Як виглядають клопи домашні та постільні на фото | Сад і город

.

Як виглядають постільні клопи (домашні) на фото можна вільно побачити на сторінках інтернету. Для тих, хто один раз з ними зустрівся, враження залишається на все життя. Комахи досить специфічні, змінюються за розмірами, забарвленням тіла. Личинки відрізняються від дорослих особин. Ворога потрібно знати в обличчя!

Зміст статті

 • 1 Як виглядає дорослий постільний клоп
  • 1.1 Зовнішній вигляд голодного клопа
  • 1.2 Зовнішній вигляд ситого дорослої особини
 • 2 Як виглядають личинки
 • 3 Коротко про зовнішньому вигляді клопів
 • 4 Укуси клопів на шкірі людини (фото) – як повернути колишній вигляд шкірі
 • 5 Симптоми укусів постільних клопів
 • 6 Як лікувати укуси клопів
  • 6.1 Домашні рецепти
  • 6.2 Аптечні препарати
 • 7 Лікування алергічної реакції

Як виглядає дорослий постільний клоп

Відносяться до загону клопи, але крилець у них немає. Припускають, що в міру переходячи на паразитарний спосіб життя, ця частина тіла атрофувалася, зникла зовсім. Голодне комаха відрізняється від ситого. За зовнішнім виглядом можна визначити, коли паразит харчувався в останній раз.

Зовнішній вид голодного клопа

Має плоске, розширене з боків тіло. Добре розвинене сегментоване черевце. На поверхні тіла відсутня візерунок, як це буває у інших представників клопи. Колір – від брудно-жовтого, сірого до коричневого. Хітиновий покрив міцно захищає нутрощі комахи. Навіть при навмисному придавливании його не вдається розчавити. Паразит швидко повзає. Може забиратися на стелю, звідти пікірувати на сплячої людини. Крім цього, клопи можуть впадати в стан анабіозу при настанні несприятливих зовнішніх умов. В основному це відбувається від відсутності їжі. Тоді паразит практично перетворюється в висушену шкірку сірого кольору. На вигляд нагадує трупик. Але варто з’явитися джерела живлення, як цей «трупик» миттєво оживає. Повертається до нормального способу життя. На фото представлений голодний клоп у звичайних умовах проживання, в стані анабіозу.

Комаха має 3 пари лапок, якими міцно чіпляється за шкірний покрив людини, на бічній частині голови знаходяться очі, довгі вуса. Паразити керуються нюхом. І самі є власниками пахучих залоз. На кінчику голови є довгий загнутий донизу хоботок. Їм комаха вільно проколює шкірний покрив, добирається до кров’яних судин. Ротовий апарат має 2 відділи. Один для впорскування спеціального знеболюючого секрету при укусі, другий — для прийому їжі. Довжина тіла голодного клопа досягає 5 мл.

Зовнішній вигляд ситого дорослої особини

Хітиновий покрив комахи добре розширюється внаслідок надходження їжі. За одну трапезу самка п’є близько 7 мл крові. Самця потрібно менше. В результаті тіло збільшується в кілька разів. Можна зустріти паразита довжиною в 7 мл Покрив комахи напівпрозорий. Крізь нього добре видно їжа. Звідси зміна тіла паразита. Ситий клоп – червоний, червоний. У міру згортання крові всередині комахи, він стає бурим, темно-коричневим. Запасів їжі вистачає приблизно на 10 днів. За цей період відбувається зміна колірної гами до сірого кольору.

Велика кількість їжі всередині робить комаху вразливим. Досить одного легкого притискування, щоб клоп розлетівся бризками на всі боки. Крім цього, ситий клоп стає неповоротким, повільно рухається. Фото дорослого ситого комахи представлено нижче.

Постільні (домашні) клопи проходять кілька стадій розвитку від яйця до імаго. За зовнішнім виглядом личинки можна визначити вік комахи.

Як виглядають личинки

Самці достатньо одного запліднення, щоб відтворювати потомство все життя. Живуть паразити в залежності від умов існування від 2 місяців до 2 років. Яйця відкладає в добре захищеному від світла, вологи місці. На вигляд вони нагадують дрібні піщинки білого кольору у формі рисового зернятка. Але розглянути все це навряд чи вдасться, оскільки довжина одного яйця від 0,5 до 1 мм. Приблизно за 1-2 тижні звідти з’являються дрібні личинки першої стадії розвитку. Такі утворення називають німфами і вони видозмінюються 5 разів кожну тиждень.

Личинки першої стадії розвитку нагадують дрібних жучків. Довжина тіла близько 1 мм. Важко розгледіти сегменти тіла, голови, тим більше усов. Сірого, жовтуватого кольору, з витягнутим тілом. Перше, що роблять личинки – відшукують їжу. Кров їм необхідна для старту наступного етапу розвитку. Наприкінці тижня свого існування личинкам належить пройти линьку. Паразит збільшується в розмірах, скидає шкуру. Процес цей складний і не зовсім приємний. Деяким личинкам це зробити не вдається, вони гинуть. Так відбувається кожного разу. Виживають найсильніші.

