Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення

.

Перебуваючи на дачі, часто трапляється так, що потрібно автономне джерело електрики для забезпечення світла в будинку або роботи електроінструмента. У цьому допоможуть електрогенератори, які можна швидко підключити до дачної електропроводці. Сучасний ринок пропонує величезний вибір моделей, що дають напруга від 12 до 380 вольт. Споживач може вибрати дизель, бензиновий або газовий агрегат. Щоб дізнатися, як вибрати генератор для дачі, потрібно коротко ознайомитися з різними моделями.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 1

Зміст

 • 1 Бензинові моделі
  • 1.1 Час роботи
  • 1.2 Двигун
  • 1.3 Карбюратор
 • 2 Дизель
 • 3 Газовий генератор
 • 4 Інверторні моделі
 • 5 Альтернативні джерела електроенергії
 • 6 Робимо висновки

Бензинові моделі

Бензиновий генератор потрібен на дачі для короткочасної подачі електрики. Він простий в експлуатації, легкий у транспортуванні, дешевше аналогів, що працюють на іншому паливі. Давайте розберемося, як вибрати бензогенератор для дачі з величезного асортименту моделей.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 2

Час роботи

Побутові бензинові генератори розраховані на 8 годин безперервної роботи. Після цього їм потрібен відпочинок, інакше двигун перегріється. Тривалість роботи може змінюватися від споживаної навантаження. Якщо бензиновий генератор завантажений до номіналу, то через 6-7 годин йому знадобиться відпочинок. Працюючи на 1 агрегаті цілу добу, потрібно контролювати температуру двигуна. Це можна зробити, приклавши до корпусу двигуна термопару вимірювального приладу – мультиметра.

Взагалі, такі моделі підходять для енергопостачання дачного будинку в період відключення електроенергії або для тимчасового підключення електроприладів. Щоб забезпечити будинок електроенергією на кілька діб, під час перерв у роботі потрібно обов’язкова заміна масла. Але для таких випадків краще мати 2 агрегати різної потужності. Їх запускають по черзі, використовуючи модель під передбачуване навантаження.

В принципі, на дачі рідко виникає необхідність в цілодобовій роботі генератора. Якщо потрібно підключити кондиціонер, опалювальний котел та інші малопотужні прилади, то завантаженість агрегату не буде номінальної. Запускати бензиновий генератор на всю ніч для роботи одного холодильника теж небажано. Він буде недовантажений або працювати на холостому ходу, що негативно позначиться на агрегаті.

Двигун

Багато бензинові генератори продаються під відомими брендами японських і інших виробників. Але часто такі агрегати мають вітчизняну або китайську збірку, так як ці виробники самі генератори не виробляють. Вони постачають тільки двигуни до них та інші комплектуючі.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 3

Вибираючи агрегат для дачі необхідно ознайомитися з його ресурсом:

 • бензиновий агрегат, що має двигун з алюмінієвим блоком циліндрів, розрахований приблизно на 500 мотогодин;
 • бензинові двигуни з чавунним циліндром відрізняються великим ресурсом і низькою витратою палива. Тут потрібно звернути увагу на розташування клапанів. Агрегат з бічним розташуванням клапанів має ресурс до 1500 мотогодин. Його бензиновий побратим з верхнім розташуванням клапанів має ресурс більше 3 тис. мотогодин.

В залежності від потужності, бензиновий агрегат має двоциліндровий або одноциліндровий двигун. З-за того, що сучасний ринок наповнений неякісним товаром, треба звертати увагу на хитрощі, до яких вдаються нечесні виробники та продавці. Справа в тому, що одноциліндрові моделі забезпечать потужність до 7 кВт. Якщо в інструкції написано, що генератор дасть більшу потужність, це не відповідає дійсності. Він її не дасть або просто зламається. Потужність 7 кВт дадуть бензинові моделі з двухцилиндровыми двигунами. Тільки їхня вартість, звичайно, набагато вище.

