Як швидко висушити погріб від сирості: 3 ефективних методу | Шкідники

.

Як швидко висушити погріб від сирості: 3 ефективних методу | Шкідники 1

Вогкість в погребі є свідченням помилок, допущених при будівництві. Можливо, приміщення не була забезпечена хороша вентиляція або відведення вологи. Але навіть добре спроектований погріб іноді піддається затоплення і необхідність просушування виникає практично в кожного власника льоху.

Перед процесом сушіння з льоху необхідно винести всі старі продукти і системи дерев’яних конструкцій. Зокрема, в приміщенні не повинно залишитися:

  • піддонів для насипних овочів;
  • дерев’яних стелажів;
  • полиць;
  • коробок.

Підготовка: Захист і дезінфекція конструкції

Найпростішим способом дезінфекції льоху є побілка за допомогою вапна. Вона проводиться розчином мідного купоросу в пропорції 100 грамів на одне відро.

Для захисту конструкцій, що знаходяться в цьому приміщенні, від цвілі і гнильного грибка ефективним буде десятипроцентний розчин мідного чи залізного купоросу. Цим же розчином перед просушуванням треба добре промити всі стіни, а також обробити земляні підлоги.

Погріб у теплу сонячну погоду рекомендується регулярно провітрювати. З настанням теплих днів стіни, обклеєні шпалерами, рекомендується змащувати складом господарського мила. Береться 5 літрів води, розчиняється 0.5 кг господарського мила, розчин доводять до кипіння, а потім в холодному вигляді рівномірно наноситься на стіну.

Щоб вогкість не згубила весь урожай, погребные стіни необхідно просушити. У сезон дощів прохолодною восени сподіватися на те, що льох висохне сам по собі — дуже безтурботно.

Народні способи просушування погреби

Після дезінфекції і обробки всіх поверхонь погреба можна сміливо відкривати вентиляційні люки і труби. Повітря в цьому приміщенні з часом стає важким, тому розраховувати на природне провітрювання під дією тяги не доводиться.

Найпопулярніші народні способи просушування льоху, які можна випробувати самостійно:

  • Використання залізної грубки;
  • Просушка з використанням жаровні;
  • Застосуванням свічок (для збільшення природної тяги).

Використання залізної грубки

Просушування льоху/підвалу залізною грубкою є досить трудомістким методом, але ефективним. Якщо в господарстві є відповідна піч, то просто протопите її в приміщенні льоху.

Просушування погреби жаровнею

Як швидко висушити погріб від сирості: 3 ефективних методу | Шкідники 2

Як швидко висушити погріб від сирості: 3 ефективних методу | Шкідники 3

Для просушування погреба можна використовувати жаровню із звичайного сталевого відра

Найбільш прийнятний варіант для швидкого сушіння погреби — це використання жаровні. Процес проводиться через кілька днів після природного сушіння. Жаровню дуже просто зробити самостійно. Можна використовувати, наприклад, старе відро. Відро ставлять у центрі приміщення і в ньому постійно підтримує вогонь до повної просушки льоху.

Щоб розпалити жаровню використовується дрібна деревна тріска. Коли полум’я розгориться і зміцніє, у відро можна підкладати дрова побільше. Жар швидко витісняє з льоху сирої і застояне повітря.

Цей процес буде супроводжувати їдкий дим, який допоможе позбутися від можливих вогнищ природної активності, наприклад від комах або грибкової цвілі.

Використання свічки

Як швидко висушити погріб від сирості: 3 ефективних методу | Шкідники 4

Просушування погреби свічкою

Збільшити повітряну тягу в погребі також допоможе звичайна свічка в одному єдиному екземплярі. Правда, для такого способу просушування потрібно нарощування встановленої в підвалі вентиляційної труби практично до підлоги (див. малюнок справа). Після цього під вхідний отвір труби ставиться запалена свічка. Її можна помістити у звичайну банку з-під консервів.

Щоб створити первинний імпульс прямо в трубі рекомендується запалити аркуш паперу. Це швидко створить необхідну тягу в трубі, яка надалі буде підтримуватися полум’ям свічки. Повністю висушити погріб таким способом можна протягом трьох днів. Свічки постійно замінювати.

Коли погріб остаточно просушений, в нього можна заносити всі прибрані полиці і стелажі. Ці предмети обов’язково треба перевірити на наявність бруду і грибків. Якщо вогнища помічені, позбутися від них допоможе розчин мідного купоросу.

Висушити льох в гаражі, або знаходиться безпосередньо під будинком можна в два рахунки. Для цього використовують тепло вогню і різноманітні нехитрі пристосування. Щоб овочі і закачування зберігалися у погребі всю зиму, його обов’язково слід завчасно просушувати.