Як утеплити дерев’яний будинок зовні: технологія утеплення на прикладі мінвати | Поради для дому

.

Незважаючи на те, що дерево є одним з кращих теплоізоляторів, дерев’яні будинки в більшості випадків вимагають додаткового зовнішнього утеплення. Це робиться не тільки з метою економії тепла всередині приміщення, а також з метою захисту дерева, можливості зовнішнього облицювання будинку.

Технологія утеплення дерев’яного будинку

Найдешевшим варіантом є сайдинг облицювання

Для утеплення дерев’яної конструкції зовні, найчастіше використовують пінопласт, мінеральну вату або пінополістирол. Багато матеріали підходять для зовнішнього утеплення будинку, але, перед вибором конкретного, слід ознайомитися з його властивостями.

Дерев’яні конструкції слід утеплювати таким чином, щоб між утеплювачем не залишалося навіть мікроскопічних тріщин. Вони стануть містками холоду до фасаду будинку, скапливающие вологи. Такі умови сприятливі для цвілі, яка дуже небезпечна для деревини.

Незалежно від обраного для утеплення матеріалу, його потрібно буде сховати під облицюванням. Найчастіше для облицювання застосовують цегла або блок хаус, найдешевший варіант – сайдинг.

Зовнішнє і внутрішнє утеплення будинку, навіть одним і тим же матеріалом, значно відрізняється. Підготувати поверхню утеплювача під штукатурку або під сайдинг – це дві абсолютно різні технології.

Переваги різних матеріалів для зовнішнього утепленняМінеральна вата

Підходить для утеплення вентильованих фасадів. Найчастіше вона продається у вигляді рулонів. Матеріал являє собою прессовку силікатних облогових сплавів і гірських порід. Завдяки такому складу мінеральна вата стійка до деформації і горінню. Володіє низькою теплопровідністю. Стійка до впливу хімічних реагентів.

Піноплекс

Піноплекс характеризується високою міцністю і має відмінні показники заощадження тепла

Утеплювач продається у вигляді плит, виготовлених зі спіненого полістиролу. Матеріал має пористу структуру, величина осередків становить не більше 0, 2 мм Матеріал має низьку здатність вологопоглинання, але характеризується високою міцністю і хорошими показниками заощадження тепла. Деревина, після утеплення цим матеріалом, не піддається ніякому руйнування, добре провітрюється.

Пінопласт

Один з найбільш популярних видів утеплювача, як для зовнішнього, так і для внутрішнього утеплення. За структурою схожий на піноплекс, але проводиться за абсолютно іншою технологією. Має легку структуру, тому важить мало і дуже простий у зверненні. Популярність отримав з-за низької вартості і хороших експлуатаційних властивостей.

Утеплення дерев’яного будинку зовні мінеральною ватою

Утеплювач рекомендується купувати у вигляді плит, тоді він краще лягає і з ним зручніше працювати

Краще всього вибирати утеплювачі у вигляді плит, це ж стосується і мінеральної вати. Найчастіше у продажу вона зустрічається в рулонах, але утеплення саме плитами буде набагато простіше. Також буде легше розрахувати необхідну кількість матеріалу.

За стандартами товщина плити мінеральної вати становить близько 50 мм. При товщині стін до 200 мм температура зовні взимку не буде опускатися нижче мінус 20 градусів Цельсія. В такому випадку буде достатньо одного шару утеплювача. Але, якщо температура опускається нижче мінус двадцяти, то потрібно два шари, а, в крайньому випадку, утеплення дерев’яних стін зовні варто проводити в три шари. Виходячи з цих характеристик, необхідно проводити розрахунок.

Підготовчі етапи робіт

Перед початком робіт по утепленню необхідно зробити дерев’яну обрешітку будинку

Перед початком утеплення дерев’яного будинку зовні фундамент необхідно розширити. Тому що, утеплений будинок може поповзти вниз під власною вагою. Розширення фундаменту має бути близько 30 див.

Також перед початком робіт з монтажу утеплювача, необхідно зробити на будинку дерев’яну обрешітку. Найкраще для такої роботи підійдуть бруси розміром 50*50 см. Відстань між брусами не повинно бути більше трьох сантиметрів. Це робиться, щоб плити утеплювача можна було вільно монтувати, не підвертаючих краю.

Для надійності фахівці радять решетування просочити антисептичну, а також вогнезахисним складом. Якщо дотримати всі вимоги підготовчих етапів робіт, утеплення фасаду буде гарантовано міцним і надійним.

Утеплення під обшивку

Пристрій фасаду для монтажу утеплювача буде однаковою практично для всіх видів матеріалу. Під решетування необхідно буде укласти утеплювач.

Якщо будинок побудований з брусів, але вентиляція фасаду буде здійснюватися сама, завдяки неоднорідній поверхні. Якщо буде робитися для утеплення будинку з бруса, то на стіну треба набити тонкі рейки для здійснення вентиляції.

Необхідність гідроізоляції

При утепленні будинку мінеральної ватою, не слід забувати про вітрову ізоляцію. Для інших матеріалом вона не потрібна. До каркаса слід прикріпити поліетиленову плівку або односторонній руберойд. Обов’язково герметизувати стики. Для цього можна укласти мінеральну вату внахлест на 15 див.

Зовнішня облицювання

Після монтажу гідроізоляції, слід прибити рейки з перерізом 40*50 мм. Вони служать для того, щоб можна було виконати декоративну обробку.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.