Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт

.

Для того, щоб чітко розуміти, яким буде витрата лаку для паркету на 1 м2, слід вивчити нюанси, від яких він залежить, а також врахувати рекомендації фахівців щодо витрат в залежності від виду лаку.

Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт 1

Як і будь-яку іншу справу, покриття підлоги лаком несе в собі свої технології і тонкощіВід чого залежить кількість витрачається лакової суміші?

Отже, є кілька дійсно значимих моментів, що роблять вплив на кількість витраченого лаку при обробці паркету. До них відносяться:

 • різновид паркету;
 • рівень готовності поверхні;
 • якість лакової суміші;
 • число шарів;
 • сумісність ґрунтувальної суміші з поверхнею підстави;
 • товщина шарів;
 • використовуються для обробки інструменти;
 • температура в приміщенні.

Отже, коли говорять про типі покриття, розуміють різновид деревини. Відомо, що паркет може бути виготовлений з різних порід, включаючи і екзотичні. Частіше виробники роблять ставку на виробництво паркету з листяних дерев, так як вони демонструють оптимальні показники твердості, стабільності і зносостійкості. Між тим кожна порода — це певна щільність, той чи інший напрямок волокон. Все це накладає свій відбиток на витрату паркетного лаку або масла.

Так, наприклад, покриваючи сумішшю паркет з пробки, потрібно враховувати, що витрата її збільшиться в 2 рази. Це пов’язано з пористою структурою матеріалу, що потребує в більшій кількості лаку для здобуття потрібного стану.

Впливає на підсумковий розрахунок і рівень готовності підстави. Як перед обробкою лаком, так і грунтуванням, потрібно підготувати поверхню підлоги:

 • видалити зовнішні дефекти (тріщини, сколи, нерівності);
 • виміряти рівень висоти;
 • використовувати самовирівнюючі суміші.

Перед початком фінішної обробки паркет циклюють і обов’язково шліфують. Гладка і рівна поверхня поліпшить зчеплення лаку з поверхнею і знизить витрату матеріалу.

Якість лаку — ще один важливий момент. Чим воно вище, тим менше буде потрібно суміші для обробки поверхні.

Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт 2

Наносити лак потрібно правильними інструментами і в правильній послідовності

Звичайно ж, грає роль і число шарів. Чим більше їх буде, тим більше буде потрібно лаку. З кількістю рекомендованих шарів в залежності від виду лаку можна буде ознайомитися в таблиці нижче.

Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт 3

Сумісність суміші з грунтовкою. Відомо, що для зниження витрати лаку, наносити його потрібно на поверхню, заздалегідь оброблену грунтовкою. Тут є один нюанс — лак і грунтувальна суміш повинні поєднуватися між собою.

Що стосується товщини шару та її впливу на кінцевий результат, включаючи витрати, то тут потрібно пам’ятати про одне — слід наносити то кількість шарів і з тієї товщиною, які рекомендуються фахівцями для кожного з варіантів лаку.

Нездатність виконати вимоги фахівців повністю може дати зворотний ефект. Тому, якщо час і передбачене кількість суміші не дозволяє провести обробку по інструкції, потрібно постаратися дотримуватися правила в роботі хоча б з останнім шаром, економлячи на матеріалі у процесі нанесення двох попередніх. Один товстий шар або кілька тонких не вирішать проблему, а значить, не ефективні.

Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт 4

Перед нанесенням лаку на домашній паркет можна потренуватися на іншій поверхні

Важливий момент — вибір інструменту для обробки поверхні. Підійде великий валик, що дозволяє не тільки заощадити лак, але і домогтися максимально рівній поверхні без крапель і патьоків.

І останнє — температурний режим. Розуміючи, скільки потрібно лаку для паркету, потрібно переконатися у відповідності рівня температури в приміщенні вимогам до його нанесення. Оптимальний варіант — температура від 18 до 22 градусів Цельсія з вологістю від 60 до 75%.

Рекомендації фахівців: яким повинен бути витрата лаку?

Слід розуміти, що витрата суміші для заключної обробки паркету багато в чому залежить від вибраного варіанту. Нижче В таблиці можна побачити, яким повинен бути витрата лаку на 1 м2 паркету в випадку з водними і алкідними сумішами — найбільш затребуваними варіантами.

НаименованиеРекомендуемый расходИнструмент для нанесення

Водні лаки100-120 грам на метр квадратний
у три шариВалик з ворсом 9-10 ммАлкідні лаки80 грамів на квадратний метр
у три шариВелюровий Валик з тонким ворсом

Як можна побачити, алкідні суміші економічні стосовно витрат, але вимагають більше часу для висихання.

Яка витрата лаку для паркету на 1 м2 | Ремонт 5

Для нанесення лаку завжди можна викликати навчених і розбираються в процесі фахівців з досвідом

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.