Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город

.

Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 1
Передмова

Огірки досить вимогливі рослини стосовно догляду і, в першу чергу, поливу. Щоб вони не хворіли, а врожай вдався не тільки в кількісному, але і смаковому вираженні, слід дотримувати певні правила.

Зміст

 • Основні правила поливу огірків
 • Важливі моменти поливу на відкритому грунті і в теплиці
 • Особливості поливу в теплиці
 • 1 Основні правила поливу огірків

  Правильний полив заснований на трьох головних умов: регулярність, своєчасність та норма. Коренева система огірків розташовується біля самої поверхні ґрунту, де вода не затримується і просочується вниз, а земля швидко висушується. Крім цього у огірків великі листя, випаровують багато вологи. Тому цю овочеву культуру поливають часто і по можливості методом дощування (розбризкуванням води на рослини зверху через розпилювач).

  Поливають огірки з лійки з розпилювачем, але можна і з шланга, покладеного на землю або має одягнений розпилювач. Висаджену розсаду і молоді, ще не розрослися рослини слід поливати неглибокі борозенки між рядами або навколо куща і ні в якому разі не у стебла – так можна підмити і оголити коріння. А верхній полив навіть через хороший розпилювач може пошкодити ще незміцнілі стебла і, знову ж таки, вимити землю, що прикриває коріння, так як маленькі листочки не здатні відвести воду від основи стебла. При оголенні коренів потрібно негайно провести підгортання рослини.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 2

  Коли в період формування і зростання ліани аж до появи бутонів йдуть нехай навіть невеликі дощі, огірки можна зовсім не поливати. Якщо опадів немає, то це бажано робити щодня по мірі висихання грунту. Щоб огірки добре росли необхідно 15 л води на 1 м2.

  Як тільки починається цвітіння, полив огірків у сонячну погоду необхідно проводити кожні 3-4 дні, а в спеку – кожен день (при необхідності вранці і ввечері) або через день. Дорослим квітучим рослинам необхідно 15-25 л води на 1 м2, а з плодами – 20-30 л на 1 м2. Поливати слід після збору виросли огірків, щоб рослина марно не живило те, що буде зірвано. У період плодоношення достатню кількість води потрібно не тільки для повноцінного живлення рослини, але і для того, щоб огірки дозріли соковитими і смачними. Якщо огірки гірчать, то ви поливали їх недостатньо.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 3

  Норма поливу визначається ступенем насичення ґрунту вологою. Як тільки навколо рослини або в борозні вода перестає вбиратися, то це означає, що земля досить просочилася і полив припиняють. Те ж стосується і регулярності, особливо в період дозрівання плодів – необхідність чергового поливу повинна в першу чергу визначатися ступенем вологості грунту. Верхній шар ґрунту може бути сухим, але треба перевіряти під ним – якщо земля волога, то поливати не треба. Не можна допускати, щоб грунт пересихає. Однією з ознак цього може бути в’янення листя. Але і перезволожувати грунт теж не слід.

  Основні труднощі, з якими доводиться стикатися при поливі шлангом – це розмотування довгою бухти між грядками, намагаючись не пошкодити рослини, а потім, після закінчення поливу – змотування важкого, заповненого водою «рукави». Але вихід є, якщо придбати цей незвичайний шланг.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 4

  Унікальний садовий шланг для поливу

  Він досить короткий, щоб можна було швидко розгорнути, але потім, коли всередині побіжить вода, він подовжується в 3 рази завдяки різним властивостям внутрішньої (жорсткої) і зовнішньої (м’якої гофрованої) оболонок. Коли ви вимкніть воду, шланг почне скорочуватися, приймаючи свої колишні розміри і, відповідно, сам витягне себе з міжрядь. Альтернативних рішень немає, тільки, як і раніше, розгортати і згортати важку, важко піддається бухту.

  Придбати унікальний садовий шланг для поливу, Ви можете тут.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 5

  2 Важливі моменти поливу на відкритому грунті і в теплиці

  Найкращий час для поливу вечір або ранок, коли активність сонця мінімальна і немає його прямих променів. Якщо ввечері, то після 17:00, а коли очікується настання холодної ночі, то слід полити раніше, а краще вранці. У разі похмурою, але теплої погоди значення не має.