З кожним разом німфа збільшується в розмірах на 1 мм. До кінця 5 тижні еволюції тіло стає округлим, довжина 5 мм Фото німф всіх стадій розвитку представлено нижче.

До кінця 6 тижні свого існування німфа перетворюється на імаго. Самки і самці готові до запліднення. Слід зазначити, що самці завжди за розмірами менше запліднених самок. Насіннєва рідина знаходиться у неї в спеціальному секторі, витрачається в міру необхідності. З цієї причини досить пробратися в приміщення однієї самиці, щоб через місяць з’явилося ціле полчище паразитів.

Коротко про зовнішньому вигляді клопів

Обчислити постільних (домашніх) клопів можна за такими ознаками:

 • Приплюснуте округле або довгасте тіло.
 • Довжина комахи від 3 до 7 мм.
 • Колір тіла може бути різної колірної гами: червона, червона, брудно-жовтий, темно-коричнева, сіра.
 • Пересувається на 3 парах лапок.
 • Є довгі вуса, хоботок.
 • Невразливі в голодному стані.
 • Швидко пересуваються голодними, повільно повзають наситившись.

Побачити всі покоління комах можна відразу в гнізді. Там знаходяться дорослі особини, німфи всіх поколінь, шкурки після линьки, яйця, екскременти. На фото нижче можна побачити гніздо комах.

Шукати їх необхідно ближче до спального місця людини. В інших кімнатах їх не буде. При сильному зараженні приміщення буває кілька гнізд в різних місцях однієї кімнати. Найчастіше паразити поселяються під матрацом, у дивані, м’яких меблів, поличках шаф, в книгах, під шпалерами, під плінтусами. Не люблять зайвої вологи, яскравого світла. Ведуть нічний спосіб життя. Вирахувати їх можна до ранку, глянувши на постіль і сліди на власному тілі.

Укуси клопів на шкірі людини (фото) – як повернути колишній вигляд шкірі

Укуси клопів на шкірі людини, фото, з’являється все частіше в інтернеті. Незважаючи на велику кількість народних і професійних засобів боротьби, паразити продовжують докучати людині. Дивні укуси на тілі з’являються вранці. Потім повторюються через деякий час. У будинку можуть оселитися кілька різновидів комах-шкідників. Як відрізнити укуси клопів? Як позбутися слідів на шкірі?

Укуси на руці після сну в зараженому клопами приміщенні

Симптоми укусів постільних клопів

Виявити паразитів в будинку відразу після проникнення неможливо. Самка веде себе обачно. Запасів їжі вистачає на перший час з минулого місця проживання. Найголовніше, що вона повинна зробити в новій квартирі – знайти зручне місце для гнізда, відкласти яйця. У середньому личинки з’являються через 1-2 тижні. Для подальшого розвитку їм необхідна їжа. Кров є пусковим механізмом. Якщо харчування на якійсь стадії відсутня, німфа довгий час залишається личинкою.

З появою першого покоління личинок на тілі з’являються помітні сліди від укусів. Харчування постільних клопів має свою характерну специфіку. По ньому вираховують присутність паразитів у власному будинку.

 • Доросла особина поповнює запаси їжі 1 раз в 10 днів. Личинкам необхідно харчуватися 1 раз в 5-7 днів. Звідси періодичність появи укусів на тілі. При сильному зараженні приміщення нові укуси будуть з’являтися через день, а то й кожен.
 • Самка випиває за 1 раз близько 7 мл крові. Самця потрібно менше. Личинки теж не такі ненажерливі. Для цього необхідно зробити декілька укусів. Причому перші спроби не зовсім вдалі. Необхідно потрапити в артерію. Внаслідок такої трапези на тілі людини з’являється цілий ланцюжок червоних плям з відстанню близько 1 см один від одного. Від мавок залишаються сліди менших розмірів. Але при злитті декількох утворюється одне велике пляма. У будь-якому випадку, ланцюжок укусів побачити можна.
 • Під час укусів дорослі клопи виділяють спеціальний знеболюючий секрет. З-за цього людина хвилин 15 не відчуває болю, дискомфорту. Цього часу якраз достатньо, щоб вдало завершити трапезу. У німф такої можливості немає, відчути дискомфорт можна відразу. Але все ускладнюється сплячим станом людини та індивідуальної особливістю відчувати біль. Після введеного знеболювальної речовини на шкірі починається алергічна реакція у вигляді свербежу, почервоніння.
 • Зовні сліди від укусів клопів дуже схожі з комариними. Але в центрі розташовується кров’яна запечена точка.
 • Укуси з’являються на руках, ногах, плечах, спині, шиї. Дуже рідко на животі, грудях. Комахи вибирають гладку шкіру і місця, де судини крові розташовуються ближче до поверхні. У дітей сліди з’являються і на обличчі.
 • Фото укусів представлено нижче.

  Нескладні симптоми і лікування вимагають просте. Але в деяких випадках починається сильна алергічна реакція, тоді без допомоги фахівців не обійтися.

