Як правильно вибрати металочерепицю для даху | Ремонт

.

Сучасний ринок покрівельних матеріалів характеризується тим, що велика частка в цьому сегменті припадає на металочерепицю.

Широкий попит на неї і, відповідно, велика її пропозицію пояснюються тим, що незначна вага і простота монтажу дають можливість використовувати цей матеріал при облаштуванні скатних покрівель різних видів.

Як правильно вибрати металочерепицю для даху | Ремонт 1
Однак деякі обмеження щодо застосування металочерепиці все ж є.

Щоб бути впевненим, що її можна використовувати для перекриття якої-небудь конкретної даху і щоб вибрати саме той різновид, яка для неї підходить, необхідно глибше ознайомитися з особливостями даного матеріалу.

Особливості, характерні для металочерепиці як покрівельного матеріалу

Для виготовлення цього покрівельного матеріалу використовується листова оцинкована сталь, що має двостороннє полімерне декоративно-захисне покриття.

В профілі листа імітується натуральна черепиця, завдяки чому покрівля набуває особливу привабливість.

Металочерепицю можна використовувати для поверхонь і конструкцій будь-яких типів, вона може застосовуватися при облаштуванні покрівлі, що має складну форму.

Однак існує важлива умова, що обмежує область застосування цього покрівельного матеріалу, — його не можна застосовувати при перекритті дахів, кут ската яких менше 14 градусів.

Застосування металочерепиці не має кліматичних обмежень, тому використовувати цей покрівельний матеріал можна у будь-якому куточку нашої країни. Область її використання також не має обмежень.

Цим матеріалом з успіхом покриваються даху:

 • багатоповерхових комунальних будівель;
 • приватних будинків;
 • промислових споруд;
 • об’єктів торгівлі.

Додаткова зручність металочерепиці полягає в тому, що вона дозволяє проводити ремонт старих покрівель шляхом укладання її прямо на листове залізо, рулонні матеріали, бітумну черепицю.

Як правильно вибрати металочерепицю для даху | Ремонт 2Маса квадратного метра металевої черепиці складає близько 5 кг.

Оскільки вага перекритою нею даху виявляється не такий і великий, не потрібно особливо міцна кроквяна система, що в підсумку позитивно позначається на скороченні загальної вартості будівництва.

У тому разі, коли цей покрівельний матеріал має високу якість і коли він правильно змонтований на даху, термін його служби може становити понад півстоліття.

Завдяки архітектурній виразності, різноманіттю колірних рішень, екологічної безпеки і привабливою вартості, використання металочерепиці набуває все більшу популярність.

Основні параметри вибору

Сучасний ринок будматеріалів пропонує металочерепицю, що поставляється великим числом як вітчизняних, так і іноземних виробників.

Природно, продукція великих компаній, які користуються великою популярністю і мають добру репутацію, заслуговує більше довіри, оскільки такі фірми, як правило, виробляють матеріали високої якості, що відповідають існуючим міжнародним стандартам.

З іншого боку, місцеві і поки ще мало відомі виробники пропонують товар за більш цікавою ціною.

Приймаючи рішення щодо вибору металочерепиці, вибираючи економічний і одночасно якісний її варіант, слід звертати особливу увагу на сукупність наступних параметрів:

 • тривалість гарантії, що видається виробником;
 • товщина листа;
 • товщина оцинковочного шару;
 • вид і характеристики декоративно-захисного полімерного покриття;
 • колір.

Гарантія виробника

Тривалість гарантійного терміну свідчить про те, як сам виробник оцінює довговічність виробленого ним матеріалу.

Чим більше гарантійний термін, тим більше довіри заслуговує той чи інший покрівельний матеріал.

Для інформації слід мати на увазі, що максимальна тривалість гарантійного терміну, не перевищує 15 років, що відноситься, як правило, лише до металочерепиці, має поліуретанове полімерне покриття (пурал).

У тому ж випадку, коли покриття є поліестерним, термін гарантії ніколи не перевершує 10 років.

Товщина листа

У стандартному варіанті листи металочерепиці мають товщину 0,5 мм.

Разом з тим, у продажу є також матеріал товщиною 0,45 мм, яким можна покривати круті схили, де свідомо ніхто і ніколи не буде пересуватися.

Природно, більш тонкі листи обійдуться дешевше.

Відзначимо, однак, що якщо для перекриття звичайної даху вибрані листи товщиною 0,45 мм, то крок, який використовується у решетування, повинен бути зведений до мінімуму.

У момент придбання металочерепиці рекомендується провести кілька контрольних замірів товщини аркушів, оскільки трапляється, що деякі несумлінні виробники, вказуючи стандартну величину 0,5 мм, насправді поставляють більш тонкі листи.

Товщина оцинковки

При виборі металочерепиці слід обов’язково оцінити величину шару оцинковки, нанесеного на сталевий лист.

Виробники, що користуються доброю репутацією, завжди застосовують сталь високої якості, оберігаючи її від корозії за допомогою надійного захисного шару.

Як правило, при обробці сталевого листа витрата цинку, що використовується для антикорозійного покриття, знаходиться в межах від 100 до 250 г/м2.

Оскільки товщина оцинковочного шару самим безпосереднім чином впливає на надійність і довговічність покриття, придбавши металочерепицю, слід порівнювати даний параметр продукції кожного виробника.

