Як знищити бур’яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город

.

Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 1
Передмова

Основна проблема всіх дачників – бур’яни, які не тільки псують зовнішній вигляд городу, але й шкодять всім рослинам і чагарниках. Щоб назавжди прибрати шкідливі рослини, потрібно розгорнути ефективну боротьбу з бур’янами. Сьогодні ми про це і поговоримо.

Зміст

 • Чому потрібно видаляти бур’яни на дачі?
 • Класифікація бур’янів – які бувають види?
 • Мульчування, хімічний і механічний методи боротьби
 • Як попередити появу бур’янів?
 • 1 Чому потрібно видаляти бур’яни на дачі?

  Бур’яни на городі доставляють масу неприємних моментів власникам дачних ділянок. Ці безхазяйні рослини розростаються дуже швидко, їм не важливі умови, температура, погода, якість ґрунту. Це відрізняє їх від більшості культурних рослин, яким дуже потрібні підгодівлі і хороші погодні умови. Якщо не боротися з бур’янами на дачі, вони почнуть дуже швидко розростатися по всьому городу, перетворюючи його в непрохідні джунглі.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 2

  Крім того, деякі з них отруйні, і зіткнення з такими рослинами може викликати алергію. Також:

  • Шкідливі рослини конкурують з культурними травами за воду, світло, простір на городі, поживні мікроелементи.
  • Ряд бур’янистих рослин виділяють фітонциди, які при попаданні в землю пошкоджують або припиняють ріст рослин на городі. Без якісної боротьби з бур’янами на ділянці посаджені вами квіти і трави на дачі можуть просто загинути.
  • Деякі типи рослин переносять хвороби і шкідників на інші культурні посадки на дачі.
  • Трави, проростаючи крізь садові покриття і доріжки, можуть зіпсувати їх вид.
  • У деяких людей різні види бур’янів можуть викликати сінну лихоманку та алергію.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 3

  Про негативний вплив бур’янів на людину і тварин знято чимало відео, тому його варто обов’язково подивитися. Щоб знищення бур’янів на дачних ділянках мало позитивний результат, необхідно дізнатися про основні методи боротьби. Також в цьому вам допоможе класифікації шкідливої трави та особливості розвитку та розмноження цих рослин.

  2 Класифікація бур’янів – які бувають види?

  Щоб зрозуміти, як побороти бур’янисті трави, потрібно не тільки пам’ятати про методи боротьби, але й розбиратися в класифікації шкідливих рослин.

  Однорічні бур’яни – це рослини, які розвиваються і гинуть за сезон. Для тривалого існування їм необхідно виробляти якомога більше насіння. Проблема в тому, що насіння деяких видів рослин мають тривалий період спокою. Завдяки цій можливості насіннєвий матеріал може прорости навіть через 2-3 роки після дозрівання. Часто зустрічається марево, пальчатка кров’яна, пасльони, тонконіг однорічний, багаття пухнастий.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 4

  Дворічна рослинам для повного розвитку, зростання і вмирання потрібно 2 сезону. У перший рік ці бур’яни трохи проростають, утворюючи розетку, у другий сезон вони дають квітки і виробляють насіннєвий матеріал. До найбільш поширеним відносять лопух, конюшина, чортополох.

  Багаторічні бур’яни – рослини, що живуть більше 3-х років. Існують рослини, що розмножуються генеративних і вегетативних (насінням) шляхом. Основна проблема таких бур’янів в тому, що знищити їх легко, тільки коли молоді рослини. Якщо пропустити цей момент, то через місяць багаторічники почнуть розростатися і розмножуватися. Саме ця особливість робить боротьбу з багаторічними бур’янами настільки складною.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 5

  За способом відтворення ці рослини поділяються на 3 великі групи:

  • Прості, мають товстий або корінь мичкуваті. Такі багаторічники розмножуються виключно за допомогою насіння. Однак при розчленуванні кореневої системи кожна частина може призвести до появи нового бур’яну.
  • Повзучі, воспроизводящиеся з допомогою насіння і кореневищем. До найвідоміших рослин цієї групи відносять в’юнок і пирій повзучий.
  • Цибулинні, що розмножуються насінням і цибулинами. Найбільш часто зустрічається бур’яном цієї групи є тонконіг цибулинний.

