Як самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната

.

 • Особливості укладання на кухні
 • Інструменти для монтажу
 • Різка кахельної плитки
 • Укладання кахельної плитки на кухні
 • Затирка плитки
 • Ремонт на кухні передбачає кладку кахлю. І тоді питання, як самому покласти кахельну плитку на кухні, точно постане перед кожним майстром.

  Як самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 1

  Оздоблення кухні фото — плиткою

  Отже, давайте розбиратися, як же все-таки покласти.

  Особливості укладання на кухні

  До особливостей укладання кахельної плитки на кухні відносяться, скоріше за все, саме певний зонування приміщення. А саме – монтаж керамічної плитки на фартуху, на підлозі. Іноді стіни обробляються кахлем повністю, тоді такий варіант оформлення нічим в принципі не відрізняється від обробки ванної кімнати.

  Інструменти для монтажу

  До основних матеріалів і інструментів, які Вам знадобляться для укладання, можна віднести наступні:

  • Кахельна плитка
  • Клейова суміш
  • Фуга
  • Гумовий молоток
  • Гумовий і зубчастий шпателя
  • Дриль, насадка на дриль – міксер
  • Будівельний рівень
  • Плиткоріз
  • Будівельний метр
  • Укладальні хрестики

  Різка кахельної плитки

  Перш ніж приступати до різання, потрібно все ретельно заміряти, адже просто так покласти кахель на кухні не вийде. Визначте на стіні місце, де буде розташовуватися фартух. З цього питання краще всього відштовхуватися від того, де буде розташована плита, так як самому покласти кахельну плитку на кухні потрібно саме так, щоб захистити найвразливіше місце обробки від впливу парів, бризок масла, які неминуче супроводжують кожну готування.

  Як самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 2

  Нанесення розчину на кахель

  Тепер відміряйте на плитках маркером ті ділянки, які потрібно обрізати. Тепер справа тільки за плиткорізом – закріплюєте кахель і скибочку. А ось як саме працювати цим інструментом, Ви можете дізнатися в наступній статті.

  Деякі майстри стверджують, що можна різати кахельну плитку склорізом, однак деякі види кахлю зараз випускаються такої якості, що, повірте, склорізом тут попрацювати не вийде.

  Укладання кахельної плитки на кухні

  Поверхня повинна бути готова до укладання. Тобто, видалити старі шпалери, панелі або кахель – в залежності від того, яка була первісна обробка. Деякі майстри стверджують, що можна правильно покласти плитку на кухні на стару плитку, якщо зробити на поверхні старої плитки надсічки. Що саме ці дії допоможуть розчину утримати плитку — не вірте! Ну, при самому сприятливому розкладі, рік стіна Вас ще порадує, але потім знову будьте готові купувати матеріали, ремонтувати, прибирати. А воно Вам треба?

  Повернемося до нашої плитці. Першим етапом кріпите на стіні рейку по рівню. Саме від цієї рейки вгору і починати потрібно класти плитку на стіну.

  Як самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 3

  Далі розводимо за допомогою дрилі і насадки –міксера клейову суміш, адже самому покласти кахельну плитку на кухні якісно можна лише у тому разі, якщо розчин однорідний. Тепер берете в руки зубчастий шпатель і наносите на кахель клей, і притискаєте керамічну плитку на її місце на стіні.

  Отже, ось ви і приступили до першої частини багатогранного відповіді на питання, як самому покласти кахельну плитку на кухні.

  Таким чином, кріпите ще 2-3 плитки і, взявши в руки рівень, перевіряєте горизонтальність кладки. Якщо якась частина виступає, має сенс скористатися гумовим молотком, щоб плитка «вписалася» в загальну картину.

  Однак врахуйте: користуватися навіть гумовим молотком потрібно без зайвого фанатизму! Розміряйте Ваші рухи!

  От і з’ясовується, що покласти правильно кахельну плитку на кухні по силам в принципі будь-якому новачкові, слід діяти обережно і не поспішаючи, і, звичайно, прислухатися до рекомендацій наших експертів.

  Не забудьте! Для якісної, рівної кладки керамічної плитки радимо користуватися пластиковими хрестиками, які будуть регулювати товщину шва між плитками.

  Виклавши, таким чином, весь кухонний фартух, приступати відразу до затірці не слід, почекайте, поки схопитися розчин, а це – близько 24 годин.

  Монтаж кахельної плитки на кухні на підлогу нічим не відрізняється від тієї ж укладання на підлозі у ванній, якщо Вас цікавить даний процес конкретніше – можете спокійно дізнатися вичерпну інформацію з цього питання в даній статті.

  Затирка плитки

  Отже, ви вже не тільки дізналися, як самому покласти кахельну плитку на кухні, але навіть приступаєте до затірки. Для початку – розведіть невелику кількість фуги в малій ємкості, яку буде зручно нести в руці. Деякі фахівці вельми дотепно пристосували під дану суміш половинку дитячого гумового м’ячика, і треба зауважити, це реально зручно.

  Фуга – розмішений, гумою шпатель – в наявності, приступаємо безпосередньо до затірки. На шпатель берете невелику кількість фуги і буквально вдавлюєте в шов, попередньо очищений від сміття, укладальних хрестиків і залишків розчину.

  В даному випадку можна діяти з зусиллям, так як тільки тоді фуга повністю заповнить шов, а надлишки – просто выдавятся Вами ж на плитку.

  Тут же беріть в руки чисту ганчірочку і прибирайте надлишки з поверхні плитки – коли фуга засихає, змивати її буде вже не так просто.

  До речі, для деяких видів фуги потрібно після самого процесу затирання ще і покриття швів захисним засобом.

  А ось для яких саме і чому – читайте детальніше в нашій статті по вибору затірки. Отже, тепер Ви, мабуть, і самі можете розповісти, як самому покласти кахельну плитку на кухні, з чим Вас і вітаємо!

  Як самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 4Дізнаємося, як використовувати затірку для плиткиЯк самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 5Як самостійно укладати плиткуЯк самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 6Плиткоріз ручний і електричний своїми рукамиЯк самому покласти кахельну плитку на кухні: поради експертів | Ванна кімната 7Чим і як мити керамічну плитку

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.