  Після поливу обов’язково треба розпушити ґрунт між рядами, щоб волога в ній довше зберігалася і на її поверхні не утворилася кірка. Розпушування роблять на глибину 3-4 см, тому що коріння огірка знаходяться близько від поверхні грунту. Розпушування не тільки зменшує випаровування вологи з поверхні грядок, але і покращує надходження кисню в землю, що важливо для кореневої системи.

  Полив огірків, що ростуть на відкритому грунті, дещо відрізняється від тепличного. Тут в розрахунок треба брати не тільки важливість грунту, але ще і температуру повітря. Коли вона падає нижче 15 оС, полив, особливо молодих формуються рослин, краще відкласти. У холодну погоду коренева система огірків погано вбирає вологу, що може спровокувати загнивання рослин. Для огірків, що ростуть на відкритому ґрунті, також слід враховувати, що грядки, які знаходяться біля парканів або стін, просихають швидше.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 6

  Щоб отримати гарний врожай і запобігти захворювання рослин, поливати огірки потрібно тільки водою температури навколишнього середовища.

  Рекомендована температура 20-25 °С. А щоб її зрівняти з температурою навколишнього середовища, необхідно воду заздалегідь набирати в спеціальну ємність (бочку, бак), де вона відстоюється і прогрівається. В трубопроводі температура завжди нижче, ніж у поверхневому шарі ґрунту, де знаходиться коріння огірків. Ця різниця в температурі може призвести до тих же наслідків, що і при поливі в холодну погоду – рослини хворітимуть, так як непрогріта вода пригнічує коріння і на них можуть розвинутися кореневі гнилі.

  У спеку поливати краще дощуванням – це дозволяє знизити температуру сформувалися зав’язей і листя, що запобігає в’янення та опадання зав’язей. Але для рослин, що ростуть на відкритому грунті, проводити його треба тільки коли сонце вже сідає або ще не встало. Інакше листя через водяні краплі, що діють як збільшувальні лінзи, отримають опіки і можуть пожовтіти, засохнути і навіть впасти. Якщо ж температура протягом дня не перевищує 25 оС, то в дощуванні немає особливої необхідності. Взагалі, огірки люблять такі освіжаючі поливи, але проводити їх треба з розрахунком, щоб рослини на ніч пішли з абсолютно сухим листям і зав’язі. Краплі створюють на ліанах в умовах нічної прохолоди сприятливе середовище для розвитку бактеріальних і грибкових захворювань.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 7

  Від дощування слід відмовитися, коли на листках стали з’являтися плями – симптоми хвороби, інфекції. Верхній полив уражених огірків рознесе заразу на інші рослини. Хворі ліани живлять водою знизу зі шланга, але не під корінь, а, знову ж таки, ллють в борозенки уздовж ряду або навколо рослин.

  В кінці літа об’єм і частоту поливів скорочують. Це обумовлено тим, що надмірна вологість холодних грунтів може стати причиною загнивання коренів.

  3 Особливості поливу в теплиці

  Полив огірків в теплиці несильно відрізняється від поливу висаджених на відкритому ґрунті – основні правила діють і в цьому випадку. І теж треба використовувати теплу відстояну воду. Причому бочку або ємність треба розташовувати в теплиці, щоб температури води і повітря всередині теплиці не відрізнялися. У похмуру погоду можна не поливати, а якщо в теплиці холодно, то не потрібно.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 8

  У сонячну погоду В теплиці температура набагато вища, ніж зовні за її межами, а отже, ґрунт буде висихати дуже швидко – це треба враховувати. У спеку і після поливу теплиці та парники бажано провітрювати, щоб уникнути підвищення температури всередині споруди і зайвої вологості приводять до розмноження шкідників і появи хвороб. Провітрювання слід проводити обережно, бажано тільки через кватирки, розташовані нагорі, і не допускаючи протягів.

  Як правильно поливати огірки на відкритому грунті і в теплиці? + Відео | Сад і город 9

  Коли стоїть сонячна і суха погода з температурою повітря вище 25 оС навіть регулярне провітрювання може не рятувати від значного підвищення температури в теплиці. У цьому випадку рекомендується обприскувати скла теплиці з зовнішньої сторони слабо концентрованим розчином води і крейди. Швидкому зниженню температури сприятиме дощування рослин, яке під час спекотної погоди слід проводити в теплиці частіше, ніж для рослин, що ростуть на відкритому ґрунті – бажано 2 рази на день. Рекомендується також поливати не тільки самі кущі огірків, але й доріжки, що проходять між ними. Це також дозволить підтримувати в теплиці оптимальну вологість.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.