Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт

.

Останнім часом покриття з профнастилу стали часто використовувати в будівництві приватних житлових або садових будинків. Даху з цього матеріалу не страшна корозія, перепади температури, вона не піддається загоряння і гниття. Вона вважається найбільш практичною, забезпечує максимальну гідроізоляцію при порівняно низькій ціні. Монтаж покрівлі з профнастилу виконується внапуск, він зазвичай не викликає труднощів. Особливої уваги заслуговує оздоблення місця примикання труби з покрівельним матеріалом. У цій статті ми розповімо, як правильно і якісно виконується герметизація стику між цими елементами своїми руками.

Зміст статті

 • 1 Причини протечек
 • 2 Місце виведення
 • 3 Обладнання місця примикання прямокутної труби
 • 4 Обладнання місця примикання овальної і круглої труби
 • 5 Відео-інструкція

Причини протечек

На даху з профнастилу виготовляється багато отворів, через які виводиться димохід, вентиляційні канали, вони порушують цілісність гідроізоляційного шару, приводячи до протікання. Найскладніше виконується гідроізоляція стику труби і покрівельного пирога, якщо монтаж здійснюється вже після закінчення покрівельних робіт, в такому випадку забезпечити щільне прилягання профнастилу до стінки димоходу вкрай проблематично. Якщо обробка місця проходу труби на даху проводиться неякісно, в конструкції виникають наступні проблеми:

 • Протікання. Якщо димар виводиться на даху, а стик між ним і профнастилом належним чином не герметизується, в конструкції виникають протікання.
 • Загнивання кроквяної каркаса. Протікання води через стик між профнастилом та пічною трубою призводить до відсиріванню дерев’яних елементів конструкції, а потім до загнивання і деформації крокв.
 • Корозія покрівельного покриття. При появі вологи під профнастилом, він починає поржавіти, так як захист на внутрішній стороні матеріалу не так надійна, як зовні, так як зовнішня сторона профільованого листа покривається полімерною захисною плівкою, а нижня тільки лаком.
 • Зволоження утеплювача. Якщо не закрити стик на даху, де виводиться димохід, волога проникає у термоізоляційний матеріал, наполовину знижуючи ефективність утеплення.

Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 1

Пристрій проходу труби через дах

Зверніть увагу! Якісна обробка стику між профнастилом і пічної або вентиляційною трубою вважається запорукою тривалої експлуатації, надійності покрівельного покриття. Щоб закрити цей шов використовують силіконовий герметик, фартух з оцинкованої сталі, самоклеючі гідроізоляційні стрічки, силіконові або каучукові еластичні проходки.

Місце виведення

Надійність і герметичність покрівельного пирога залежить від правильного вибору місця виведення димоходу та вентиляційних каналів через дах. Від розташування проходу залежить оздоблення стику. Якщо дах виготовляється з профільованого листа, труби виводять в наступних місцях:

 • На коник. Найбільш виграшним місцем виведення труб вважається коник конструкції. Таке розташування виключає утворення снігових кишень, конденсату, знижує ймовірність протікання, однак, не порушує цілісність конькової балки. Якщо димар або вентиляційний канал виводяться через коник, то стик між ними і покрівельним матеріалом досить залити герметиком на силіконовій основі, а потім обшити декоративним фартухом.
 • На відстані 50-70 см від гребеня. Таке розташування вважається виграшною, оскільки зводить до мінімуму утворення снігових кишень, запобігає протікання. При виведенні димоходу на такій відстані від коника не порушуються стропильні конструкції. Щоб захистити стик між трубою і покрівельним матеріалом застосовують еластичні проходки та добірні елементи для збірки фартуха.

Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 2

Варіанти розміщення труб щодо коника

Існує проста закономірність: чим нижче по схилу даху розташовується труби, тим більше зусиль вимагає гідроізоляція стику між нею і покрівельним пирогом.

Обладнання місця примикання прямокутної труби

Труби прямокутного перетину є одним з найбільш часто зустрічаються, вони використовуються як димар або вентиляційний канал, а виготовляються із термостійкого цегли або спеціальних керамічних блоків. Обробка місця примикання прямокутної труби з профнастилом на даху виконується з допомогою готового фасонного елемента – фартуха. Він виготовляється з оцинкованої сталі, а потім забарвлюється в колір покрівельного покриття. Герметизація стику з допомогою фартуха виконується наступним чином:

 • Гідроізоляційний і пароізоляційний матеріал, який розрізався під час виведення димоходу назовні, акуратно підклеюється до зовнішніх стінок труби за допомогою будівельного скотчу.
 • По периметру труби виготовляють неглибоку паз для установки верхньої планки примикання з допомогою кутових-шліфувальної машинки.
 • Верхній край планки примикання поміщають в штробу, додатково фіксуючи за допомогою термостійкого герметика на силіконовій основі.
 • Нижню частина фартуха розміщують з нахлестом 10-15 см, для закріплення використовують спеціальні саморізи для профнастилу.
 • Під нижню частину фартуха поміщають краватка – елемент, виконаний з гідроізоляційного матеріалу, який запобігає утворенню протікання.
 • Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 3

  Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 4

  Герметизація прямокутної труби

  Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 5

  Схема складання фартуха

  Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 6

  Елементи дл складання фартуха

  Досвідчені покрівельні майстри радять вибирати добірні елементи, з допомогою яких здійснюється обробка стику між профнастилом і стінками пічної труби прямокутного перерізу з того ж матеріалу, такого ж кольору, що і покрівельне покриття. Найпростіше встановити фартух, вироблений тією ж фірмою, що використовується профлист.

  Обладнання місця примикання овальної і круглої труби

  Димар і вентиляційні труби на даху з профнастилу можуть виготовлятися з оцинкованої сталі і мати круглий перетин. Закрити стик між ними і покрівельним матеріалом набагато простіше. Для гідроізоляції місця сполучення труби і профлиста використовують спеціальні еластичні проходки, приміром, «Майстер Флеш». Вони виготовляються з латексу або синтетичного каучуку у вигляді воронки різного розміру. Виробляють еластичні проходки для плоских чи скатних покрівель. Закрити стик між димарем і покрівельним матеріалом на даху з профлиста можна наступним чином:

 • Підібрати еластичну проходку відповідного розміру, а потім акуратно обрізати вузьку частину вироби так, щоб вона щільно облягала димар.
 • Необхідно видалити з труби захисну парасольку або дефлектори, а потім акуратно натягнути еластичну проходку на димар до самої основи.
 • Підстава проходки прикріплюється до даху за допомогою самоклеючої основі силіконового герметика або покрівельних саморезов.
 • Обробка завершується встановленням декоративного фартуха на димохід у вигляді ковпака під колір покрівельного матеріалу, який захищає еластичну проходку від ультрафіолетових променів, а також від механічних ушкоджень.
 • Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 7

  Кутова еластична проходка

  Як зробити герметизацію труби на даху з профнастилу — покрокове відео та фото | Ремонт 8

  Схема установки еластичною проходки

  Важливо! Щоб гідроізолювати димар круглого перерізу, важливо правильно підібрати розмір еластичною проходки. Якщо діаметр пічної труби менше вироби, то забезпечити щільне прилягання можна тільки з допомогою герметика і сталевого хомута. Якщо діаметр проходки менше, під час установки вона може порватися.

  Відео-інструкція