Карбюратор

Вибираючи бензиновий агрегат, зверніть увагу на висоту розташування дачі над рівнем моря. Якщо земельна ділянка знаходиться вище 1,5 км, потрібно зробити модернізацію карбюратора. З цим питанням можна звернутися до дилера до покупки агрегату, щоб встановили меншого діаметру жиклер і зробили регулювання. Інакше, збагачена суміш знизить продуктивність двигуна, і збільшиться витрата бензину.

Майте на увазі, що при кожному підйомі генератора з модифікованим карбюратором на висоту 300 м, двигун буде втрачати свою потужність приблизно на 3,5%. Але якщо опустити агрегат в низину, потужність двигуна також знизиться, що призведе до перегріву. Для кожної зміни висоти знадобиться нова перенастроювання карбюратора.

Дизель

Якщо на дачі передбачається тривале використання генератора або потрібна потужність понад 10 кВт, тоді краще придбати дизель. Маленький дизельний агрегат має ті ж можливості, що і бензиновий, тільки споживає менше палива. Дизель боїться тривалої роботи на холостому ходу або малої навантаження. При короткочасних включеннях дизельний агрегат не дасть бажаних результатів в економії палива, тому не варто його купувати для періодичної подачі електроенергії на дачі.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 4

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 5

Дизельний агрегат складний в ремонті і вимагає частого обслуговування. Парафінові домішки в дизпаливі кристалізуються на холоді, що робить дизельний генератор утрудненим у пуску. Щоб завести дизель в мороз знадобляться спеціальні присадки або зимове паливо.

Для профілактики дизельний агрегат виробники рекомендують через кожні 100 мотогодин завантажувати 100% навантаженням приблизно на 2 години роботи.

Газовий генератор

З економічного боку, газові агрегати найбільш вигідні при наявності природного газу. Спочатку такі генератори називали гібридними, тому що вони могли працювати на газі або бензині. Газові моделі ідентичні бензиновим. Їх відмінність тільки в карбюраторі, пристосованому під газ. Якщо порівняти дизельний і бензиновий агрегат з газовим, то остання модель менш популярна через мобільності.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 6

Газові генератори, працюючи від балонів зі скрапленим газом, щодо економії палива не відрізняються від бензинових. Реальна економія приблизно в 10 разів виходить від використання природного газу з магістралі. Але і тут є свої підводні камені. Зріджений газ з балонів або газгольдера далекий від норми, тому деякі моделі можуть зовсім не завестися. Від магістралі газові агрегати працюють добре, але для їх підключення буде потрібно проект і виклик газовиків. До того ж домашній газовий лічильник може не пропустити необхідну кількість газу і доведеться ставити додатковий, окремо для генератора. Це створює додаткові витрати.

Інверторні моделі

Вибираючи для дачі генератор, багато звертають увагу на інверторні моделі. Неважливо, який вид палива розрахований двигун. Нехай це буде дизель, бензин або газ, головне, що до нього можна підключити комп’ютер та іншу чутливу електроніку. Згідно інструкції, інвертори повинні видавати на виході стабільні параметри напруги.

Принцип роботи агрегату полягає в перетворенні випрямлячем виробленого змінного струму в постійний. Для накопичення постійного струму використовуються акумулятори. Після стабілізації коливання электроволн, постійний струм з акумуляторів інвертором перетворюється на змінний і подається користувачеві.

Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 7

Інверторні моделі економні. Контроль над рівнем масла, палива і частотою обертання двигуна майже наполовину зменшують витрати на дозаправку. При мінімальному навантаженні автоматика генератора перемикає його в режим економії, продовжуючи цим термін служби агрегату.

На цьому достоїнства інверторів закінчуються. На практиці проявляється друга сторона медалі з негативними наслідками. Дешеві інверторні моделі не дають на виході задовільну синусоїду, обіцяну в інструкції з експлуатації. Економлячи на якісних комплектуючих, виробник намагається знизити вартість агрегату. Результатом на виході є подоба синусоїди. До такого генератора електроніку підключати не можна, а можуть навіть і лампочки перегоріти. Але відомий бренд і висока ціна теж не гарантують якість. При купівлі інвертора треба дізнатися, наскільки вихідна напруга близько до необхідної синусоїді.

