Знищення клопів – засоби для самостійного використання | Господарство

.

Якщо ви вирішили провести процедуру цькування комах самостійно, то слід знати, що знищення клопів і, наприклад, тарганів, мають значні відмінності. Якщо другі можуть померти після поїдання отруйної принади, то кровососи на такі пастки не звернуть уваги. Клопи харчуються виключно кров’ю людини та тварин, тому і залучити їх може тільки цей запах і ніякий інший.

Завдяки сучасним хімічним препаратам знищити клопів можна швидко і назавжди

Але, незважаючи на деякі складності, знищення клопів своїми силами цілком можливо. Сьогодні у продажу існує величезна кількість засобів для проведення самостійної дезінсекції в будинку. І якщо правильно підібрати препарат, то про проблему, пов’язану з клопами, можна буде забути назавжди вже після першої процедури.

Тим не менш, при появі паразитів в будинку багато приходять в жах або втрачаються. Їх можна зрозуміти, адже здається, що така проблема, як нашестя клопів, в сучасному світі неактуальна. Але це не так! Маленькі кровопивці не здають своїх позицій і раніше приносять людині багато клопоту. Якщо з вами трапилася така біда — не впадайте у відчай! Ознайомтеся з основною інформацією про ваших непроханих гостях, прочитавши статтю на нашому сайті: Що робити, якщо в квартирі завелися домашні клопи?

Види інсектицидів

Всі інсектициди для знищення клопів можна умовно поділити на кілька основних типів:

 • аерозольні засоби;
 • концентровані препарати;
 • дусты;
 • народні засоби.

І щоб самостійно знищити клопів, слід розібрати кожен окремий із запропонованих видів, і вибрати оптимальний варіант для вашої ситуації.

Аерозолі

Вся принадність використання аерозольних інсектицидів полягає в тому, що це вже готовий до застосування препарат. Немає необхідності розводити водою і шукати підходящу ємність для зрошення поверхонь. У цьому випадку розчин інсектициду вже розлитий по балонів, і його можна використовувати відразу ж після придбання.

Застосування аерозолів дає найшвидший результат, так як струмінь отрути легко розпорошується по поверхні, приникая при цьому навіть в самі важкодоступні місця.

За допомогою аерозолю можна окропити велику площу, зробивши лише кілька натискань

Щоб знищити клопів в самі короткі терміни, аерозоль слід розпорошувати локально, тобто безпосередньо над місцем зосередження паразитів.

Даний тип препарату має і недоліки. Розпорошуючись, більша частина препарату залишається в повітрі і може потрапити в дихальні шляхи того, хто буде перебувати поблизу. Тому використовувати аерозолі необхідно акуратно, дотримуючись наступних правил:

 • в зоні дії засоби не повинні перебувати продукти та засоби гігієни;
 • ізолювати тварин, обмежити доступ дітей до приміщення, де будуть відбуватися заходи щодо знищення клопів, і вимкнути витяжки;
 • надіти маску, окуляри для захисту очей і гумові рукавички;
 • щільно закрити вікна та двері або відкрити кватирки (даний пункт необхідно виконати згідно інструкції до конкретного препарату);
 • щоб всі складові інсектициду перемішалися, необхідно кілька разів струснути балон;
 • при розпиленні балон повинен знаходитися на відстані витягнутої руки від того, хто проводить цю процедуру, а від місця зрошення – на 20-25 см;
 • після закінчення процесу негайно залишити приміщення і закрити його на кілька годин.

Не допускається використання спрею в безпосередній близькості від відкритого вогню або включених в мережу побутових електроприладів.

Найкращі засоби для знищення клопів у вигляді аерозолю це:

 • Раптор;
 • Комбат;
 • Рейд (картинка кликабельна):
  Аерозоль від літаючих та повзаючих комах Raid «Max», весняний луг, 300 мл
 • Дихлофос (Нео або Варан A);
  Дихлофос «Варан А», від всіх комах, 440 мл
 • Чистий Будинок та ін.

Але слід знати, що застосовувати цей тип інсектициду раціональне тільки при наявності невеликої кількості паразитів в будинку. Наприклад, якщо відомо, що вони живуть тільки в одному невеликому кріслі. В іншому разі використання аерозольних засобів не виправдовує себе. Це дорого і неефективно.

Концентрати

Деякі засоби для знищення клопів продаються в концентрованому вигляді. Перед використанням такі препарати необхідно розвести в проточній воді згідно з інструкцією і помістити в пульверизатор. Розпилюють їх так само, як і готові аерозолі – над гніздами клопів, направляють струмінь у важкодоступні місця і обробляють плоскі поверхні.

Найбільш популярні концентрати це:

 • Тетрикс;
 • Діазинон;
 • Лябда Зона;
 • Синузан;
 • Гет та ін.

Засоби для проведення професійної дезінсекції, такі як Тетрикс і Синузан, мають дуже неприємний запах і токсичні для людини

Абсолютно всі концентровані препарати необхідно розводити водою згідно інструкції. Перед використанням слід надіти засоби індивідуального захисту.

