Як визначити рік випуску акумулятора | Авто

.

Вкрай важливо перед покупкою дізнатися рік випуску акумулятора. Оскільки досить часто продавці закуповують великі партії акумуляторів, які довго зберігаються на складах, втрачаючи свою працездатність, хоча зовнішній вигляд залишається незмінним. Наприклад, 2 роки простою акумулятора без роботи призводять до суттєвого зменшення його ємності. Як правило, для покупців основними факторами вибору є бренд, вартість, ємність, тип та інше. Це одні з ключових параметрів АКБ, але досить рідко люди забувають про його віці, адже чим свіже хімічний джерело енергії, тим краще і довше буде працювати батарея.

Досить часто консультанти в автомагазинах не знають конкретний рік випуску АКБ. Більш того, іноді можна почути від продавця, що це не має ніякого значення, і така інформація не вказується на продукції. В такому випадку краще подивитися самостійно, оскільки в компетентності такої людини не може бути впевненості. Немає необхідності перевіряти етикетку чи упаковку акумулятора, а подивитися рік випуску можна прямо на корпусі пристрою. Як правило, він випалюється спеціальний лазером або вибивається, тому приховати його ніяк не вийде. У деяких випадках дата виробництва позначається кольоровими символами на зовнішній частині батареї. Однак, щоб точно визначити рік випуску, необхідно знати особливості компанії. Справа в тому, що кожен виробник має свою систему маркування, яка дає інформацію про продукції. При цьому єдиної системи позначень не існує. Саме тому розібратися у всіх позначеннях непросто. У нашій статті ми розповімо про деяких виробників і розшифруємо їх маркування продукції.

Bosch і Varta

Як визначити рік випуску акумулятора | Авто 1Продукція цих виробників має спеціальне маркування на кришці акумулятора, яка вибита у вигляді чисел і букв. Вона має такі особливості:

  • Четвертий знак в комбінації вказує на рік випуску, а п’ятий і шостий – місяць. Наприклад, код G2C4110520887. Як можна побачити, акумулятор був випущений в 2014 році в листопаді (11 місяць).
  • Продукція Varta має також спеціальні колірні позначення у формі кола. Однак визначити на око рік випуску непросто, якщо у вас немає спеціальної таблиці з розшифровками. Наприклад, другий квартал 2014 року можна визначити по червоному кухоль на корпусі АКБ.

Пам’ятайте, що кожен АКБ має певний термін експлуатації, а тому завжди звертайте увагу на дату виробництва, щоб уникнути проблем. Крім цього, код на корпусі акумулятора може вказати безліч іншої інформації, але вона не має значення при покупці. Код виробництва компанії Bosch аналогічний Varta, причому він розташований на лицьовій стороні у вигляді наклейки. На ньому відображені дані про місяць та рік випуску.

FireBall, Forse, Dominator та інші

Як визначити рік випуску акумулятора | Авто 2Маркування на продукції цих компаній дозволяє подивитися детальну інформацію по кожній конкретній моделі. Знайти виробничий код можна на кришці акумулятора, причому він включає в себе не тільки дату випуску, але й дані про умови виготовлення. Маркування включає в себе два блоки цифр, причому нас цікавить саме друга частина. П’ята і шоста шифру вказує на рік, сьома – півріччя, восьма – номер місяця, а дев’ята – конкретне число. Наприклад, код 2210 121223 дозволяє визначити, що АКБ був зроблений у першому півріччі 2012 року, 2 місяці і 23 числа.

Як визначити рік випуску акумулятора | Авто 3

Деякі компанії мають досить складну маркування, в якому літера вказує рік випуску. Приміром, компанії Titan і Cobat мають наступні позначення:

  • 2011 – H.
  • 2012 – V.
  • 2013 – Z.
  • 2014 –P.
  • 2015 – S.

Запам’ятовувати всі комбінації не має сенсу, тому перш, ніж відправлятися в магазин, виберіть конкретну марку і роздрукуйте собі детальний опис кожного символу. Таким чином, ви зможете дізнатися рік і місяць випуску, а тому вибір свіжого акумулятора не стане для вас проблемою.

Маркування турецького акумулятора компанії Mutlu стостоит з 6 цифр, які гравіруються на кришці кожного пристрою. Друге число в коді позначає рік випуску, третє і четверте – конкретну дату. Виробники Topla Tab, мають більш складні позначення з 14 цифр, причому третій і четвертий вказують на рік, а п’ятий і шостий – тиждень виробництва.

Пам’ятайте, що АКБ повинен бути постійно в гарному стані, а тому необхідно звертати увагу абсолютно на всі фактори при його виборі. Більш того, важливу роль відіграють умови зберігання на складі, про що також бажано поцікавитися. Купивши нову батарею на свій автомобіль, вона прослужить близько 5-7 років залежно від режиму експлуатації. Благо сьогодні є величезна кількість інформації в інтернеті по кожному виробнику, яке можна знайти на офіційних сайтах або інших ресурсах.

Автомобільні акумулятори. Як визначити дату виробництва акумулятора?Дата виготовлення акумулятора ВОЅСНКак визначити дату випуску аккумулятораКак вибрати акумулятор для авто? Іста, Varta або ВоѕсһАккумулятор Varta як визначити дату виробництва?

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.