Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт

.

Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт 1

Рано чи пізно виникає необхідність робити ремонт. Отже, доводиться вирішувати питання не тільки з новою обробкою, але і з вилученням старої. Звичайно, знімати шпалери зі стін не так складно, як, наприклад, олійну фарбу, але іноді і ця робота може викликати труднощі. Як же позбутися від старих шпалер так, щоб і зберегти нерви, і часу дарма не витратити? У цій справі на допомогу прийдуть спеціальні інструменти і корисні рекомендації фахівців.Чого робити не слід?

Не варто нехтувати рекомендацією позбутися від старих шпалер. Якщо ви зважитеся наклеювати нові шпалери поверх старих, у вас, швидше за все, не вийде нічого хорошого. Цим ви ризикуєте не тільки порушити елементарні правила гігієни, але ще й погіршити якість всієї обробки і до крайньої мірою ускладнити завдання подальшого ремонту. Естетика стін теж може суттєво постраждати.

Не варто орудувати грубими металевими щітками, цвяхами, терками і т. п. Шпалери ви, може бути, і отдерете, але й стіну відчутно подпортите.Правильне видалення старих шпалер

Найбільш простий спосіб. Старі шпалери потрібно намочити теплою водою так, щоб вони максимально промокли. Промочувати можна як обприскувачем, так і звичайною губкою. Щоб скористатися губкою, потрібно змочити її в воді і не вичавлювати, потім рівномірними рухами рясно зволожити стіни по всій площі. Не забудьте закрити розетки і вимикачі, а також захистити підлогу! Для змочування найбільш віддалених ділянок підійде поролоновий валик, оснащений довжиною ручкою.

Після того як вся площа стіни стане мокрою, потрібно 10-20 хвилин для просочення старого клею водою. Потім за допомогою скребка для шпалер можна приступати до обдирання (починати зі шва).

Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт 2

Якщо спроба, описана вище, виявилася марною, варто скористатися ще одним способом. Потрібно озброїтися «шпалерним тигром», який допоможе прискорити процес просочування вологою старих шпалер і підсилити ефект від цієї процедури. Просто пройдіться «тигром» з поверхні стіни, змоченою водою. В результаті цих дій стіна зі старими шпалерами перфорується, і процес просочення стає більш ефективним.

Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт 3

Той самий шпалерний тигр

Замість шпалерного тигра можна використовувати валик з цвяхами, але це менш щадний спосіб. У результаті його застосування може знадобитися додаткове оштукатурювання стін. Корисною може виявитися і грубозерниста наждачний папір, і металева щітка.

Після процедури перфорірованія поверхні необхідно ще раз змочити шпалери. Почекавши 10-20 хвилин, озброїтися скребком і здивуватися тому, як легко знімається папір зі стін. Починати потрібно від шва або перфорації.

Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт 4

Якщо шпалери подекуди закріпилися намертво і ніяк не хочуть здаватися, можна використовувати праску з відпарювачем, парогенератор або який-небудь аналогічний прилад (існують навіть спеціальні парові апарати або прасування, призначені для такого виду робіт).

Як видалити старі шпалери зі стін? | Ремонт 5

Той самий утюжок для зняття шпалер

Перш ніж скористатися цим методом, потрібно ізолювати розетки і вимикачі (наприклад, заклеїти ізолентою). Відпарювач прикладають до перфорованої поверхні на 10-20 секунд і тут же беруться за скребок. Шпалери в місці, подвергшемся впливу вологи, легко відходять.

Ще один «народний» спосіб. Потрібно дві-три пари рук. Потрібно рясно змочити стару простирадло і, не викручуючи, прикласти до стіни. Далі один з учасників процесу пропрасовує простирадло гарячою праскою. Прибравши тканину від стіни, потрібно відразу ж приступити до зняття шпалер.

Є один вірний засіб, на яке, щоправда, доведеться витратитися. Мова йде про рідини (смачивателе), разжижающей клей. Ця рідина, як і вода, наноситься на стіни звичайною губкою, щіткою або пензлем. Якщо шпалери товсті, процедуру потрібно повторити двічі. Таке засіб для нейтралізації дії клею можна купити в будь-якому будівельному магазині. Якщо відомий виробник клею, яких приклеєні старі шпалери, варто запитати в магазині засіб під тим же брендом.Шпалери не знімаються…

Що ж робити, якщо шпалери ну ніяк не знімаються, а під рукою немає ні «шпалерного тигра», ні спеціальної рідини, а відпарювання праскою не допомагає? Старі шпалери можна залишити, але лише при збігу двох умов: а). це паперові шпалери і б). наклеєні вони ідеально гладко, без зморшок і міхурів. У цьому випадку шпалери можна обробити грунтовкою і після її висихання клеїти нові шпалери. Однак відмінний результат не гарантований, хоча ймовірність його висока.

Якщо все описане вас лякає, не мучте себе, а замовте послугу зняття шпалер. Практично будь-яка компанія, що займається обробкою і ремонтом приміщень, надає таку послугу, ціна якої, втім, не всім сподобається. Що ж, у нас завжди є вибір: зробити самим або звернутися до професіоналів. Дивіться ще:

Чому скрипить ламінат і як вирішити цю проблему?

Монтаж склоблоків

Як фарбувати стіни?

Чорнова обробка стін: гіпсокартон або штукатурка

Як клеїти шпалери на флізеліновій основі