Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город

.

Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 1
Передмова

Хризантеми в морозні дні потребують особливої турботи. Найнадійніший варіант – вкрити хризантеми на зиму, а як це зробити, ми вам обов’язково розповімо!

Зміст

 • Як укрити хризантеми, не пошкодивши рослини – утеплюються на зиму
 • Укриття хризантем – вирощуємо у відкритому грунті
 • Укриття хризантем у закритому приміщенні
 • 1 Як укрити хризантеми, не пошкодивши рослини – утеплюються на зиму

  Збереження ваших улюблених рослин буде залежати і від клімату вашого регіону, і від зусиль, докладених вами в зимовий період. Хризантеми потребують догляду круглий рік, але особливу увагу їм слід приділити восени. Вже на початку вересня варто зробити підгодівлю. Краще всього для цих цілей підійдуть фосфорно-калійні добрива. Саме вони підвищують морозостійкі якості хризантем.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 2

  Щоб ваші квіти добре перезимували, потрібно уважно спостерігати за тим, щоб вони не хворіли. Восени огляньте всі свої хризантеми і видаліть ослаблені рослини, щоб не заважали здоровим. Сильні кущики мають набагато більше шансів пережити холодну зиму. Багато залежить і від сорту квітів. Але навіть морозостійкі примірники потребують додаткового захисту.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 3

  Якщо ваш сорт рослини відноситься до морозостійким, то його можна залишити перезимувати і у відкритому грунті. Але якщо ваша хризантема занадто чутлива до холодів, то краще перенести її в сарай, погріб, лоджію або балкон – приміщення, де набагато прохолодніше, ніж у житловій кімнаті. Саме восени потрібно буде подбати і про обрізку. При укорочення пагонів потрібно залишити близько 10 сантиметрів, щоб ваше рослина надалі чудово розвивалося. До цієї процедури слід починати з приходом холодів. Зазвичай це жовтень або листопад – залежно від конкретного регіону.

  2 Укриття хризантем – вирощуємо у відкритому грунті

  Важливо врахувати всі деталі перед тим, як провести укриття хризантем на зиму, в чому вам допоможе відео і фото в цій статті. Якщо ваші квіти будуть переносити зиму у відкритому грунті, то вам знадобиться провести підгортання. Грунт повинен з усіх боків захищати рослину від прямого контакту з холодом. Небажано, щоб поряд з рослинами в зимові місяці накопичувалася вода – тому поряд не повинно бути ніяких ямок. Застійна вода може зашкодити рослинам, призвести до гниття кореня і навіть загибелі хризантеми.

  Якщо ваш регіон взимку засипає снігом, то можна бути впевненими, що ваші квіти перезимують без пошкоджень. Адже під хорошим шаром снігу більшість сортів, як хризантем, так і інших кольорів, можуть спокійно пережити навіть найсильніші морози. Турбується, якщо у вашому регіоні в зимові місяці стоять досить низькі температури, які супроводжуються вітром без снігу.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 4

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 5

  Втім, не тільки холодні зими без снігу вороги хризантем, але і вологі, а також занадто теплі. Хризантемам можуть сильно нашкодити як відлига, так і сильні перепади температур. Такі згубні зміни, так як з-за них квіти можуть почати пріти. Якщо ваш сорт не любить сильних морозів, а зима щороку то зі снігом, то без, то вкривати квітка потрібно з урахуванням зміни погодних умов. У таких випадках уже потрібно подумати про підручних засобах.

  Для укриття хризантем вам знадобляться цеглини, які укладають на “ребро” з двох сторін від кущика. Потім поверх для додаткового захисту і снігозатримання можна встановити широкі дошки, старий шифер або навіть непотрібний шматок заліза. Закрити можна хризантеми і фанерою, але щоб вона постійно не злітала, притисніть її придавити чимось важким.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 6

  Що дає такий захист? Вона не допускає попадання вологи та опадів, а також створює своєрідний вентильований простір для квітів, які ростуть на вулиці. Також хризантему, що росте у відкритому грунті в самі сильні морози, можна додатково вкрити ялиновими гілками. Вони створять відсутню тепло і захистять від вітру. Якщо вам ніде взяти лапник, то можете скористатися сухими гілками і листям.

  Якщо вам ліньки займатися збором того чи іншого, можете придбати в магазині укривний матеріал, який обов’язково повинен вентилюватися і не бути надто щільним. Важким матеріалом вкривати хризантеми не варто – вони можуть почати пріти і потім загинути. І в період танення снігів або постійної відлиги не рекомендується засипати коріння хризантеми тирсою чи торфом – тоді вашим квітам випрівання забезпечено.

  3 Укриття хризантем у закритому приміщенні

  Якщо ви хочете вирощувати хризантеми в умовах суворих зим, то самим вірним рішенням буде викопування кущів з коренем. Зробити це треба акуратно і обережно, щоб не пошкодити кореневу систему рослини. Хризантеми будуть чудово себе почувати в сараї, погреби, гаражі, перебуваючи у відрі або горщику.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 7

  Головне, щоб приміщення, куди ви перенесете рослини, був хоча б трішки тепліше вулиці і не пропускало вітер.

  Але навіть в таких сприятливих умовах вам треба обов’язково оглядати ваші хризантеми, щоб не пропустити ураження гниллю. Якщо ви виявили таку хворобу, то врятувати квітка допоможе розчин фунгіциду. Але чи допоможе він тільки якщо ви застосуєте його відразу після виявлення перших ознак хвороби.

  Як укрити хризантеми на зиму – способи укриття і матеріали + Відео | Сад і город 8

  Якщо ж нікуди перенести квіти, то в рамках своєї ділянки можна підготувати траншею. Її ширина може бути близько 75 сантиметрів, а глибина близько 50. Хризантеми укладаються в таку траншею разом з коренем рослини, який повинен бути обов’язково з грудкою землі, і ховаються листом заліза, дерев’яними дошками або шифером. Поверх цієї споруди потрібно насипати землю – достатньо буде сантиметрів 10-15. Під такою конструкцією хризантеми можуть навіть пустити молоді пагони.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.