  Ця інформація допоможе вам у знищенні бур’янів на ділянці, адже тепер ви зумієте визначати різновиди рослин, а це вже половина справи. Щоб дізнатися, як побороти бур’яни й краще розбиратися у видах смітної трави, варто подивитися відповідне відео.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 6

  3 Мульчування, хімічний і механічний методи боротьби

  Щоб дізнатися, як знищувати бур’яни на городі, необхідно розглянути найбільш ефективні методи вирішення цієї проблеми. Одним з найвідоміших методів ліквідації шкідливих рослин на ділянці є мульчування. Іншими словами, це покриття землі соломою або іншим пластичним матеріалом. Ефективність методу досягається завдяки тому, що використовується для мульчування укривний матеріал просто перекриває надходження світла до землі. При цьому змінюється температура і мікроклімат землі. Для кращого розуміння згубного впливу мульчі на бур’янисту траву подивіться відеоуроки.

  Мульча підрозділяється на:

  • Штучну (наприклад, плівка), яка може боротися з різними бур’янами травами.
  • Природну (солома), яка позбавляє тільки від однорічних рослин.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 7

  Другий відомий спосіб – механічний, який включає в себе прополку і культивацію. Дані прийоми найкраще справляються з однолітниками. Механічними способами можна боротися і з багаторічними рослинами на дачі, але тут потрібно враховувати, що такі бур’яни здатні відновлюватися. У цьому випадку прополка або культивація втрачає свою ефективність.

  Великою популярністю користується так званий хімічний метод, що забезпечує захист від бур’янів, дозволяє значно заощадити час на проведення робіт. Але важливо запам’ятати, що тільки правильне застосування хімічних засобів може стати дешевим та ефективним засобом у боротьбі з шкідливими травами на дачі. Але перш ніж купувати гербіциди від бур’янів, потрібно уважно вивчити інструкцію і після строго слідувати їй при використанні коштів.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 8

  До речі, гербіциди не завжди можна застосовувати на ділянці з ряду причин:

  • Сьогодні не створили такого гербіциду, який міг би захистити абсолютно всі корисні культури в саду.
  • При використанні гербіцидів беріть до уваги навіть погодні умови. У вітряну погоду хімікати може знести і вони ушкоджують інші культурні рослини в саду.

  Саме тому завжди необхідно уважно вчитуватися в інструкцію гербіцидів, що дозволить звести до мінімуму можливі ризики використання гербіцидів при знищенні бур’янів. Природно, варто подивитися і відео, де розповідається про знищення шкідливих рослин на ділянці.

  4 Як попередити появу бур’янів?

  Щоб не задаватися питанням, як знищити бур’яни, можна попередити їх появу. Правда, цей своєрідний метод боротьби найскладніший. Полягає він в ретельній перевірці садивного матеріалу. Так, якщо ви виявили в упаковці насіння з бур’янами, спішно викидайте всю упаковку – не варто ризикувати. Особливо увагу слід приділяти насіння польових квітів.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 9

  Слід звертати увагу і на розсаду перед її придбанням. Це дозволить уникнути внесення в грунт разом з нею кореневищ багаторічних бур’янистих рослин. Саме тому купувати саджанці краще у перевіреного постачальника. Потрібно бути обережними при використанні на городі мульчирующего матеріалу, органічних добрив, компосту і навіть землі. Разом з ними легко занести в грунт насіння і кореневу систему бур’янів, позбавитися від яких пізніше буде вельми складно.

  Нечасто, але буває, що садівники вносять в землю частинки шкідливих рослин разом з грунтообробними знаряддями. Саме тому всі садові знаряддя потрібно ретельно очищати перед використанням.

  Як знищити бур'яни на ділянці – ефективна боротьба на дачі, городі + Відео | Сад і город 10

  І найважливіше – намагайтеся по максимуму видаляти бур’яни з території, прилеглої до вашої ділянки, інакше велика частина вашої роботи з ліквідації бур’яну буде безглуздою. Щоб всі ці методи мали успіх, їх краще всього грамотно поєднувати між собою.

  Ми розповіли, як знищувати бур’яни на ділянці, сподіваємося, наші поради допоможуть вам. Додаткові прийоми з видалення смітної трави ви можете знайти на відео.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.