Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт

.

Металочерепиця – популярний покрівельне покриття, яке виготовляється на основі оцинкованої сталі. Воно володіє естетичним зовнішнім виглядом, що імітує рельєф класичної керамічної черепиці, але набагато легше важить, витримує великі механічні навантаження, а також володіє високою стійкістю до впливу атмосферної вологи. Завдяки цим якостям цього практичного покриття, воно широко використовується в приватному будівництві. Тому багатьох забудовників хвилює питання, як вибрати металочерепицю, щоб вона дах прослужила довше. У цій статті ми розповімо про вимоги до якості покрівельного матеріалу і критерії, які потрібно враховувати при його виборі.

Зміст статті

 • 1 Структура листа
 • 2 Типи верхнього шару
 • Критерії якості 3
 • 4 Відео-інструкція

Структура листа

Різні види металочерепиці активно застосовуються пристрої дахи приватних будинків, дачних котеджів і малоповерхових таунхаусів. Доступна ціна, довговічність і відмінні технічні характеристики відрізняють цей матеріал від застарілих аналогів (шиферу, руберойду, керамічної черепиці). Металочерепиця виготовляється з оцинкованої сталі методом холодного прокату і, як правило, має багатошарова будова, що має наступну структуру:

 • Основа з високоякісної сталі. Заготовки для виготовлення цього матеріалу мають товщину 0,45-0,9 мм, а товщина готового матеріалу залежить від розміру аркуша. Оптимальним вважається показник 0,5-0,6 мм, що забезпечує покрівельного покриття достатню механічну міцність і несучу здатність.
 • Цинкове покриття. Цинкове покриття, яке збільшує антикорозійні властивості матеріалу, наносять на поверхню сталевої заготовки до додання йому рельєфу гальванічним методом. Оптимальна металоємність цинкового шару становить 275 г/м2.
 • Грунтовка. Грунтовкою листи металочерепиці для даху покривають з обох сторін, щоб поліпшити адгезію перед покриттям полімером або фарбою.
 • Декоративне покриття. Лицьову сторону листа покривають декоративним покриттям на основі полімеру. Всі види декоративних покриттів для матеріалу збільшують ступінь захисту від вологи або механічних пошкоджень і надає необхідний колір.
 • Лак. На нижню сторону листа матеріалу наноситься захисний лак, який запобігає корозії.

Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 1

Структура листа металочерепиці

Важливо! Технічні характеристики матеріалу надають значний вплив на вартість покрівельного матеріалу. Вирішуючи, яка металочерепиця краще, звертайте увагу на відповідність товару стандартам на даний вид продукції.

Типи верхнього шару

Ціна і технічні характеристики металочерепиці залежать від типу декоративного шару, що наноситься під час виробництва. Раньше для фарбування цього покрівельного матеріалу застосовували фарби, але вони володіли низькою стійкістю до ультрафіолету, перепадів температур і коротким строком служби. Тепер на лицьову сторону листів наносять більш стійке і естетичне полімерне покриття. Для цього використовують наступні види полімерів:

 • Поліестер. Цей полімер володіє високою толерантністю до ультрафіолету, стійкістю до перепадів температур, відмінні світловідбиваючі властивості. За допомогою нього можна отримувати глянсове і матове покриття, придатне для експлуатації в будь-яких кліматичних зонах.
 • Пурал. Покриття з пурала характеризується високою міцністю і довговічністю. При згинанні металочерепиці, покритої цим полімером, не утворюється мікротріщин, що збільшує термін експлуатації даху.
 • Пластизол. Експлуатаційні характеристики покриття з пластізола відрізняються підвищеною декоративністю. Завдяки високому вмісту пластифікатора, на нього можна наносити тиснення, підвищує кольоростійкість і довговічність даху.
 • ПВДФ. За допомогою цього полімеру отримують покриття металочерепиці з ефектом металік. Він настільки міцний і стійкий до несприятливих факторів зовнішнього середовища, що використовується навіть в промисловому будівництві.
 • Зверніть увагу! Якщо ви ще не знаєте, яку краще вибрати металочерепицю, придивіться до покрівельного матеріалу з полімерним покриттям. Його вартість не на багато вище, ніж листів, пофарбованих звичайною фарбою, а термін експлуатації і технічні характеристики істотно перевершує дешеві аналоги. Всі види полімерних покриттів володіють широкою кольоровою гамою, тому підібрати необхідний відтінок легко.

  Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 2

  Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 3

  Порівняння характеристик декоративних покриттів

  Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 4

  Доступні кольориКритерії якості

  У будівельних магазинах легко загубитися від великої кількості різноманітних за ціною пропозицій, але вибирати потрібно в першу чергу якісний матеріал. Перед покупкою покрівельного покриття слід вивчити технічні та експлуатаційні характеристики металочерепиці, які можуть розповісти про її якості, адже найдорожча продукція, не завжди найкраща. При виборі матеріалу для пристрою даху звертають увагу на наступні критерії:

  • Товщина. Товщина якісної металочерепиці не може бути менше 0,5 мм. Деякі види профільованого сталевого листа товщі цього показника, вони володіють високою міцністю і несучою здатністю, але важать значно більше, що потрібно враховувати при проектуванні кроквяної каркасу даху.
  • Металоємність цинкового шару. За цим показником продукція ділиться на 3 категорії: «економ», «стандарт» та «преміум». Оптимальним показником металоємності цинкового шару 275 г/м2, чим вона вище, чим дорожче і стійкіше до корозії матеріал.
  • Види декоративного покриття. Виробляються марки з лакофарбовим або полімерним фарбуванням. Пофарбована металочерепиця дешевше, але служить вона менше, ніж покрита полімером.
  • Відповідність ГОСТу і наявність сертифіката відповідності. Виробник зобов’язаний надати всі необхідні документи, що підтверджують якість металочерепиці, в іншому випадку довіряти йому не варто.

  Врахуйте, важливим критерієм якості продукції вважається зовнішній вигляд матеріалу. Перед тим, як вибрати металочерепицю, візуально оцініть її стан. Сколи, подряпини і нерівні краї приїдуть до передчасного виходу з ладу даху.

  Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 5

  Розміри аркуша

  Яка металочерепиця краще – показники якості матеріалу | Ремонт 6

  Порівняння металочерепиці з іншими покрівельними матеріаламиВідео-інструкція