Який вибрати герметик для паркету, огляд брендів | Ремонт

.

Паркет являє собою відмінний варіант підлогового покриття, а його екологічна чистота створює додатковий комфортний мікроклімат в приміщенні. Але в процесі його настилу, між дощечками залишаються невеликі щілини, в які з часом починає потрапляти волога, результатом чого стає розбухання підлоги. Саме з цієї причини, підлогове покриття потребує якісного захисту, що і здійснює спеціальний герметик для паркету має кілька різновидів, як по бренду виробника, так і за складом компонентів.

Різновиди герметиків для захисту паркету

На вітчизняному ринку будівельних матеріалів, герметик паркетний представлений в декількох різновидах, головна відмінність яких укладено різному складі його компонентів, а саме:

  • Герметики з акрилових смол, склад яких володіє відмінною вологостійкістю і хорошою адгезією, але при цьому вони не мають достатньої міцності, що робить можливим їх застосування виключно на жорсткому паркеті, що не піддаються деформації більш ніж на 15%. Великим плюсом акрилових затерли є широка колірна гамма їх кольорів, що дає можливість підібрати кольоровий герметик для паркету, який не буде відрізнятися від основного забарвлення підлогового покриття.
  • Силіконові герметики на кислотній основі, що володіють відмінною еластичністю і водовідштовхувальним ефектом, але термін їх експлуатації не довговічний.
  • Тіоколові герметики, що представляють собою найдорожчий вид замазки, двокомпонентний склад яких здатний витримувати значні навантаження. Головною перевагою даних герметиків є те, що вони утворюють міцну захисну плівку, яка не вступає в реакцію з вологою, кислотою і лугом, що дозволяє застосовувати їх в комерційних приміщеннях.

Особливою популярністю з усіх видів герметиків, користуються акрилові і тіоколові, властивості яких дозволяють надійно захищати паркетні дощечки від різних механічних пошкоджень і шкідливого впливу вологи. Перші з них володіють великим вибором кольорів, що дозволяє їм не виділятися на тлі основного покриття, а надміцні властивості друге дозволяють значно продовжити термін експлуатації паркетної підлоги.

При виборі паркетного герметика варто приділити особливу увагу деяким моментам, які характеризують їх якість, а саме:

  • стійкість до різких перепадів температури;
  • простоту нанесення герметизуючого матеріалу;
  • показник адгезії до матеріалів з дерева;
  • антибактеріальні властивості, що перешкоджають появі грибків і плісняви;
  • екологічна чистота вживаних у складі компонентів.

Відповідність цим критеріям і буде означати якість герметика, яким володіє продукція відомих, а також добре зарекомендували себе виробників, список яких можна скласти на підставі численних відгуків і рекомендацій фахівців.

Рекомендації виробників герметика

Багато фахівці з укладання паркету та подальшої його обробки захисними складами, віддають перевагу продукції, виготовленої лідерами цього сегменту будівельних матеріалів, які суворо стежать за якістю, чим і обумовлена їх популярність.

Герметик «Sudal», виготовлений на основі акрилових смол, що застосовується для нанесення на межпаркетные шви. Володіє хорошою еластичністю і широким вибором колірної гами, що дозволяє йому не виділятися на тлі забарвлення основного підлогового покриття. Відмінною рисою даного герметика є стійкість до шліфування паркету і наступного лакування.

Герметик «Krass» на акриловій основі, не має запаху і призначений для затирання швів, обробки тріщин і вибоїн на паркетних дощечках. Не боїться шліфування і дозволяє провести подальше фарбування або лакування паркету. Його єдиним мінусом є слабка стійкість до деформації підлогового покриття.

Герметик «Tytan», до складу якого додані присадки, з допомогою яких він здатний витримувати великі деформаційні навантаження, має відмінну стійкість до впливу високих температур, не виділяючи при цьому шкідливих речовин, що дозволяє застосовувати його в систему теплих підлог. Випускається в різній колірній гаммі, і наноситься на шви паркетних дощечок, а також заповнює невеликі тріщини та вибоїни на них.

Герметик «Penosil», проведений шляхом дисперсії акрилових смол і випускається в різній колірній гаммі. Призначений в якості основного захисного і реставраційного матеріалу для паркетного покриття та заповнення швів між його дощечок. Має відмінне зчеплення з дерев’яними матеріалами і витримує вкрай низькі температури, чим і відрізняється в кращу сторону від продукції інших виробників.

З допомогою даних герметизуючих складів, досягається суттєве збільшення жорсткості паркетної підлоги і його захист від шкідливої дії вологи, що призводить до відсутності можливості його деформації, чим і продовжується експлуатаційний термін паркету.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.