Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город

.

Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 1
Передмова

Яблуню можна побачити практично на кожній присадибній ділянці. Всенародну любов плодове дерево отримало завдяки соковитим плодом і невибагливості. Але якщо знати, як посадити саджанець яблуні правильно, можна збільшити майбутні врожаї.

Зміст

 • Вибираємо саджанці яблуні
 • Як посадити саджанець яблуні – вибір місця
 • Як і коли краще висаджувати саджанці яблуні?
 • 1 Вибираємо саджанці яблуні

  Висадка саджанців яблуні дасть хороші результати, якщо вони обрані правильно. Не рекомендується купувати ті саджанці, на яких є листя, і які були викопані до початку жовтня. Адже вони не встигли підготуватися до зими, поживні речовини в них не накопичилися – такий молодняк навряд чи виживе.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 2

  Яблуня має безліч сортів, кожен їх яких виведений під певні кліматичні умови. Не поспішаєте спокушатися на картинку з красивими плодами, дізнайтеся, чи відповідають кліматичні умови вашого регіону потребам конкретно взятого сорту. Вибір наосліп призведе до того, що яблуня просто не буде плодоносити, а то і зовсім загине.

  Купуючи саджанець, зверніть увагу на його довжину. Оптимальним значенням для молодого деревця вважається довжина в межах 125 сантиметрів. Якщо рослина коротше, то за ним погано доглядали або викопали раніше терміну. І навпаки, якщо саджанець вище, ніж потрібно, він навряд чи приживеться. Найімовірніше, така рослина не переживе навіть перших морозів.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 3

  Вибираючи посадковий матеріал, необхідно оглянути його з усіх боків. Особливу увагу приділіть кореневій системі – вона обов’язково повинна бути вологою! Корені повинні бути світлими, а кора цілісної і неушкодженою. При переміщенні саджанця, його транспортування, коріння загортають у вологу ганчірочку і поліетиленовий пакет.

  2 Як посадити саджанець яблуні – вибір місця

  Розглянемо нюанси того, як правильно садити саджанці яблуні, щоб ваші зусилля не пройшли дарма. Насамперед, необхідно підготувати місце для посадки дерева. Яблуня любить пухку грунт, не переносить заболочену і кам’янистий. У тому випадку, якщо ви збираєтеся висадити цілий яблуневий сад, залишайте відстань між деревами в 3-4 метри, а інтервал між рядками повинен бути не менше 5 метрів.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 4

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 5

  Яма, в яку буде висаджуватися молоде деревце, готується заздалегідь, за 30 днів до посадки. Її глибина повинна бути не більше 0,8 метра, а діаметр – близько метра.

  В середину викопаної ямки вбиваємо дерев’яний кілок, довжина якого не менше 50 сантиметрів над землею. Його слід обпалити вогнем знизу, щоб він не почав гнити раніше часу. Коли поглиблення для деревця готово, слід подбати про удобренні грунту. Необхідно змішати землю з перегноєм, гноєм, компостом і органічними добривами.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 6

  Підготовлену суміш засипаємо в ямку, щоб вона була повністю заповнена. Добре, якщо над ямкою буде підноситися горбок корисної грунту. Горбок потрібен, адже ґрунт буде ущільнюватися і сідати. А так як посадка планується тільки через місяць, земля до цього часу помітно осяде. Отже, поглиблення готове, залишилося з’ясувати, як садити саджанці яблуні.

  3 Як і коли краще висаджувати саджанці яблуні?

  Вивчимо покроково, як правильно посадити саджанець яблуні. В ямці, яку ми заздалегідь підготували і удобрили, робимо поглиблення. Діаметр і глибина повинні відповідати кореневої системи саджанця. Вставляємо саджанець у ямку і засипаємо його землею, яку утрамбовуємо долонями.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 7

  Важливо зазначити, що коренева система не повинна бути повністю закопана! 5 сантиметрів кореневої шийки повинні знаходитися на поверхні. Якщо цього не зробити, то яблуня буде погано плодоносити, рости і розвиватися. Посаджене деревце необхідно прив’язати до кілочка, який ми попередньо встромили в лунку. Це допоможе саджанцю залишатися в заданому положенні.

  Як посадити саджанець яблуні – вибір місця і особливості посадки + Відео | Сад і город 8

  Завершити процедуру посадки потрібно поливом саджанця. Для цього виливаємо відразу 2 відра води, а зверху укладаємо по периметру лунки перегній. Надалі необхідно поливати деревце 1 раз в тиждень, а також забезпечити всі заходи догляду, чому присвячена окрема стаття.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.