Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город

.

Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 1
Передмова

Щоб ваш сад навесні пахнув і радував око здоровими рослинами, необхідно забезпечити їм належний догляд. Рослини потребують уваги не тільки в літній період – восени їх треба підготувати до зимівлі. Як укрити дерева на зиму – вивчимо всі корисні поради.

Необхідні інструменти та матеріали

Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 2Плівка захисна

Зміст

 • Виробляємо укриття кущів та плодових дерев на зиму
 • Чим укрити кущі на зиму – оптимальний спосіб
 • Інші способи захисту – альтернативні методи
 • 1 Виробляємо укриття кущів та плодових дерев на зиму

  Перш ніж дізнатися, як укрити дерева на зиму, необхідно зрозуміти, для чого це потрібно робити. Багато хто вважає, що укриття кущів і дерев на зиму рятує рослини від холодів, не даючи їм промерзати. І це дійсно так.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 3

  Але є ще одна дуже важлива причина: укутують їх для того, щоб гризуни, зайці та інші тварини не змогли погризти їх, адже взимку, коли їх запаси закінчаться, молода кора рослин відмінно втамовує голод.

  Крім морозів і гризунів взимку вашому саду може нашкодити холодний поривчастий вітер. Він може висушити кору рослин, пошкодити гілки. Навіть яскраве весняне сонце – не кращий варіант для вічнозелених чагарників і дерев. Відвикли від сонячних променів, рослини отримують такі ж сонячні опіки, як і люди, давно не загоравшие. Погодьтеся, відчуття не з приємних.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 4

  Зелена маса кущів, які отримали опіки, покривається жовтими плямами. Ступінь ушкоджень може бути настільки великий, що кущ може загинути. Укриття кущів на зиму також перешкоджає пошкодженню гілок від снігу, під вагою якого вони можуть зламатися.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 5

  2 Чим укрити кущі на зиму – оптимальний спосіб

  Слід пам’ятати про те, що першим ділом захисту потребують саме молоді рослини. Вони ще не встигли зміцніти і не зможуть протистояти морозів, вітрів і тварин самостійно. Отже, давайте уважно розглянемо поради, як укрити чагарники і дерева на зиму правильно. Для того, щоб приступити до роботи, слід підготувати необхідні для цього матеріали: кілочки, торф, цупкий папір або плівку, опале листя і тирсу.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 6

  Попередньо у вересні слід рясно полити рослини, внести фосфорно-калійні добрива в ґрунт, які прискорюють процес росту пагонів. Також приділіть увагу старим або пошкодженим гілках, їх варто видалити. Щоб коренева система дерева не промерзла, особливу увагу необхідно приділити біля стволового простору колі. Його слід обкласти тирсою і торфом, тим самим утеплюючи рослина. Молоді кущі та дерева потребують більш міцної захист від морозів, так і від гризунів, люблять поласувати корою.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 7

  Для цього потрібно вбити кілочки (достатньо 4 штук) навколо стовбура рослини. Заввишки вони повинні бути такі ж, як і саме молоде дерево. Далі беремо щільний папір або плівку і обмотуємо її навколо колів, потім присипаємо знизу землею. Зведену конструкцію засипаємо листям, снігом, тим самим забезпечуючи надійний захист від морозів і всіляких шкідників.

  3 Інші способи захисту – альтернативні методи

  Насправді, способів укриття і захисту дерев на зиму безліч. Кожен садівник користується методом, ефективності якого найбільше впевнений. Розглянемо, як ще можна підготувати рослини до зимівлі. Якщо головне завдання – боротьба з гризунами, то потрібно ущільнити сніговий покрив навколо дерев. Це зробити легко, потрібно притоптати ногами. Таким чином, гризуни не зможуть пролізти до рослині. Таке “підгортання” дерев слід проводити регулярно, особливо після випадання опадів.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 8

  Побілка стовбурів – ще один простий і дієвий спосіб. Втім, його краще комбінувати з іншими. Деякі дачники воліють захищати дерева від гризунів за допомогою гілок ялини, сосни. Для цього необхідно нижню частину рослини обв’язати або обкласти гілками хвойних дерев. Крім сосни і їли, можна використовувати ялівець, берест, акацію жовту. Зробивши цю роботу, ви надійно захистите свої дерева, чагарники від шкідників, так як близько до рослин вони не підійдуть.

  Як укрити дерева на зиму – утеплюємо рослини + Відео | Сад і город 9

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.