліки

Склад ондуліна — це спресований матеріал органічний, як правило, картон, який з обох боків покривається бітумом.

Зазвичай йому надають хвилясту форму, як і у шиферу.

Завдяки легкості матеріалу його легко транспортувати і працювати з ним, а шорсткість поверхні забезпечує хороший контакт листів і прекрасну основу під фарбування.

До достоїнств ондуліна можна віднести:

  Як покрити дах ондулін: пристрій обрешітки, монтаж, фото, | Ремонт 2

 • Низький вага, завдяки якому листи ондуліна легко можна транспортувати, зберігати, піднімати до місця монтажу.
 • Наявність вибору різних відтінків і кольорів.
 • Дешевизна.
 • Можливість встановлення на легких конструкціях, де велика вага покрівлі протипоказаний (дерев’яні будинки, сараї і так далі).
 • Можливість змонтувати покрівлю самостійно або за допомогою некваліфікованого робочого персоналу.
 • Невисока ціна: лист ондуліну коштує від 360 до 400 гривень.

З іншого боку, є у цього матеріалу і недоліки:

 • Через органічного складу матеріал схильний до гниття і з часом стає крихким. Тим не менше, вважається, що термін експлуатації ондуліна становить до 30 років.
 • Труднощі в обслуговуванні дахів з ондуліна — матеріал досить пластичний і занадто легкий і крихкий для забезпечення нормального доступу в разі проблем в експлуатації.
 • Необхідність щільного обрешітки даху, яка попередить деформування аркушів покриття.

Слід зазначити, що ондулін, як і його більш міцний аналог — єврошифер, з часом не вицвітає під впливом сонячних променів і не створює зайвого шуму під час дощу.

До того ж ондулін можна укладати на поверхню, де раніше була створена решетування під інший матеріал — листи досить пластичні.

Конструкція обрешітки

Для правильної і якісної укладання ондуліна виробники рекомендують створювати суцільну обрешітку даху.

В такому випадку аркуші покрівельного матеріалу не зможуть деформуватися, прогнутися під своєю вагою, з-за маси снігу взимку або з-за літньої спеки, прогріває листи.

Якщо укладання проводиться не на плоский дах і кут ската становить більше 10 градусів, обрешітку слід робити суцільну, з дощок, фанери або інших аналогічних матеріалів.

Нахлест рядів листів повинен становити не менше 30 см — відзначити цю довжину на аркуші досить легко, використовуючи крейду або олівець і ще один лист, який послужить своєрідною хвилястою «лінійкою».

Якщо дах більш гостра і кут схилу перевищує 10-15 градусом, нахлест слід збільшити до 45 сантиметрів, а в якості основи решетування використовувати дерев’яні бруси.

Класти ондулін на обрешітку рекомендується, починаючи з країв даху і рухаючись до середини будівлі.

Як покрити дах ондулін: пристрій обрешітки, монтаж, фото, | Ремонт 3

Кріпити листи краще не через одну хвилю, а через кожну з них — так створена конструкція прослужить набагато довше.

Завдяки невеликій вазі (кожний аркуш налічує не більше 6 кілограм) піднімати матеріал на дах буде зручно і легко — можна навіть впоратися без сторонньої допомоги.

Як покрити дах: цвяхи та інші дрібниці

Користуватися звичайними довгими цвяхами у випадку з ондуліном не можна — маленька капелюшок, расшатавшись, порушить цілісність покриття.

Зазвичай в комплекті з набором листів йдуть і спеціальні цвяхи, своєї капелюшком нагадують шурупи.

Завдяки гострого кінця вони надійно закріплюються в деревині решетування, а велика капелюшок не дає їм вириватися з відносно пухкого матеріалу органічної покрівлі.

Купуючи цвяхи, простежте, щоб у комплекті до них йшли спеціальні прокладки з гуми — вони запобігають контакт шляпки «шурупа» та листа покрівлі.

Як покрити дах ондулін: пристрій обрешітки, монтаж, фото, | Ремонт 4Їх колір, як правило, збігається з забарвленням аркушів у продажу, але пізніше їх також легко, як і сам ондулін, можна буде перефарбувати.

В місцях контакту зі стінами, трубами та іншими вертикальними поверхнями перед закріпленням листів цвяхами переконайтеся, щоб була покладена ендова — вона необхідна для якісної гідроізоляції даху.

У випадку з трубою навіть застосовують спеціальні гумові фартухи.

Обробляти потрібно і місця стиків листів.

Щоб забезпечити будівлі гідроізоляцію на багато років, варто задуматися про те, в якому стані все це час буде обрешетка і не допустити потрапляння на неї вологи в майбутньому.

Нюанси роботи з матеріалом: як монтувати

Крім уже перерахованих вище, існує певний набір правил для роботи з даним матеріалом.

Ось коротка інструкція, як покрити дах ондулін:

 • Щоб покрівля була змонтована якісно і прослужила весь своїй експлуатаційний термін, решетування, кріплення і інші роботи слід проводити при температурі вище 0 — +4 С. Позначка термометра нижче -5 градусів є протипоказанням до ведення монтажних робіт з ондуліном.
 • Навіть якщо ви непрофесіонал і робите «для себе», під час монтажу слід використовувати тільки професійний кріплення. Простежте за використанням спеціальних цвяхів і тим, щоб кожен лист кріпився за допомогою 15-20 з них.
 • Слідкуйте за дотриманням стиків і симетрією, не розтягуйте матеріал по поверхні даху і не дозволяйте йому деформуватися під час укладання. Щоб бути впевненим у точності укладання, використовуйте шнур.
 • Наступаючи на ондулін, пам’ятайте, що слід вашої ноги може залишитися не тільки як вм’ятина, але і як серйозна тріщина або навіть розлом. Щоб не ризикувати цілим листом ступайте лише в нижню «хвилю» даху.
 • Якщо, проектуючи дах, ви знаєте, що одна з її сторін буде розгорнута постійно вітряну бік, то накладання листів слід розраховувати з наявності не менше трьох шарів. Тільки дах такої товщини зможе витримати штормові вітри, шквали та просто сильні постійні потоки повітря.
 • Розрізати аркуші так, щоб вони не обсипалися і не выкрашивались можна за допомогою звичайної ножівки, що використовується для робіт по дереву.
 • Ондулін — легкий, красивий і дуже податливий матеріал, з яким під силу впоратися навіть неспеціалісту.

  А будинок з дахом правильно покладеного ондуліна прослужить вірою і правдою не один десяток років.

  Подивіться відео як покрити дах ондулін.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.