Який розхід палива у Форда Фокус 2 і 3 на 100 км | Авто

.

Форд Фокус – народний автомобіль, який полюбили водії з багатьох країн світу. Він має величезну кількість переваг, серед яких можна виділити дешевизну, надійність і комфорт. Випускається модель з кінця 90-х років в різних кузовах: седан, хетчбек або універсал. На сьогоднішній день проводиться третє покоління Форд Фокус. Чи є недоліки у цього автомобіля? Досить часто зустрічається думка, що ці моделі досить ненажерливі в плані споживання пального. Чи це Так? Який розхід палива у Форда Фокус на 100 км шляху? Давайте розберемося.

Коли ми говоримо про витрату палива, необхідно враховувати безліч чинників. По-перше, друге і третє покоління відрізняються в технічному плані, що не може не впливати на споживання пального. По-друге, існує цілий ряд факторів, дія яких може як збільшувати, так і зменшувати витрату палива. Давайте обговоримо їх, після чого розповімо, який має Форд Фокус витрата палива.

Фактори, що впливають на споживання палива

Який розхід палива у Форда Фокус 2 і 3 на 100 км | Авто 1В першу чергу, витрата палива Ford Focus залежить від особливостей самого автомобіля: двигуна і коробки передач. Крім цього, можна виділити наступне:

 • аеродинаміка;
 • вага автомобіля;
 • стиль водіння;
 • додаткові доопрацювання.

Від об’єму двигуна безпосередньо залежить, який у Focus витрата палива. Чим вище його величина, тим більше пального буде «їсти» автомобіль. Звичайно ж, сучасні технології дозволяють мінімізувати витрату бензину, забезпечуючи при цьому непогану динаміку. Дизельні двигуни споживають менше палива, ніж бензинові варіанти.

Що стосується коробки передач, то найбільш економічним вважається безступінчатий варіатор або механіка. В першому випадку система може забезпечувати роботу мотора і коробки передач в максимально ефективному режимі, досягаючи мінімального витрати бензину. Механіка дає можливість водієві правильно розподіляти навантаження і їздити в певному діапазоні оборотів. В цілому бензиновий мотор забезпечує мінімальний витрата у досить невеликому діапазоні оборотів. Нарешті, автоматична коробка передач збільшує апетит машини порівняно із згаданими раніше варіантами. Однак сучасні багатоступінчасті коробки дозволяють істотно знижувати споживання пального.

Важливою є налаштування двигуна і коробки передач. В залежності від бажань водія, автомобіль може бути налаштований на динамічну або більш спокійну їзду. При цьому в економічному режимі реакція машини на педаль акселератора буде слабкою і для комфортної їзди доведеться крутити двигун сильніше. Для любителів активного водіння можна вибрати динамічну налаштування, але і споживання пального при цьому буде набагато вище.

Стиль їзди в цілому справляє величезний вплив на апетити машини. Якщо не крутити двигун Форд Фокус до межі, не використовувати різких розгонів і гальмувань, то можна домогтися мінімальної витрати палива.

В іншому випадку, апетити автомобіля не порадують.

Велику роль відіграє вага машини, адже чим більше маса, тим більше енергії потрібно для приведення її в рух. Особливо це позначається на витраті в міських умовах, коли доводиться часто зупинятися. Опір зустрічному потоку повітря позначається на апетитах мотора, а тому наявність багажника на даху або інших пристроїв, що погіршують аеродинаміку, може призвести до підвищеного витраті пального.

Друге покоління

Однозначної відповіді стосовно витрат палива Форд Фокус немає, оскільки модель продавалася з різними двигунами, що не могло не вплинути на показники споживання пального. Друге покоління автомобіля мало наступні бензинові мотори:

 • 1.4 (80 л. с.);
 • 1.6 (100 к. с.);
 • 1.6 (115 л. с.);
 • 1.8 (125 л. с.);
 • 2.0 (145 к. с.).

