Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город

.

Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 1
Передмова

Як садити цибулю під зиму? Здавалося б, що може бути легше, однак на практиці можна зіткнутися з проблемами, про успішному вирішенні яких ми вам у цій статті розповімо.

Зміст

 • Як садити цибулю під зиму і отримувати багатий урожай?
 • Підзимовий посів насіння цибулі – легко та швидко
 • Посадка цибулі під зиму – особливості, які потрібно знати кожному
 • 1 Як садити цибулю під зиму і отримувати багатий урожай?

  Просто посадив цибулю, і через якийсь час отримав урожай – саме так уявляють процес багато новачків. Однак при незнанні основних правил посадка цибулі на зиму може закінчитися плачевних урожаєм. Багато стикалися з тим, що посаджений цибулю весь йде в стрілку, або виходять дуже дрібні цибулинки. Для того щоб вдалася посадка лука під зиму, терміни треба дотримуватися, правильно вибрати посадковий матеріал і підібрати час і зручне місце для посівів.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 2

  Виростити цибулю можна не тільки з сіянки, але і з цибулі-чорнушки. Посадка цибулі-чорнушки під зиму обійдеться вам набагато дешевше, ніж вирощування з сіянки. Для того, щоб ваш цибулю встиг визріти за один сезон, ми пропонуємо вам взяти такі сорти як Одінцовец, Даниловський 301, Стригуновский, Мячковський 300, Однорічний сибірський. Втім, можна вибрати і серед більш дорогих голландських гібридних сортів, які дозволяють отримувати цибулю з гарним зеленим пером і великою цибулиною.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 3

  2 Підзимовий посів насіння цибулі – легко та швидко

  Оптимальний час посадки лука під зиму – глибока осінь, коли земля вже трохи промерзла. Завдяки цьому, насіння не проросте раніше часу. Грунт під грядку заздалегідь перекопується і удобрюється компостом або торфом. Важливо, щоб місце під грядки було підготовлено на відкритому і сонячному місці. Краще, якщо це буде ділянка, де раніше росли огірки, помідори, бобові або капуста, а також картоплю. Оптимальна ширина для цибулевих грядок – 80 сантиметрів.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 4

  Вже взимку можна перевірити цибулю на схожість – для цього береться один десяток насіння і викладається на вологу тканину. Якщо через 2 тижні проростуть як мінімум 8 штучок, значить висока схожість. За день до посадки годин на 12 замочіть насіння у воді, а безпосередньо перед посадкою просушіть до стану сипучості. Для зручності контролю за густотою посіву рекомендуємо припудрити насіння крейдою. Отже, як висівати чорнушку на грядки? На рядок довжиною 1 метр слід витрачати не більше 80 насіння.

  В розрахунку на квадратний метр в цьому випадку у вас піде близько півтора грамів чорнушки. Після висіву грядки слід акуратно посипати перегноєм.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 5

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 6

  Шару в 2 сантиметри буде достатньо. Також можна скористатися для цих цілей торфом або тирсою. Після того, як виростуть кілька листочків, рослина проріджують і залишають між сходами приблизно по 2 сантиметри, процедуру слід повторити, коли виростуть 3-4 листків. Тепер потрібно прорідити з відстанню в 5 сантиметрів. Якщо ви залишите недостатньо відстані, то і цибулини будуть дрібними.

  Якщо ж ви вирішили висаджувати цибулю-чорнушку через розсаду, то висівати слід ще на початку березня. Для цього потрібно використовувати теплиці, парники або просто домашній підвіконня. В ящик з землею висаджують насіння з відстанню між рядами в 5 сантиметрів. Поки не вийшли перші сходи, тримаємо насіння при температурі +25 градусів. Далі днів на 5 знижуємо температуру до плюс 12, потім дотримуємося +15…+18 °С.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 7

  Вже до початку травня у вашій розсади буде за кілька пір’їн довжиною 10-15 сантиметрів. Майте на увазі, що перед висадкою розсади в землю листя потрібно обрізати. При цьому відстань при висадці має бути близько 5 сантиметрів, а між рядами 30. Навколо посаджених рослин грунт обережно утрамбовують руками, через день–два поливають і розпушують.

  3 Посадка лука під зиму – особливості, які потрібно знати кожному

  Враховуючи те, що для лучка найбільш небезпечна цибульна муха, а вона в свою чергу боїться моркви, то слід посадити цибулю під зиму поруч з морквяної грядкою. Краще буде, якщо ви висадите севок там, де кілька років не застосовувався гній. Саму грядку для підзимового посадки потрібно обов’язково розпушити і розрівняти граблями, а потім засипати листям. Як тільки настануть нічні морози, прибираємо залишену листя і садимо цибулю.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 8

  Бажано залишати відстань 7-10 сантиметрів, а між рядами в 30-35. У такому разі рослинам буде достатньо світла, так і рихлити землю буде значно зручніше. При такій підзимового посадці овочі можна виростити з сеянчика до 1 сантиметра в діаметрі. Бажано після посадки землю на грядці ущільнити і знову засипати листям.

  Як садити цибулю під зиму – закладаємо пристойний урожай + Відео | Сад і город 9

  У чому переваги посадки цибулі таким способом? Городники зі стажем доводять на своєму прикладі, що таким чином вирощені овочі досягають великих розмірів і виходять не менше, ніж з великого посадкового матеріалу. Цибулинки, у яких діаметр менше сантиметра, стрілок не дають. Враховуючи, що дрібний севок важко зберегти до весни, то при посадці під зиму не виникає проблем зі зберіганням. Та й восени порівняно з весною у городників менше турбот з посадкою інших культур.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.