Дусты

Цей препарат знищує і дорослих особин клопів, і яйця

Дустами називають кошти у вигляді крейди і порошків. Якщо говорити про крейді, то дана категорія інсектицидів не є ефективною, тому що, як було сказано раніше, клопи не поїдають отруту. Тобто паразит переступить через окреслену лінію і пройде далі до точки насичення.

А ось дусты, виконані у вигляді порошку, можуть принести плоди, так як містять у своєму складі отрути контактної дії. Але тут є один недолік – швидкого ефекту не чекайте, так як боротьба за допомогою порошків має досить тривалий характер.

 • Серед порошкових препаратів слід виділити Хлорофос. Для приготування суміші необхідно 15 г сухого кошти розчинити в 10 л проточної води.

  Хлорофос має середній рівень токсичності та особливо небезпечний при вдиханні.

 • Ще одне досить ефективне порошкоподібний засіб – Неопин. Пропорції для його приготування дещо інші: 10 г сухої суміші припадає 1 л проточної води. Ці препаратом необхідно обробити гнізда клопів і місця, де вони можуть жити (щілини, кути тощо). Щоб домогтися позитивного результату, Неопином необхідно зрошувати приміщення кожний день до повного знищення комах. В іншому випадку можна просто зменшити кількість живих особин.
 • «Неопином» поверхні доведеться обробляти з особливою ретельністю протягом декількох днів

 • «Клоповерон» — високоефективна радянська розробка. Цей препарат вважається одним з найбільш популярних і затребуваних серед дустом. Отруйна складова надає паралітичну дію на комах і після блокування рухового апарату клопи гинуть. «Клоповерон» володіє тривалим терміном дії, і після його використання ви зможете надовго забути про настирливих кровопийцах і не проводити повторну обробку приміщення.
 • «Клоповерон» є нетоксичним для людини, але тварин на час цькування комах бажано видалити

 • «Чистий дім» — цей препарат використовується в основному працівниками служби дезінсекції, так як є отруйним для людини і вимагає дотримання особливих правил безпеки. Для того щоб знищити всіх клопів в однокімнатній квартирі, вам доведеться купити не менше 5 упаковок, вміст яких необхідно розсипати під предметами меблів, у всіх щілинах, біля плінтусів і в кутках. Повторна обробка проводиться через тиждень після першої, але препарату вже буде потрібно набагато менше.
 • Дуст «Чистий Дім» позбавить вашу квартиру і від клопів, і від тарганів

  Народні рецепти

  При появі клопів в будинку необхідно, насамперед, об’єктивно оцінити ситуацію. І якщо ви змогли точно встановити місце знаходження гнізда паразитів, а також зрозуміти, що на даному етапі вони не встигли сильно розплодитися, то в такій ситуації цілком можна позбутися від них народними методами.

  До таких належать:

  • хімічні рідини з інтенсивним запахом;
  • оцтові розчини;
  • рослини-репеленти;
  • високі або низькі температури.

  Задушимо паразита хімікатом

  Хімічні народні засоби – це препарати з сильним ароматом, які необхідно застосовувати контактно. Знищення клопів самостійно найчастіше відбувається з використанням таких рідин, як скипидар, денатурат, гас, нашатирний спирт, нафталін, камфора, крезол. Їх використовують у чистому вигляді, заливаючи прямо в виявлене гніздо. Іноді дані хімікати наливають в невеликі ємності і розставляють по кутках зараженої кімнати.

  Недоліком цих матеріалів є те, що клопи, яких не вдалося залити розчином, не загинуть, а лише віддалятися на безпечну відстань

  Однак внаслідок високої токсичності фахівці категорично не рекомендують використовувати ці кошти для знищення клопів в квартирі. Деякі з них здатні розчинити щільні гумові рукавички, а їх пари можуть стати причиною опіку дихальних шляхів. Безпека перш за все, тому краще вдатися до допомоги інших більш щадних засобів.

  Під час використання скипидару, гасу та денатурату важливо пам’ятати, що ці рідини, що легко запалюються, тому необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки і надягати надійні засоби індивідуального захисту.

  Приготуємо отруту з оцту

  Особливу популярність під час знищення клопів придбав звичайний столовий оцет, який став істинно народним, або навіть традиційним препаратом від маленьких кровопивць. Чому? Тому що він доступний, коштує дешево і безпечний для здоров’я людини.

  На замітку! Насправді розчин оцту здатний лише на час відлякати клопів, а от знищити їх він точно не зможе. Крім того, щоб добитися позитивного результату вам доведеться з особливою ретельністю обробити кожен куточок в приміщенні. Тому цей захід відніме у вас досить багато часу і сил.