Серед усіх зазначених моторів найбільш слабким є бензиновий силовий агрегат потужністю 80 кінських сил, який здатний досягати швидкості в 164 км/ч. Що стосується витрати палива, то по місту він становить 8.7-9 літрів. На трасі споживання пального обмежується 5.5-6 літрів.

Який розхід палива у Форда Фокус 2 і 3 на 100 км | Авто 2

100-сильний бензиновий мотор мав два варіанти: комплектація з механічною і автоматичною коробкою. Різниця в максимальній швидкості становила 8 км/год, а модель з механікою могла досягати 180 км/ч. Споживання пального на машині з механічною коробкою передач таке ж, як у більш слабкого варіанти. Автомат збільшує споживання палива до 10.4 та 5.5 літрів відповідно.

Наступний мотор має більш високу потужність – 115 к. с. Витрата палива практично не відрізняється від попередніх версій Фокуса. При цьому силовий агрегат може розігнати автомобіль до сотні за 11 секунд, а максимальна швидкість складає 193 км/ч. Недолік цього мотора полягає в тому, що його конструкція найскладніша, а це підвищує ціну ремонту та обслуговування.

Двигун об’ємом 1.8 літрів оснащувався виключно механікою. Його потужності достатньо для досягнення максимальної швидкості в 193 км/ч. Розігнатися до 100 км/год автомобіль може за 10.5 секунд. Витрата у цього силового агрегату також більше, ніж у інших версій – 10 і 6 літрів в місті і по трасі відповідно.

Найпотужніший з бензинових моторів здатний їхати до 200 км/год, Двигун 2 літри комплектувався механічною або автоматичною коробкою передач. Витрата на механіці коливається в межах 8.7 і 5.4 літрів по місту і трасі відповідно. Форд Фокус 2 на автоматі споживає трохи більше бензину – 11.2 та 6.2 літра.

Друге покоління також мало один дизельний двигун об’ємом 1.8 літра. 115-сильний агрегат йшов з механічною трансмісією і міг похвалитися досить скромними апетитами. У місті споживання бензину становила 6.8-7, а по трасі – 4.4 літра.

Третє покоління

Який розхід палива у Форда Фокус 2 і 3 на 100 км | Авто 3Форд Фокус 3 пропонує на вибір 4 двигуна:

 • 1.6 (85 к. с.);
 • 1.6 (105 л. с.);
 • 1.6 (125 л. с.);
 • 2.0 (150 л. с.).

Базовий мотор здатний розігнати автомобіль до сотні за 12.3 секунди. Цей двигун досить економічний і дозволяє досягти витрати пального 4.8 і 8.1 літра по трасі і за містом.

Більш потужний силовий агрегат (105 л. с.) споживає в змішаному циклі близько 6 літрів. У міському режимі витрата пального коливається від 8 до 8.5 літрів. У заміських умовах при русі без частих прискорень третій Фокус споживаємо менше пального – витрата може знижуватися до 4.5-5 літрів.

Дволітровий Форд Фокус третього покоління має 150 «коней» під капотом. Максимальна швидкість перевищує 200 км/год, а до сотні він розганяється за 9.3 секунди на сухому асфальті. По місту витрата в середньому становить 9.5-10.5 літрів. За містом двигун споживає близько 5 літрів на сотню шляху.

Отже, з витратою палива ми розібралися. Однак це заводські показники, які не завжди досягаються на практиці. Більшість власників Форд Фокуса 2 і 3 покоління відзначають, що їхні автомобілі споживають трохи більше палива, особливо в зимову пору року. Динамічна їзда також надає сильний вплив. Тому довіряти заводським не варто, адже вони являють собою кращі результати, досягти яких у повсякденному житті досить складно.

Витрата палива Фокус ІІІЧаВО № 1: витрата палива, регулювання клапанів, підшипник Форд ФокусFord Focus 3 1.6 125 л. с. витрата 4.7 літра MPG-ВООЅТРасход палива по трасі Форд фокус 3 1.6 105 МТКак зменшити витрату палива – очищення паливної системи FLC

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.