Головний недолік інвертора полягає в електроніці, яка чутлива до пускових струмів електрообладнання. Це можуть бути насоси, компресор холодильника і так далі. Наприклад, компресор холодильника потужністю 500 Вт при пуску споживає 1,5 кВт. Інверторні генератори малопотужні, тому як джерела електроенергії для дачі вони не підходять. Адже немає сенсу купувати дорогий агрегат для подачі електрики одного комп’ютера. Є й інші мінуси, наприклад, мала ємність вбудованої батареї, яку можна самостійно замінити. Перевищення потужності працюючого електроустаткування над ємністю акумулятора призводить до того, що інверторні агрегати відключають подачу електроенергії і переходять на режим зарядки батареї.

Альтернативні джерела електроенергії

До альтернативного джерела електропостачання дачі можна віднести вітряний генератор і сонячні батареї. Це обладнання для вироблення електрики не вимагає спалювання палива. Тільки замість необхідних 220 вольт вітряної агрегат і сонячні батареї виробляють 24 або 12 вольт. Давайте розглянемо їх детальніше:

 • Вітряний генератор виробляє електричний струм, використовуючи енергію вітру. Сучасні вітряки здатні виробити велику кількість електрики напругою 24 або 12 вольт. Щоб перетворити ці 12 вольт в необхідні 220 вольт використовують перетворювачі – інвертори. Недоліком вітряків є залежність їх від вітру. Якщо немає вітру, відсутній електричний струм. Але і це питання вирішується, якщо підключити акумулятори, які будуть накопичувати зайву вироблену енергію. Крім інвертора, напруга 24 або 12 вольт можна використовувати для освітлення дачної ділянки.Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 8
 • Сонячні батареї виробляють електричний струм, використовуючи енергію сонця. Принцип отримання електрики схожий з вітряком. На виході виходять ті ж 24 або 12 вольт. Різниця полягає в тому, що вітряк виробляє електричний струм від обертання вітром генератора, а тут генератором служать сонячні панелі. Далі, все відбувається аналогічно. Напруга 24 або 12 вольт накопичується в акумуляторах і йде до споживача. Якщо підключити сонячні панелі з акумуляторами через інвертор, 12 вольт вільно можна перетворити в 220 вольт.Який генератор вибрати для дачі: бензиновий, дизельний, газовий | Опалення 9
 • Як варіант, добути альтернативну електроенергію все тим же напругою 24 або 12 вольт можна, використовуючи гідротехнічний агрегат. Його встановлюють у протікає поруч з дачею річку. Принцип його роботи той же, тільки взимку, коли річка замерзне, електричний струм пропаде.

  Робимо висновки

  Вивчивши всі моделі, робимо вибір генератора для дачі:

  • бензинові моделі краще брати для короткочасної подачі електроенергії. Їх легко підключити до домашньої мережі і швидко запустити в роботу;
  • дизель потрібен для тривалої подачі електроенергії в будинок. Хоча дизельний агрегат коштує дорожче бензинового, але він витривалішими і дешевше у дозаправці;
  • газові моделі для підключення вимагають додаткових витрат і клопоту. Але якщо біля дачі проходить газова магістраль, при бажанні господаря можна скористатися таким генератором;
  • інверторним агрегатів категорично скажемо «ні» для використання на дачі;
  • альтернативні електрогенератори – це безшумний джерело електроенергії, не вимагає витрат на паливо. Будь то вітряк або сонячні батареї, вони дадуть безкоштовні 24 або 12 вольт круглий рік.

  Вибираючи автономне джерело електроенергії для дачі, нехай кожен господар віддасть перевагу тій моделі генератора, яка найбільше йому підходить. Головне, щоб у будинок подавалося якісне напруга, і була гарна шумоізоляція від працюючого агрегату.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.