Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город

.

Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 1
Передмова

Для того, щоб яблуні радували своїм урожаєм, необхідно провести ще восени спеціальну роботу по підготовці дерев до холодів. Як укрити яблуні на зиму, ми розповімо в цій статті більш детально.

Зміст

 • Як укрити яблуні на зиму – досвід поколінь садівників
 • Додаткові заходи для збереження яблунь
 • Укриття колоновидна яблунь на зиму
 • 1 Як укрити яблуні на зиму – досвід поколінь садівників

  Як вкривати яблуні, білити, обприскувати від хвороб – все це ви повинні знати, якщо хочете і дерева зберегти в цілості й схоронності, і отримувати врожай. Укриття яблунь на зиму необхідно для того, щоб захистити дерева від зайців та інших гризунів. Саме вони поїдають голод кору молодих дерев. Багато вважають, що таким чином дерева захищають від морозів, але насправді це твердження правдиве лише частково – ваша яблуня не замерзне, навіть якщо ви її зовсім не укутаете. Інша справа – сильний вітер в морозну погоду.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 2

  Потоки холодного повітря сильно пересушують кору молодих дерев. Застосовувати подібне обгортання слід і при весняному сонці – яскраві сонячні промені можуть залишити серйозні опіки на молодих гілках. Укутування зазвичай застосовується для молодих яблунь. Але, вже починаючи з 7-річного віку дерева, необхідність в таких укутываниях знижується. Втім, дбати про підготовку як дорослого, так і молодого дерева до зими потрібно завжди. До того, як настали заморозки, його потрібно обов’язково полити і не забути про підгодівлю добривами.

  Після того, як опало листя, необхідно видалити відмерлу кору і обробити яблуні розчином залізного купоросу. Останнє допомагає запобігти появі лишайника. Як укрити яблуньку на зиму? Для початку подбаємо про утеплення пристовбурового кола дерева. Багато садівники знають, що найкраще для такого випадку використовувати або мульчу, або землю з городу. Стандартний шар для захисту кореневої системи дерева в зимовий період становить 3 сантиметри.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 3

  Особливо слід звернути увагу на найбільш уразливу ділянку саджанця – у яблуньки це прикоренева шийка, яку слід укрити додатковим шаром мульчі. Для перевірки стану саджанця можна акуратно зрізати кінчик гілки – якщо побачите білий колір, то все в порядку, якщо темний, наприклад, коричневий або темно-бежевий, то гілка загине незабаром чи вже загинула. Втім, це ще не означає, що ваше дерево повністю засохло і його пора викорчовувати.

  2 Додаткові заходи для збереження яблунь

  Обов’язково слід побілити стовбури спеціальним розчином, який готується з 1 кілограми мідного купоросу, 2 кілограмів вапна і 20 літрів води. Такий склад більше підходить для дорослих дерев, а от для молодих краще використовувати розчин крейди.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 4

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 5

  А от щоб гризуни не робили взимку на вашу яблуню, потрібно обв’язати штамби і гілки біля основи ізоляційним шаром – це можуть бути стебла ліщини, малини, верби, вишні, ялівця, ялини, а також такі підручні засоби, як сітка з дроту, руберойд. Перед обвязыванием синтетичними матеріалами потрібно обов’язково захистити дерево рогожею або мішковиною.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 6

  Найбільш заповзятливі садівники використовують для укриття яблунь непотрібні капронові панчохи. Пам’ятайте, що якщо ви укутываете свої саджанці снігом, то після кожного нового снігопаду потрібно заново підгортати дерева. Також стежити і за тим, щоб верхні гілки від сильного снігу не поламалися.

  3 Укриття колоновидна яблунь на зиму

  Перш за все, від холодів слід захистити верхівкову бруньку. Якщо вона буде вражена, то яблуня почне давати кілька вертикальних пагонів, а це значить, що саджанець далі буде рости в два або навіть три стовбура. Для збереження колоновидної форми верхівку саджанця на зиму закривають дрантям і спеціальним плівковим мішком. Він одягається зверху на дрантя.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 7

  Багато прив’язують деревце ще й до опори. Це дозволяє уникнути загибелі яблуні при сильному вітрі.

  Як укрити яблуні на зиму – утеплюємо і захищаємо + Відео | Сад і город 8

  З багатьох причин саджанці колоновидна яблунь бажано висаджувати навесні – більше ймовірність, що яблуня буде в цілості й схоронності. Якщо ж молоде дерево було посаджено восени, при утепленні головне – звернути увагу на прикореневе простір. Вкрити його можна ялиновими гілочками, стружкою, соломою або тирсою. А от щоб захистити дерево від гризунів, намотують на нижню частину стовбура старі панчохи, а вище середнього рівня – газети або стару папір. Щоб зберегти паперові вироби від розмокання, використовують кілька шарів.

  І пам’ятайте, що самим основним матеріалом для укриття яблунь є звичайний сніг, яким можна укутати саджанець і пристовбурне коло. Не забудьте, що навесні, коли сонечко почне прогрівати землю, дерева необхідно відкрити. Відсутність провітрювання може зашкодити дереву і привести до перегріву квіткових нирок. До того ж, сира тепла грунт може призвести до гниття кореневої системи.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.