  Столовий оцет добре себе зарекомендував як профілактичний засіб і при цьому, чим буде концентруватися розчин, тим з більшою часткою ймовірності клопи у вашому будинку не оселяться. Приготованим препаратом необхідно змастити всі можливі шляхи проникнення паразитів в квартиру: дверні та віконні прорізи, підвіконня, стіни навколо отвору вентиляційної шахти і щілини в стінах. Деякі з них подіють тільки при безпосередньому контакті з комахою.
  Оцет вивітрюється дуже швидко, тому обробку необхідно буде проводити часто
  Розчин для знищення клопів можна приготувати за такими рецептами:

  • поєднати в рівних пропорціях столовий оцет, нафталін і спирт (90%), перелити отриману рідину в пульверизатор і розпорошити над гніздом клопів;
  • якщо столовий оцет змішати з відваром полину, то вийде відмінний профілактичний засіб, яке наносять на можливі шляхи проникнення шкідників в квартиру.

  Розкладемо рослини-репеленти

  Клопи не люблять запаху таких рослин, як полин і пижмо. Якщо говорити про полину, то вона не здатна надовго відлякати паразитів, а вже тим більше знищити їх. Ця трава може використовуватися в якості профілактики разом з іншими подібними препаратами, наприклад, з розчином оцту.
  Пижмо більш зненавиджена комахами, причому від її різкого запаху рятуватися втечею будуть не тільки клопи, але також таргани і блохи. Ці отруйні жовті квіточки з’являються влітку. Саме в цю пору року їх необхідно збирати і заготовляти. Пижмо можна розкласти в місцях скупчення паразитів і по стежках їх переміщення. Рекомендується кілька квіточок помістити прямо під матрац. Результат не змусить себе довго чекати – клопи практично відразу покинуть місце свого гніздування. А от куди вони підуть – це вже інше питання. Якщо цькування ведеться в одній тільки кімнаті, то цілком ймовірно, що маленькі кровопивці втечуть недалеко, швидше за все, це буде сусіднє приміщення.

  Важливо! Пам’ятайте, що пижмо – це токсична рослина, з цієї причини вкрай небажано залишати її у вільному доступі для маленьких дітей і домашніх тварин! Крім того, розклавши її в одній з кімнат, слід пам’ятати і про власну безпеку і постійно провітрювати приміщення. Вночі вікна повинні бути відкриті обов’язково!

  далеко не марна, але і високоефективним засобом її назвати не можна
  Пижмо здатна забезпечити вам короткочасний спокій, але повністю позбавити ваш будинок від клопів вона не зможе. Рослини-репеленти добре використовувати в зв’язці з іншими засобами, тоді і результат буде позитивним.

  Знищення клопів жаром і морозом

  На відміну від інших домашніх комах, клопи здатні нормально існувати у досить широкому температурному діапазоні. Критичними показаннями термометра для них є позначки, розташовані вище +60 і нижче -22°C. Але при цьому гарантовано відбувається знищення клопів всіх поколінь: від дорослих особин до яєць. Як же можна подіяти на клопів за допомогою температури?

 • Необхідний мінус для загибелі клопів можна дочекатися лише в умовах північного клімату, тому і виморожування, як спосіб боротьби з комахами, найчастіше застосовують жителі холодних регіонів. Заражену квартиру необхідно залишити на кілька днів, відчинивши при цьому всі вікна. Але тут слід в обов’язковому порядку подбати про збереження водопроводу та системи опалення, так як під дією низьких температур вони швидко прийдуть в непридатність.
 • Якщо клопи оселилися в якомусь конкретному предметі меблів та не встигли розселитися по всій квартирі, то в такому випадку достатньо винести цей самий диван на мороз. Тут вже ви самі вирішуєте, куди вам зручніше буде його поставити: у дворі або на даху. Паралельно слід «проморозити» заражені покривала і постільна білизна, відправивши ці речі на пару днів в морозильну камеру і залишивши при самій низькій температурі.
 • Сильний мороз допоможе вам у боротьбі з клопами

 • Якщо у вас немає можливості помістити заражені речі в морозильну камеру, то їх можна перепрати при максимально допустимій температурі, але цей показник обов’язково повинен бути вище +60°C.
 • Влітку білизну складають у чорні поліетиленові мішки і виставляють на сонце або укладають на переднє сидіння автомобіля, закривають вікна і саму машину також розміщують під прямими сонячними променями. І якщо погодні умови будуть сприятливими, то клопи гарантовано загинуть вже через кілька годин.
 • Гніздо клопів можна залити крутим окропом. Якщо ж вони оселилися в дивані або матраці, то ці предмети також необхідно обробити подібним чином. Але тільки в останньому випадку слід заздалегідь подумати, адже деякі оббивні матеріали дуже просто зіпсувати і тоді разом з клопами ви знищите та дорогі меблі.

  Важливо! Дотримуватися необхідний температурний режим слід в обов’язковому порядку, так як при +45°C яйця здатні зберігати життєздатність протягом доби. Якщо ж позначка термометра досягне лише -10°C, то клопи впадуть в анабіоз, а при настанні «відлиги» знову оживуть і ще з більшою люттю накинуться на джерело насичення!

 • При самостійному знищення клопів слід діяти з розумом. Завжди читайте інструкцію до придбаних препаратів, концентровані засоби розводьте правильно, а при використанні народних методів не забувайте про масці, яка захистить дихальні шляхи, і рукавичках.

  Ваш коментар буде першим

  Залишити коментар

  Ваш email не буде показано.