Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город

.

Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 1
Передмова

Весна – саме час для проведення садових робіт, адже від того, наскільки якісно ви здійсните всі необхідні заходи, буде залежати якість і кількість врожаю. І сьогодні ми розповімо, як вносити добрива навесні.

Зміст

 • Органічні добрива – все про підгодівлю саду
 • Що потрібно пам’ятати садівникові про органічні добрива?
 • Використовуємо мінеральні добрива для підживлення рослин
 • Як підгодовувати дерева в саду?
 • 1 Органічні добрива – все про підгодівлю саду

  Всіх садівників цікавить питання про те, які добрива вносять навесні. Щоб рослина нормально розвивалось і було більш стійким до різних захворювань, не обійтися без органічних підживлень і мінеральних добрив. Спочатку розповімо про органіку. Головна перевага органічного добрива землі навесні в тому, що такі підгодівлі можна використовувати, як тільки зійшов сніг. При цьому навесні бажано вносити торф, попіл, пташиний послід, гній і компост. Ми розповімо вам про те, як приготувати потрібні добрива максимально просто.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 2

  Почати слід з компосту. Найважливіше тут – забезпечення високих температур в бурти, де буде компостна купа. Вона може складатися з листя дерев, бадилля, скошеної трави, побутових залишків, які накопичуються на дачі за літо у великій кількості. Просто кладете все, що потрібно в бурт, накриваєте зверху брезентом або темною плівкою і залишити приблизно на тиждень. Компост можна заготовлювати і на зиму, щоб, як тільки зійде сніг, використовувати добриво для землі.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 3

  Компост може бути:

  • Торфонавозный (частина гною змішуємо з частиною торфу). З допомогою такого добрива можна значно підвищити кількість зав’язей у рослин на початку літа.
  • Збірний (разом з рослинними залишками можна додавати використану заварку від чаю, очистки від картоплі і деякі інші харчові відходи).
  • Вермикультивированный (компост, створюваний з допомогою земляних хробаків). Для отримання такої суміші необхідно побудувати ящик з якісною вентиляцією і наповнити його папером або сухою травою (їжа для хробаків). Щоб вносити цю живильну суміш у землю навесні, готувати її потрібно до середини лютого.

  Гній знаходиться на другому місці в рейтингу популярних органічних підживлень. Найголовніше правило – вносити свіжий гній ні в якому разі не можна, оскільки із-за великого вмісту сечової кислоти в гної молоді пагони і паростки можуть “згоріти”. А тому потрібно брати тільки перегнилий субстрат, який не заподіють шкоди рослинам у вашому саду.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 4

  До речі, при удобренні ґрунту навесні користуються способом суцільного внесення гною. У промисловості ця робота автоматизована, але на приватній ділянці вам знадобляться граблі для розрівнювання великих шматків субстрату. Після цього залишиться просто рівномірно розподілити добриво по землі. Якщо ви вирішили підгодувати плодові дерева, то під одну рослину буде достатньо 2 відер гною, під кущ з ягодами – не більше 1 відра.

  Ідеальним добривом для газонної трави вважається торф, які також вноситься в грунт навесні. Нічого складного тут немає – знімаємо верхній шар землі там, де будете сіяти газон, покривайте звільнене місце торфом. Після цього добриво присипте грунтом і ретельно прокатайте. На наступну добу можна висівати газон. Правда, торф буде корисний не тільки трав’янистим рослинам – на нього позитивно реагують яблуні і груші, для яких дане органічне добриво стане додатковим джерелом отримання поживних речовин.

  2 Що потрібно пам’ятати садівникові про органічні добрива?

  Незважаючи на корисність, до органіки в якості підгодівлі потрібно ставитися уважно. Так, внесення занадто великої кількості добрив у ґрунт може призвести до загибелі нещодавно посадженої молодої розсади, також великий ризик, що молоді рослини будуть вражені грибком. У цьому випадку на листках і пагонах почнуть з’являтися жовті плями, з часом відростки побуріє, стебла потемніють, а на грунті навколо рослини почне з’являтися білий наліт.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 5

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 6

  Грибок може вразити культуру в саду за досить короткий час. Найбільш піддається такому захворюванню томати, баклажани і перці. Щоб цього не сталося, помірно використовуйте “органіку” при внесенні в грунт. Ранньою весною краще вибрати “сухі” поживні речовини, щоб уникнути походження різних гнильних процесів в землі (адже в період після зими вологи в землі і так вистачає). І тому на самому початку сезону грунт бажано обробити сухим перегноєм.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 7

  Якщо все ж грибок “завівся” у вашому саду, не варто відразу впадати в паніку. Зрештою, розсаду можна врятувати, якщо зробити все швидко і правильно. Насамперед потрібно зняти верхній шар грунту і припудрити уражене місце золою в якості добрива. Полив на час варто скасувати, щоб не створювати відповідні для життя грибка умови. Через деякий час замульчуйте грядку річковим піском. Не допомогло? У цьому випадку варто використовувати хімічні препарати для боротьби з грибковими захворюваннями.

  3 Використовуємо мінеральні добрива для підживлення рослин

  Якщо вносити в землю тільки гній, торф або інші органічні добавки (які насичують грунт тільки азотом), це може призвести до того, що рослини почнуть відчувати фосфорний і калійний голод. В результаті це негативно позначиться на зростанні рослин. А тому треба удобрювати грядки агрохімікатами, здатними привести в норму живильний баланс у грунті. Перш ніж ми розповімо, коли приступати до робіт, потрібно зупинитися на нормах внесення мінеральних підживлень:

  • суперфосфат (фосфорні) – на 1 квадратний метр потрібно 250 г добрив;
  • калійні – по 200 г на 1 квадратний метр;
  • азотні – по 300 г на квадратний метр грядок (їх треба використовувати тільки в тому випадку, якщо ви удобрювали город органічними добавками).

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 8

  Тепер ви знаєте, які мінеральні добрива вносять навесні. Якщо роботи збирається проводити новачок, для якого буде складно розрахувати відповідну дозу, можна придбати вже готові мінеральні добрива. До інших їх переваг відносять зручність проведення весняних удобрювальних заходів на дільниці. Основна проблема внесення мінеральних добрив навесні в тому, що вони досить швидко вимиваються разом з опадами. А тому їх бажано використовувати за кілька діб до висадки розсади можна розсипати в борозни між рядками рослин.

  4 Як підгодовувати дерева в саду?

  Потрібно пам’ятати, що підгодовувати потрібно не тільки кущі та рослини на грядках, але і плодові дерева. Коли вносяться добрива навесні в цьому випадку? Перший раз садівникові потрібно використовувати добавки до появи перших листочків. Трохи суперфосфату можна внести в грунт на початку квітня. Настільки ранні строки внесення добавок виправдані тим, що суперфосфат досить повільно стає придатним для дерев.

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 9

  Органічні добрива потрібно використовувати, коли грунт трохи відтане після мороза, оскільки їм потрібен “контакт” з м’яким ґрунтом.

  Також не забудьте якісно розпушити грунт і трохи поглибити добрива в землю. При підгодівлі дерев використовуйте гній та попіл. В кінці травня переважно внести мінеральні добавки із збільшеною масовою часткою калію. Завдяки цьому значно поліпшиться якість зав’язей на деревах

  Які добрива слід вносити навесні – все про внесення добрив + відео | Сад і город 10

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.