  Як лікувати укуси клопів

  В основному, ураження на шкірі проходять самостійно протягом тижня. Але сліди від укусів сильно сверблять, це змушує постраждалих терміново вживати заходів. В домашніх умовах знайдеться все необхідне для лікування. Рецепти ліків більш ніж прості.

 • Спочатку слід промити ранку. Підставити уражене місце під струмінь води кімнатної температури. Така процедура, до того ж, знімає хворобливі відчуття, припухлість, почервоніння.
 • Потім необхідно продезинфікувати ранку. Роблять це спиртом, будь настоєм з лікарських трав на спирту.
 • Після цього можна змащувати сліди ліками для якнайшвидшого відновлення шкірного покриву, зняття свербіння. Можна скористатися ліками власного виготовлення або аптечними препаратами.
 • Домашні рецепти

  • Соду розвести в невеликій кількості води, нанести склад на уражені ділянки шкіри.
  • Видавити сік алое. Обробляти кілька разів в день.
  • Змащувати настоянкою календули.
  • Робити примочки з відвару ромашки.
  • Свербіж знімають нашатирним спиртом.
  • Прикладати шматочки льоду.

  Приблизна картина ураження тіла укусами, коли можна впоратися самостійно, представлена на фото.

  Аптечні препарати

  Коли перша допомога надана, але хочеться швидше позбутися від неприємних відчуттів, можна сходити в аптеку. Спеціальних мазей від укусів клопів немає. Підійдуть всі препарати, які знімають симптоми укусів інших комах.

  • Бальзам «Зірочка» — саме просте, але досить ефективний засіб. Їм потрібно змащувати уражені місця кілька разів на день. Бальзам добре заспокоює шкіру, дезінфікує, знімає набряклість, почервоніння.
  • Бепантен використовують для лікування маленьких дітей. Засіб не зовсім від укусів, але допомагає відновити шкірні покриви. Сверблячка не знімає. Дозволяється застосовувати дітям практично з народження. Його наносять під підгузки для запобігання попрілостей, при лікуванні дерматитів.
  • Фенистил гель – ліки саме від укусів. Антигістамінний препарат швидко знімає легку алергічну реакцію шкіри. Свербіж зникає практично відразу.
  • Бальзам «Рятівник» можна використовувати і дорослим, і дітям. В його основі натуральні лікувальні компоненти.
  • Активоване вугілля – приймають у перший день по 2 таблетки тричі.
  • Псило-бальзам по всіх властивостях схожий з Фенистил гелем, але додатково володіє охолоджуючим ефектом. Шкіра заспокоюється відразу.

  Такі засоби допомагають позбутися слідів на тілі за 5 днів. Однак бувають складні випадки алергічної реакції, коли необхідно обробляти шкіру антигістамінними препаратами, приймати таблетки. Фото алергії на укуси.

  Для людей, які раніше ніколи не стикалися з алергією, необхідно проконсультуватися з лікарем. Те ж стосується, якщо покусали клопи дитини. Всі протиалергічні мазі гормональні, застосовувати їх потрібно відповідно до інструкції.

  Лікування алергічної реакції

  Алергія також може вести себе по-різному. Якщо це тільки ураження шкіри з сильним свербінням, припухлістю, почервонінням, можна скористатися наступними препаратами.

  • У дитини знімають симптоми Адвантаном. Сучасний препарат нового покоління, не гормональний. Дозволяється використовувати дітям практично з народження. Обробляють шкіру двічі на день до зникнення слідів. Але не більше 10 днів. Цієї ж маззю можна скористатися дорослим. Але заковика завжди в ціні. Препарат досить дорогий. Тюбик з 15 грамами мазі коштує 490 р.
  • Сінафлан. Порівняно недороге засіб. Обробляти ранки необхідно двічі на день. Не варто відразу виходити на вулицю. Під сонячними променями оброблені ділянки шкіри не повинні знаходитися.
  • При сильної алергічної реакції використовують Элидел. Дітям з 3-місячного віку. Наносять окремо. Тривалість лікування близько тижня.

  Для прийому всередину використовують таблетки Л-цет, Діазолін, Лоратадин. Терапія триває 10 днів.

  Якщо до алергії приєднатися вторинна інфекція, на тілі почнуть з’являтися гнійнички, огрубілі, запалені ділянки, сильне лущення. На фото можна це наочно побачити.

  В такому випадку потрібно антибіотик місцевої дії. Бажано звернутися до лікаря. Але в таких випадках фахівці, зазвичай, призначають:

  • Афлодерм;
  • Акридерм;
  • Гідрокортизонову мазь;
  • Тетрациклін.

  В середньому лікування займає близько 10 днів.

  Реакція людини на укуси клопів залежить від індивідуальних особливостей організму. Хтось взагалі нічим не обробляє, всі симптоми зникають самі, деяким доводиться пити таблетки, купувати дорогі мазі. Але завжди слід пам’ятати, що лікування укусів завжди повинно проводитися паралельно зі знищенням паразитів. Інакше вони будуть з’являтися знову і знову.