Полімерне покриття

Яким чином слід вибирати металочерепицю, щоб її зовнішній вигляд не зіпсувався після закінчення деякого часу?

Як правильно вибрати металочерепицю для даху | Ремонт 3

По-справжньому якісний матеріал по всій своїй поверхні повинен мати рівномірний шар полімерного покриття.

Ультрафіолетові промені неминуче викликають вигоряння даху.

Якщо ж полімеризація була виконана з порушенням технологічних процесів, то вицвітання буде відбуватися нерівномірно, в результаті чого на покрівлі будуть з’являтися плями.

Декоративний і одночасно є захисним шар наноситься на металочерепицю з використанням цілої серії полімерних матеріалів, рівень довговічності, міцності і стійкості яких серйозно розрізняється.

Найбільш популярними з них є:

 • Поліестер. Характеризується високим ступенем пластичності та низькою ціною.

  Як правильно вибрати металочерепицю для даху | Ремонт 4Він дуже чутливий до механічних впливів, що обумовлює вимогу щодо дотримання обережності під час монтажу та очищення даху.

 • Пластизол. Дуже стійкий по відношенню до механічних пошкоджень.

  Наноситься шаром до 0,2 мм і має текстурний малюнок, завдяки чому покрівля набуває особливу привабливість.

 • Пурал. Матеріал менше за інших схильний до вицвітання. Завдяки поліуретановій основі, він відрізняється зносостійкістю, механічною міцністю, а також стійкістю до атмосферних впливів, УФ-променів і агресивних середовищ.

У будь-якому випадку, полімерне покриття надає всьому виробу більш значну товщину і міцність.

До найбільш бюджетним варіантом слід віднести лист товщиною 0,45 мм, має поліестерне покриття.

Оптимальне співвідношення між ціною і якістю демонструє сталь 0,5 мм, покрита пуралом.

Вибір кольору

Зрозуміло, що колір покрівлі вибирається, виходячи з уподобань господаря і з архітектурних особливостей будівлі.

Однак, при виборі не слід забувати той факт, що покрівля темних відтінків найбільш схильна до вицвітання.

Як показує накопичена статистика продажів, покупці в основному віддають перевагу темно-червоної, шоколадно-коричневої і зеленої металочерепиці.

Що вибрати: ондулін або металочерепицю

Вибираючи між металочерепицею і ондуліном, легко помітити, що покрівля з металочерепиці обійдеться дорожче.

У технологічному ж відношенні, укладання обох матеріалів складністю не відрізняється.

Виникнення труднощів можливе лише при облаштуванні даху складної форми, що неминуче виллється у зростання ціни монтажних робіт.

Але це відноситься в рівній мірі до обох матеріалів.

З точки зору експлуатації, тривалість служби обох матеріалів однакова, але за умови, що обидва вони укладалися при строгому дотриманні відповідної технології.

При порівнянні властивостей цих матеріалів без праці можна зрозуміти, що в прочностном щодо металочерепиця перевершує ондулін.

Вона також більш стійка до термічного впливу і впливу ультрафіолетових променів.

Говорячи про ондулине, необхідно зауважити, що його витрата нижче, що виливається в здешевлення процесу облаштування покрівлі.

Як вже зазначалося вище, серед широко представленої на ринку будівельних матеріалів металочерепиці нерідко зустрічаються випадки підробки і недотримання технологічних норм її виготовлення.

З ондуліном ж такого не відбувається майже ніколи, оскільки він реалізується лише авторизованими дилерськими центрами.

Однозначний заочний вибір кращого з цих двох матеріалів просто неможливий.

Кожен забудовник повинен зробити це самостійно, беручи до уваги:

 • естетичну сторону питання, тобто який матеріал краще всього виглядатиме на конкретному будинку;
 • економічний аспект, враховуючи при цьому, що ондулін більш доступна в ціновому відношенні, а металочерепиця більш міцна та стійка до погодних примх.

Що думають про металочерепиці забудовники

Металочерепиця – це красиво, а її монтаж можна зробити самостійно. Дуже добре те, що її не треба фарбувати. Недолік, що досить легко дряпається і гнеться. Треба дуже акуратно перевозити і зберігати.

Анастасія, 36 років, Тюмень

Металочерепиця довго служить, красивий і недорогий матеріал. Будинок під металочерепицею виглядає комфортним і представницьким. Одне погано: дуже гладка і сніг з неї взимку скочується. Додаткові витрати на снігозатримувачі.

Олександр, 28 років, Могильов
Всім хороша, але сильно шумить.

Микола, 46, Ростов-на-Дону
Довговічний матеріал і оптимальне співвідношення між ціною і якістю. Погано — великий обсяг відходів у випадку складної геометрії покрівлі.

Андрій, 51, Чернівці

Таким чином, металочерепиця є зайвим підтвердженням всесвітньо відомого факту: у світі нічого ідеального не існує.

Практично всі забудовники визнають незаперечні переваги цього матеріалу, вказуючи, однак, на важливі з їх точки зору, недоліки.

Для того, щоб цей улюблений усіма покрівельний матеріал сповна розкрив свої достоїнства після укладання його на дах, при його виборі і придбанні необхідно ретельно зважити всі ті аспекти, про які згадувалося в нашій статті.

Відео про те, як правильно вибрати металочерепицю.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.